Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

SFRB otevírá nový program pro mladé – Program 600

06.04.2016 08:04 Tisková zpráva: Státní fond rozvoje bydlení

Program 600 – Úvěr pro mladé na pořízení obydlí je určen pro osoby mladší 36 let, pečující o dítě do 6 let, které v době podání žádosti o úvěr nejsou vlastníky ani spoluvlastníky obydlí, ani nájemci družstevního bytu. S jeho pomocí si mohou pořídit vlastní bydlení, a to výstavbou novostavby rodinného domu, vestavbou, nástavbou nebo přístavbou bytu, koupí rodinného domu nebo bytu či převodem družstevního podílu v bytovém družstvu s právem nájmu družstevního bytu.

Úvěr se poskytuje do výše 50 % ceny pořízení, minimálně však od 50 000 Kč a maximálně do 600 000 Kč. Úvěr z Programu 600 je možné kombinovat s komerčním úvěrem, jejich součet však nemůže přesáhnout 90 % ceny pořízení. „Cílovou skupinou Programu 600 jsou mladí lidé pečující o dítě do 6 let, kteří uvažují o pořízení vlastního bydlení a kteří jsou za určitých zvýhodněných podmínek schopni splácet úvěr. Stát se jim pro to snaží připravit vhodné prostředí,“ říká k novému programu ředitel Státního fondu Ing. František Hadáček.

Výhodou programu je příznivá úroková sazba, fixní po dobu 5 let, pohybující se minimálně ve výši referenční sazby EU zvýšené minimálně o 1 % a maximálně o 2%. Úvěr lze splácet až 15 let a mezi jeho další přednosti patří i skutečnost, že SFRB umožní v odůvodněných případech opakovaně přerušení splácení jistiny. Celková splatnost se tedy může prodloužit až na 21 let.

Fond si neúčtuje poplatky za mimořádné splátky nebo za předčasné splacení úvěru. Veškerá odborná pomoc i konzultace s pracovníky SFRB jsou zdarma. Žádosti do programu se přijímají kontinuálně a nejsou časově omezeny.

Program 600 – Úvěr pro mladé na pořízení obydlí podle NV č. 100/2016 Sb. je v roce 2016 otevřen s rozpočtem 100 milionů korun, v případě zvýšeného zájmu je možné rozpočet navýšit. Veškeré informace a dokumenty k tomuto programu naleznete na webových stránkách Fondu www.sfrb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *