EUR 25.665

USD 22.733

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.665

USD 22.733

22. 07. 2020

SAVILLS BYLA POVĚŘENA ASSET MANAGEMENTEM IKONICKÉ PRAŽSKÉ BUDOVY DRN

 

Savills, mezinárodní realitní poradenská společnost, byla s účinností od července 2020 pověřena společností KGAL Investment Management Group GmbH, sídlící v Německu, aby zajišťovala služby v oblasti asset managementu pro projekt DRN, což je kancelářský komplex vysoké kvality nacházející se na Národní třídě v Praze 1. 


Budova se strategickou polohou v centru města, jejíž rozloha čítá 12 500 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, kombinuje 9 800 metrů čtverečních kancelářských ploch s více než 1 750 metry čtverečními maloobchodních a moderních gastronomických prostor. Aktivum zvyšuje laťku týkající se moderních technických specifikací pro kanceláře a očekává se, že brzy získá hodnocení BREEAM „velmi dobrá“. Nabízí impozantní a originální společné prostory, střešní terasu s 360stupňovým výhledem na Prahu a dvouúrovňové podzemní parkoviště s 227 parkovacími místy. Je téměř plně pronajatá a největším nájemcem je první česká pobočka provozovatele coworkingových kanceláří WeWork.
KGAL je přední investiční a správcovská společnost se sídlem v Mnichově s celkovou hodnotou spravovaných aktiv přes 20 miliard eur. Budovu DRN získala v srpnu 2019 jako svou první nemovitost v České republice, přičemž Savills během této transakce poskytovala poradenství prodávající straně.
André Zücker, výkonný ředitel pro real estate v KGAL Investment Management GmbH & Co. KG, komentuje: „Komplex DRN je jedinečným klenotem komerčních nemovitostí. Kombinuje prvotřídní pracovní prostor s vynikající architekturou, jež propojuje tradiční historii s moderní dobou.“
V rámci zajišťování služeb v oblasti asset managementu bude společnost Savills také odpovědná za sestavování rozpočtů, plánování investic, reportování, property účetnictví, marketing, komunikaci s nájemci a služby v oblasti udržitelnosti.
Michaela Semanová, ředitelka oddělení správy nemovitostí společnosti Savills ČR a SR, dodává: „Praha má několik moderních ikonických komerčních budov, pokud jde o jejich design a účelnost, a DRN rozhodně patří na tento seznam. Je to pro nás skvělá příležitost a skutečně si vážíme toho, že budeme zajištovat aktivní asset management této budovy a podporovat našeho klienta KGAL při vytváření dalších strategií, řešení rozhodovacích procesů a rozvíjet následný potenciál projektu.“
Oddělení správy nemovitostí společnosti Savills v České a Slovenské republice bylo založeno v dubnu 2017 a v současné době spravuje portfolio o velikosti přes 260 000 metrů čtverečních, zahrnující kancelářské budovy, průmyslové parky, stejně jako mixed-use a maloobchodní projekty.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.