EUR 24.550

USD 25.181

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.550

USD 25.181

RSTS: Jistota úročení až 1,3 % ročně a možnost odkladu splácení

 

PRAHA, 7. května 2020 – Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) si i přes snižování úrokových sazeb ČNB na svém stavebním spoření nadále drží nadstandardní výši úročení. Její klienti také využívají možnosti odkladu splácení úvěrů v souvislosti s pandemií koronaviru. Aktuálně spořitelna eviduje téměř 5 tisíc takových žádostí.   


V současné situaci se ukazuje, jak je důležité mít finanční rezervu na nečekané životní situace. Mít něco naspořeno se hodí nejen pro nenadálé výdaje, ale také pro zabezpečení celé rodiny. „Přestože některé banky už začaly snižovat úročení na spořicích účtech, my si na stavebním spoření stále držíme úrokové sazby nad jedním procentem. Sazby jsou navíc garantované po dobu minimálně šesti let, což je velkou výhodou z hlediska plánování rodinných financí,“ říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.
Až do konce května 2020 je u Raiffeisen stavební spořitelny možné sjednat stavební spoření zdarma s cílovou částkou 150 000 korun. Pevná úroková sazba činí 1,2 % ročně, pro děti a mladé do 25 let dokonce 1,3 % ročně. Stavebko se mezi Čechy dlouhodobě těší vysoké oblibě, ke konci roku 2019 ho mělo sjednáno přes 3,2 mil. občanů. Lidé na něm mimo jiné oceňují možnost získat státní příspěvek až 2 000 korun ročně, jeho bezpečnost, jisté úročení, možnost v budoucnu využít výhodný úvěr na bydlení nebo vytvoření finanční rezervy na horší časy.
Odklad splácení kvůli Covid-19
Klienti, které z finančního hlediska negativně ovlivnila pandemie koronaviru, mají stále možnost požádat si o odklad splátek a to buď o 3 měsíce, nebo o 6 měsíců. Na webu spořitelny www.rsts.cz stačí vyplnit jednoduchý formulář. Ochranná doba začne běžet od 1. dne kalendářního měsíce následujícího po přijetí formuláře do RSTS. Raiffeisen stavební spořitelna v tuto chvíli eviduje 4 800 žádostí o odklad splácení.
Možnost odkladu splácení se týká úvěrů uzavřených před 26. 3. 2020 a také těch úvěrů, které ke stejnému datu nebyly v prodlení se splácením po dobu delší než 30 dnů. Využitím této možnosti dojde k prodloužení doby trvání úvěru a úroky za toto období budou splatné až na konci doby splácení úvěru. Žádost o odklad splácení úvěru je zdarma a nebude hlášena do registrů.
Aktuální fungování RSTS
Raiffeisen stavební spořitelna postupně začala otevírat své regionální pobočky a prodloužila otevírací dobu na své pražské centrále. Všechny pobočky však stále fungují v omezenějším režimu a nadále platí veškerá hygienická pravidla a nařízení.

Provoz v sídle RSTS Koněvova 2747/99, Praha 3 Provoz Call Centra
Den Otevírací doba Den Otevírací doba
Pracovní dny 8:00–14:30 Pracovní dny 8:00–14:00

 
Klienti by si měli s finančními poradci dopředu domluvit termín schůzky. Nejlepším způsobem, jak aktuálně RSTS kontaktovat, je buď e-mailem na adrese rsts@rsts.cz, případně zavolat na bezplatné call centrum 800 11 22 11.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Stavební spoření? Na šest let výhodné pro každého

Stavební spoření se státním příspěvkem je stále oblíbený spořicí produkt. A není divu. Od svého vzniku prokázalo vysokou míru bezpečí. A pro klienty obávající se tržního rizika přináší vyšší výnos, než jakého mohou dosáhnout kdekoliv jinde. Pro koho je stavební spoření výhodné?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 09. 2022

Kdo se letos pustil do rekonstrukce, výrazně si připlatil

Domácnosti v České republice čelí nejenom nedostupnosti vlastního bydlení, ale i dražším rekonstrukcím. Náklady na ně začaly růst už loni z důvodu nedostupnosti stavebních materiálů. Toho je nyní až na výjimky dostatek, ale všudypřítomná inflace zvedla ceny rekonstrukcí o více než desetinu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 09. 2022

Vláda diskutuje zrušení podpory stavebního spoření. Podle AČSS by to na obyvatelstvo mělo velmi nepříjemné dopady

Stavební spoření je v Česku velmi oblíbeným finančním produktem. Aktuálně jej využívají více než tři miliony klientů. Nyní je v rámci hledání úspor ve státním rozpočtu vážným kandidátem na „odstřel“. Zeptali jsme se proto tajemníka Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jiřího Šedivého, jaké dopady by mělo zrušení státní podpory po 30 letech na stavební spoření.

Text: Milan Vodička

Foto: AČSS

17. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.