EUR 25.425

USD 23.314

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.425

USD 23.314

30. 03. 2023

0 komentářů

Rezidence Bella Vista v pražské Troji hlásí 42% vyprodanost, inflaci navzdory

 

Bytový dům Rezidence Bella Vista, který v Praze 7 – Troji připravuje developer JRD Real Estate spolu s investiční skupinou RSJ, hlásí 42 % vyprodaných bytů ještě před samotným zahájením stavby. A to i přes současné vysoké úrokové sazby a míru inflace. Výstavba rezidenčního projektu inspirovaném funkcionalismem a africkou exotikou začne na jaře letošního roku a potrvá do druhé poloviny roku 2024.

Loading 

Projekt Rezidence Bella Vista, za jehož architektonickým konceptem stojí kancelář SYNC Architecture a interiérové design studio FormaFatal hlásí 42 % vyprodanost ještě před zahájením výstavby samotné.

„Exkluzivních, energeticky úsporných nemovitostí v prémiových lokalitách je nedostatek. Prodávají se proto i navzdory ochlazení trhu, inflaci a vysokým úrokovým sazbám,“ vysvětlila Alexandra Tomášková, CEO JRD Real Estate. „Období odložené poptávky přináší příležitosti pro nákup nemovitostí. V blízké době očekáváme opětovný růst cen, v projektu Rezidence Bella Vista dokonce již cena narostla, a to u tří bytů. Nabídka nových bytů obecně dlouhodobě zaostává za přirozenou poptávkou, což působí na růst cen.“

„U Rezidence Bella Vista platí více než kde jinde pravidlo, že určujícím parametrem je lokalita a kvalitní produkt. Troja je unikátní pražskou čtvrtí s omezenými možnostmi další výstavby. Těší nás, že si projekt vede skvěle navzdory vysokým hypotečním sazbám,“ komentuje téměř 50% předprodanost projektu Lukáš Musil, člen představenstva investiční skupiny RSJ.

V rezidenčním areálu vyrostou dva viladomy s ustupujícími posledními patry a zelenými střechami s celkem 26 zdravými byty, jejichž výhledy se budou otevírat do komunitní zahrady s ostrůvky vegetace, zastřešenou pergolou s grilem a několika relaxačními zónami. Výstavba projektu s platným stavebním povolením trvá od začátku roku 2023 do druhé poloviny roku 2024.

REKLAMA

„Na projektu Rezidence Bella Vista jsme kladli velký důraz na použití moderních a energeticky úsporných řešení. Instalujeme zde například řízené větrání s rekuperací tepla, tepelná čerpadla a moderní systém topení a chlazení stropem s aktivací betonového jádra,“ doplnila Alexandra Tomášková.

Exkluzivní projekt se pyšní lehce minimalistickými interiéry se špičkovými standardy základního vybavení, které navrhlo studio FormaFatal, oceněné několika designérskými cenami. Všech 26 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk doplní předzahrádka, balkón nebo terasa s výhledy do zeleně, která bude tvořit bohaté vegetační ostrůvky ve zdejší komunitní zahradě. V té developer realizuje také zastřešenou pergolu s grilem, vodní prvek s mlžítkem, relaxační zónu se stolkem na společenské hry,

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Brněnské byty jsou nejdražší v historii

Průměrná nabídková cena brněnských novostaveb přesáhla ve druhém čtvrtletí roku 2024 úroveň 129 400 Kč za metr čtvereční. Pokořila tím dosavadní rekord z roku 2022. Prudce vzrostla i poptávka. Jak ukazují data společnosti Trikaya, oproti prvním třem měsícům letošního roku se ve druhém kvartálu prodalo o polovinu více nových bytů. V meziročním srovnání se jedná dokonce o rekordní […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 07. 2024

Banky v červnu poskytly nejvíce hypoték v letošním roce

Objem poskytnutých hypotečních úvěru dosáhl v červnu 24,2 miliardy Kč, z toho skutečně nové úvěry činily 20,2 miliardy Kč. Červnový objem nově poskytnutých hypoték je tak nejvyšší v letošním roce a společně s květnem se poprvé po více než dvou letech nachází nad hranicí 20 miliard Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *