EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

15. 02. 2023

0 komentářů

Skupina ČSOB pomáhá s dotacemi k úspornému bydlení, šetří svým klientům náklady na energie

 

Finanční skupina ČSOB jako první na trhu spustila soubor služeb, které pomohou klientům s úsporou za energie. V rámci platformy Ušetřeno.cz umožňuje svým zákazníkům nastavit upozornění pro případ, že se pro ně naskytne výhodnější nabídka. Zároveň spolupráce banky s Centrem pasivního domu poskytne klientům podrobnější konzultace o možnostech úsporné výstavby či rekonstrukce.

Loading 

Aktuální ekonomická situace je složitá a finanční zátěž pro domácnosti i firmy neustále roste. Česko navíc vstoupilo do mírné recese, která má přetrvávat i v následujících měsících. Je tedy logické, že se všichni snaží hledat úspory ve všech oblastech, kde je to možné. Pomocnou ruku se rozhodla nabídnout také Československá obchodní banka, která jako první na trhu nabízí ve spolupráci s partnery specializované služby a další produkty, díky kterým mohou zákazníci uspořit.

Zeptejte se našich specialistů

Tipy, jak uspořit, shrnula ČSOB na webové stránce Jak na úspory energií. „Na začátku února jsme spustili novou službu z oblasti úsporného bydlení. Klienti dostanou od specializovaného týmu Klientského centra ČSOB návod, jak se lépe zorientovat v dotačních programech typu Nová zelená úsporám, Kotlíkových dotací a dalších podporách státu v oblasti úsporného bydlení. Klient získá informace o typech dotací, jejich výších, možných kombinacích i jak správně o dotaci požádat. ČSOB touto službou doplňuje svou širokou nabídku produktů zaměřených na financování úsporného bydlení,“ říká Richard Podpiera, výkonný ředitel segmentů skupiny ČSOB.

Klienti navíc na stránce najdou množství užitečných tipů, jak uspořit, ale také velmi podrobný eBook k úspornému bydlení. Ten je zdarma a zájemcům pomůže lépe se zorientovat v dané problematice.

Spolupráce s Ušetřeno.cz

Jednou z dalších aktivit, kterou skupina realizuje, je podpora s hledáním úspor v oblasti energií. Přispívá k tomu přitom platforma Ušetřeno.cz, která je součástí ČSOB, a pomohla ušetřit za dodávky elektřiny a plynu již více než 30 tisícům klientům ČSOB. „V rámci nově vzniklé webové stránky chce skupina pomoc zákazníkům posunout ještě o krok dál – nabídne jim možnost zanechat Ušetřeno.cz svůj kontakt, případně i fakturu od současného poskytovatele energií a nechat si hlídat nabídky. V momentě, kdy se na trhu objeví výhodnější a úspornější nabídka, se jim Ušetřeno.cz ozve a pomůže s přepisem a pomůže se změnou dodavatele. Zákazník tak může jednoduše a co nejdřív optimalizovat své náklady a přejít k levnějšímu dodavateli,“ říká Richard Podpiera, výkonný ředitel segmentů skupiny ČSOB.

REKLAMA

Spolupráce s Centrem pasivního domu

Od konce ledna pak ve spolupráci s Centrem pasivního domu nabízí ČSOB svým klientům podrobnější konzultace o možnostech úsporné výstavby či rekonstrukce. „Naším cílem není zprostředkování vyčerpávajících informací, ale zjistit od klienta jeho záměr, konzultovat s ním podobu projektu a návrhu opatření, sdělit mu informace k výhodám a možnostem dotací, a následně mu umět poskytnout financování,“ doplňuje Richard Podpiera.

Výhodné financování úsporného bydlení

Kromě výše uvedeného nabízí ČSOB i širokou nabídku praktických produktů a služeb, které mohou zákazníkům pomoci s rekonstrukcí nebo stavbou energeticky šetrnějšího bydlení. Vedle oblíbeného stavebního spoření a s ním spojených meziúvěrů nabízí finanční skupina také půjčku či hypotéku na úsporné bydlení. Právě zmiňovaná hypotéka, která v loňském roce vyhrála ocenění Hypotéka roku 2021, je přitom vlajkovou lodí celého produktového portfolia. Klienti, kteří se rozhodnou investovat do nemovitosti v energetické třídě A nebo B, získají garantovanou sazbu od 6,04 % p. a, 30% slevu na pojištění nemovitosti i zhotovení energetického štítku a odhad nemovitosti zdarma.

„V ČSOB vidíme výrazný nárůst financování úsporného bydlení. Celkový objem zvýhodněných hypoték sjednaných na úsporné bydlení v rámci celé naší skupiny vzrostl devítinásobně,“ uvádí Martin Vašek, generální ředitel Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny a dodává, že finanční skupina podniká celou řadu kroků i co se týče poradenství.

Půjčka na úsporné bydlení pak klientům nabídne až 1 000 000 Kč bez nutnosti zajištění nemovitostí za zvýhodněnou garantovanou úrokovou sazbu 6,9 % ročně. Určena je na pořízení energeticky úsporných technologií jako fotovoltaická elektrárna, tepelné čerpadlo či zateplení domu. Meziúvěr stavebního spoření na úsporné bydlení je poskytován na bydlení ve třídách A a B a klientům přináší výhodnější úrokovou sazbu i slevy na pojištění.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přehled aktuálních sazeb hypoték – žádná velká párty se nekoná

Řečeno sportovní terminologií skončil vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů českých bank za poslední měsíc skóre 4:4:1. Čtyři banky ponechaly své úrokové sazby bez jakýchkoli změn, čtyři je kosmeticky snížily a jedna je „logicky“ zvýšila. Jen připomeňme, že v tomto období, konkrétně 2. května 2024, snížila Česká národní banka svoji klíčovou sazbu o půl procentního bodu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024

Přijdou vám ceny nemovitostí v Praze drahé? Kde stojí metr čtvereční 1,3 milionu Kč?

Podle studie Savills World Cities Prime Residential Index 2023 zůstává Monako nejdražším rezidenčním trhem na světě s cenou za metr čtvereční téměř 1,3 milionu Kč (51 400 eur), což je o 0,9 % více než v roce 2022 a o 1 % méně než rekordní cena 51 900 eur z roku 2021. Nejdražší čtvrtí v knížectví je Larvotto s […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Startovací byty jsou ty nájemní. Smiřme se s tím

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod pět procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na to budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *