EUR 24.465

USD 23.214

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.465

USD 23.214

15. 02. 2023

0 komentářů

Skupina ČSOB pomáhá s dotacemi k úspornému bydlení, šetří svým klientům náklady na energie

 

Finanční skupina ČSOB jako první na trhu spustila soubor služeb, které pomohou klientům s úsporou za energie. V rámci platformy Ušetřeno.cz umožňuje svým zákazníkům nastavit upozornění pro případ, že se pro ně naskytne výhodnější nabídka. Zároveň spolupráce banky s Centrem pasivního domu poskytne klientům podrobnější konzultace o možnostech úsporné výstavby či rekonstrukce.

Loading 

Aktuální ekonomická situace je složitá a finanční zátěž pro domácnosti i firmy neustále roste. Česko navíc vstoupilo do mírné recese, která má přetrvávat i v následujících měsících. Je tedy logické, že se všichni snaží hledat úspory ve všech oblastech, kde je to možné. Pomocnou ruku se rozhodla nabídnout také Československá obchodní banka, která jako první na trhu nabízí ve spolupráci s partnery specializované služby a další produkty, díky kterým mohou zákazníci uspořit.

Zeptejte se našich specialistů

Tipy, jak uspořit, shrnula ČSOB na webové stránce Jak na úspory energií. „Na začátku února jsme spustili novou službu z oblasti úsporného bydlení. Klienti dostanou od specializovaného týmu Klientského centra ČSOB návod, jak se lépe zorientovat v dotačních programech typu Nová zelená úsporám, Kotlíkových dotací a dalších podporách státu v oblasti úsporného bydlení. Klient získá informace o typech dotací, jejich výších, možných kombinacích i jak správně o dotaci požádat. ČSOB touto službou doplňuje svou širokou nabídku produktů zaměřených na financování úsporného bydlení,“ říká Richard Podpiera, výkonný ředitel segmentů skupiny ČSOB.

Klienti navíc na stránce najdou množství užitečných tipů, jak uspořit, ale také velmi podrobný eBook k úspornému bydlení. Ten je zdarma a zájemcům pomůže lépe se zorientovat v dané problematice.

Spolupráce s Ušetřeno.cz

Jednou z dalších aktivit, kterou skupina realizuje, je podpora s hledáním úspor v oblasti energií. Přispívá k tomu přitom platforma Ušetřeno.cz, která je součástí ČSOB, a pomohla ušetřit za dodávky elektřiny a plynu již více než 30 tisícům klientům ČSOB. „V rámci nově vzniklé webové stránky chce skupina pomoc zákazníkům posunout ještě o krok dál – nabídne jim možnost zanechat Ušetřeno.cz svůj kontakt, případně i fakturu od současného poskytovatele energií a nechat si hlídat nabídky. V momentě, kdy se na trhu objeví výhodnější a úspornější nabídka, se jim Ušetřeno.cz ozve a pomůže s přepisem a pomůže se změnou dodavatele. Zákazník tak může jednoduše a co nejdřív optimalizovat své náklady a přejít k levnějšímu dodavateli,“ říká Richard Podpiera, výkonný ředitel segmentů skupiny ČSOB.

Spolupráce s Centrem pasivního domu

Od konce ledna pak ve spolupráci s Centrem pasivního domu nabízí ČSOB svým klientům podrobnější konzultace o možnostech úsporné výstavby či rekonstrukce. „Naším cílem není zprostředkování vyčerpávajících informací, ale zjistit od klienta jeho záměr, konzultovat s ním podobu projektu a návrhu opatření, sdělit mu informace k výhodám a možnostem dotací, a následně mu umět poskytnout financování,“ doplňuje Richard Podpiera.

REKLAMA

Výhodné financování úsporného bydlení

Kromě výše uvedeného nabízí ČSOB i širokou nabídku praktických produktů a služeb, které mohou zákazníkům pomoci s rekonstrukcí nebo stavbou energeticky šetrnějšího bydlení. Vedle oblíbeného stavebního spoření a s ním spojených meziúvěrů nabízí finanční skupina také půjčku či hypotéku na úsporné bydlení. Právě zmiňovaná hypotéka, která v loňském roce vyhrála ocenění Hypotéka roku 2021, je přitom vlajkovou lodí celého produktového portfolia. Klienti, kteří se rozhodnou investovat do nemovitosti v energetické třídě A nebo B, získají garantovanou sazbu od 6,04 % p. a, 30% slevu na pojištění nemovitosti i zhotovení energetického štítku a odhad nemovitosti zdarma.

„V ČSOB vidíme výrazný nárůst financování úsporného bydlení. Celkový objem zvýhodněných hypoték sjednaných na úsporné bydlení v rámci celé naší skupiny vzrostl devítinásobně,“ uvádí Martin Vašek, generální ředitel Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny a dodává, že finanční skupina podniká celou řadu kroků i co se týče poradenství.

Půjčka na úsporné bydlení pak klientům nabídne až 1 000 000 Kč bez nutnosti zajištění nemovitostí za zvýhodněnou garantovanou úrokovou sazbu 6,9 % ročně. Určena je na pořízení energeticky úsporných technologií jako fotovoltaická elektrárna, tepelné čerpadlo či zateplení domu. Meziúvěr stavebního spoření na úsporné bydlení je poskytován na bydlení ve třídách A a B a klientům přináší výhodnější úrokovou sazbu i slevy na pojištění.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023

Nastane konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Dlouhodobější fixace přitom přinášejí stabilitu do rodinného rozpočtu a chrání klienty před nečekaným zvyšováním měsíčních splátek.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *