EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

30. 03. 2023

0 komentářů

Rezidence Bella Vista v pražské Troji hlásí 42% vyprodanost, inflaci navzdory

 

Bytový dům Rezidence Bella Vista, který v Praze 7 – Troji připravuje developer JRD Real Estate spolu s investiční skupinou RSJ, hlásí 42 % vyprodaných bytů ještě před samotným zahájením stavby. A to i přes současné vysoké úrokové sazby a míru inflace. Výstavba rezidenčního projektu inspirovaném funkcionalismem a africkou exotikou začne na jaře letošního roku a potrvá do druhé poloviny roku 2024.

Loading 

Projekt Rezidence Bella Vista, za jehož architektonickým konceptem stojí kancelář SYNC Architecture a interiérové design studio FormaFatal hlásí 42 % vyprodanost ještě před zahájením výstavby samotné.

„Exkluzivních, energeticky úsporných nemovitostí v prémiových lokalitách je nedostatek. Prodávají se proto i navzdory ochlazení trhu, inflaci a vysokým úrokovým sazbám,“ vysvětlila Alexandra Tomášková, CEO JRD Real Estate. „Období odložené poptávky přináší příležitosti pro nákup nemovitostí. V blízké době očekáváme opětovný růst cen, v projektu Rezidence Bella Vista dokonce již cena narostla, a to u tří bytů. Nabídka nových bytů obecně dlouhodobě zaostává za přirozenou poptávkou, což působí na růst cen.“

„U Rezidence Bella Vista platí více než kde jinde pravidlo, že určujícím parametrem je lokalita a kvalitní produkt. Troja je unikátní pražskou čtvrtí s omezenými možnostmi další výstavby. Těší nás, že si projekt vede skvěle navzdory vysokým hypotečním sazbám,“ komentuje téměř 50% předprodanost projektu Lukáš Musil, člen představenstva investiční skupiny RSJ.

V rezidenčním areálu vyrostou dva viladomy s ustupujícími posledními patry a zelenými střechami s celkem 26 zdravými byty, jejichž výhledy se budou otevírat do komunitní zahrady s ostrůvky vegetace, zastřešenou pergolou s grilem a několika relaxačními zónami. Výstavba projektu s platným stavebním povolením trvá od začátku roku 2023 do druhé poloviny roku 2024.

„Na projektu Rezidence Bella Vista jsme kladli velký důraz na použití moderních a energeticky úsporných řešení. Instalujeme zde například řízené větrání s rekuperací tepla, tepelná čerpadla a moderní systém topení a chlazení stropem s aktivací betonového jádra,“ doplnila Alexandra Tomášková.

REKLAMA

Exkluzivní projekt se pyšní lehce minimalistickými interiéry se špičkovými standardy základního vybavení, které navrhlo studio FormaFatal, oceněné několika designérskými cenami. Všech 26 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk doplní předzahrádka, balkón nebo terasa s výhledy do zeleně, která bude tvořit bohaté vegetační ostrůvky ve zdejší komunitní zahradě. V té developer realizuje také zastřešenou pergolu s grilem, vodní prvek s mlžítkem, relaxační zónu se stolkem na společenské hry,

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

Jak se může nájemce bránit nesprávnému vyúčtování energií?

Pronajímatel má povinnost zajistit služby související s užíváním bytu, na nichž se s nájemcem dohodne v nájemní smlouvě, jinak služby nezbytné. Tyto služby jsou zpravidla hrazeny ve formě záloh a následně vyúčtovány. Pokud vyúčtování nesplňuje stanovené požadavky, má nájemce několik možností, jak se bránit.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *