EUR 24.750

USD 22.855

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.750

USD 22.855

19. 04. 2024

0 komentářů

Roztyly Plaza se v roce 2024 stala první nově otevřenou administrativní budovou v Praze

 

Společnost Passerinvest Group otevřela svou v březnu zkolaudovanou administrativní budovu Roztyly Plaza svým nájemcům. Ta se nachází v Praze 11, přímo u stanice metra C Roztyly. Jedná se o první budovu plánové výstavby v lokalitě. Sedmipodlažní budova byla navržena architektonickým studiem Aulík Fišer Architekti v souladu s blízkostí oblíbeného Krčského lesa. Hlavním cílem projektu bylo propojit atraktivní pracovní prostředí s kompletním funkčním zázemím i pro život mimo kancelář. Budova proto svým nájemcům nabídne nejen moderní kanceláře poslední generace, ale zároveň občanskou vybavenost, komfortní dopravní dostupnost a také, díky přilehlému přírodnímu parku Nové Roztyly a Krčskému lesu, okolní zeleň s řadou míst pro relaxaci a podporu zdravého životního stylu. To vše činí z Roztyly Plaza unikátní kancelářský koncept, který reaguje na měnící se potřeby moderních firem a jejich zaměstnanců.

Loading 

 „Jsem Pánu Bohu nesmírně vděčný, že se nám podařilo dokončit první etapu v lokalitě Nových Roztyl. Na toto území jsme poprvé vstoupili již v roce 2006 a od té doby se snažíme získat veškerá povolení, aby se ze zanedbaného brownfieldu stalo místo, kde budou lidé bydlet, pracovat, ale také rádi trávit volný čas. Dlouhodobě udržitelný urbanismus, kterému se naše společnost věnuje, je celoživotní práce a bez trpělivosti a správného týmu lidí by žádný projekt nevznikl. S budovou Roztyly Plaza lokalita získává zázemí v podobě řady služeb a rovněž kultivované okolí stanice metra. Pro zaměstnance firem sídlících v budově je zajištěno komfortní pracovní prostředí v architektonicky krásném objektu s velkorysou střešní zahradou a nádherným vnitřním atriem, to vše v širším centru Prahy, a přesto v přírodě. Věřím, že další etapy, které zde plánujeme, budou přínosem pro celou Prahu a přetvoří nevzhledné území v moderní městskou část bohatou na zeleň, vodní prvky, ale i řadu míst k relaxaci i sportovnímu vyžití,“ uvádí Radim Passer, zakladatel a generální ředitel Passerinvest Group, a.s.

 „Roztyly Plaza vnímám jako významný iniciační krok k proměně okolí stanice metra Roztyly na skutečnou městskou strukturu v sousedství výjimečného přírodního parku Nové Roztyly.  Jde o podobně významný počin, jakým bylo vybudování prvního objektu v bývalém brownfieldu dnešní Brumlovky pro společnost HP, čímž se kdysi úspěšně započala revitalizace této dříve zanedbané lokality,“ říká Ing. Arch. Jan Aulík z Aulík Fišer architekti, studia stojícím za architektonickým ztvárněním Roztyly Plaza.

Budova nacházející se u metra linky C i v bezprostřední blízkosti lesa byla od počátku navrhována s ohledem na tento kontext. Důraz byl zároveň kladen na nízkou energetickou náročnost, udržitelnost a zachování krajinného rázu. V přízemí dvorany jsou kromě míst vhodných například pro neformální pracovní setkávání také interiérové zahrady. Střešní zahrady jsou již samozřejmou součástí budov společnosti Passerinvest, v tomto případě těží z jedinečné blízkosti lesa a jsou vybaveny mnoha pobytovými prvky. Zajímavou součástí budovy jsou také umělecká díla – Světelný objekt ve dvoraně a pulsující vodní prvek v předpolí vstupu.

„Návrh budovy je hybridní architektonickou formu kombinující ortogonální a organické tvarování.  Linie zastavovací stopy budovy se tak dobře integrují do tvaru pozemku a nabízejí racionální řešení dispozic kancelářských ploch, oblé tvary v nárožích budovy odkazují na okolní přírodu Kunratického lesa. Tento princip zároveň umožňuje jasně odlišit hlavní vstupní část budovy od provozních částí, jako je vjezd do garáží nebo zásobování,“ komentuje architektonické pojetí projektu Jan Aulík.

V rámci lokality Nové Roztyly se počítá s navazující výstavbou, která by měla zahrnovat další administrativní a rezidenční etapy, kultivaci veřejného prostoru a rozvoj parkových ploch a zeleně.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupné bydlení – za 60 tisíc Kč za metr čtverečný mohou stavět družstva, města i obce

Nový byt v ceně od 51 000 Kč do 59 000 Kč za čtverečný metr, tedy třípokojový byt 70 m2 již od 3,6 milionu korun? Nejde o početní chybu, podvod ani návrat do roku 2015, kdy se za tuto cenu prodávaly byty i v Praze. V tomto cenovém rozpětí vycházejí přepočtem objemových cenových ukazatelů, který pro potřeby měst a […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024

Proč jsou územní plány klíčem k definování stavebních pozemků pro účely DPH?

Nejvyšší správní soud (NSS) České republiky nedávno řešil otázku, zda nezastavěný pozemek zahrnutý v územním plánu jako zastavitelný podléhá dani z přidané hodnoty (DPH). Toto rozhodnutí představuje zásadní precedens pro všechny, kteří se podílejí na obchodování s pozemky, ať už jako prodávající, kupující, nebo daňový poradci.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 05. 2024

Rizika špatně nastavené ceny prodávané nemovitosti

Nastavení správné prodejní ceny nemovitosti je naprosto klíčovým krokem v celém procesu prodeje. Ovlivňuje nejen to, jak rychle byt či dům prodáte, ale i to, kolik peněz ve výsledku získáte. Když cenu nastavíte adekvátně, budete mít dostatek zájemců a prodáte relativně rychle, v opačném případě si na kupce počkáte měsíce či roky, a budete muset postupně […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *