EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

30. 10. 2023

0 komentářů

Skupina Horizon zahájila prodej bytů z Rezidence Blízká v pražském Karlíně

 

Developerská skupina Horizon spustila prodej bytů z první etapy svého nového rezidenčního projektu v Karlíně – Rezidence Blízká. Projekt rozšíří nabídku nového bydlení v lokalitě o šest budov čítajících celkem 228 jednotek. Zájemcům je aktuálně k dispozici 135 bytů z první etapy. Zahájení výstavby je naplánováno během prvního čtvrtletí roku 2024. Stejně, jako všechny další nové projekty skupiny Horizon, projde i Rezidence Blízká procesem akreditace udržitelné výstavby BREEAM.

Loading 

Rezidence Blízká se nachází v pražském Karlíně, jedné z nejvyhledávanějších čtvrtí v metropoli, a pyšní se nadstandardní občanskou vybaveností i dopravní dostupností – v docházkové vzdálenosti je zastávka metra Invalidovna. Blízká je tak skvělou volbu pro všechny, kdo touží po mimořádném bydlení v širším centru města.

Design Rezidence Blízká, který se zakládá na přímočaré funkčnosti a zároveň ctí industriální charakter okolní čtvrti, je dílem architektonické kanceláře LOXIA. Za cihlovými fasádami se nachází byty v dispozicích od 1+kk po velkorysé 4+kk, které budou vyhovovat jak singles, tak větším rodinám. Ke každé jednotce náleží vlastní balkon, v případě přízemních bytů předzahrádka a apartmány v nejvyšších podlažích doplňují prostorné terasy. Pohodlí budoucích obyvatel podtrhuje důraz na zajištění dostatku denního světla pro každý z bytů i atraktivní úprava okolní zeleně. Součástí projektu jsou také komerční prostory.

„Rezidence Blízká má na tuzemském realitním trhu zcela výjimečnou pozici. Jedná se o komorní projekt s omezenou nabídkou bytů s dobrými standardy a rozumnými cenami v jedné z nejatraktivnějších lokalit v Praze, což potvrzuje vysoký zájem ze strany klientů,“ říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon. „Zároveň mě těší, že se nám v této části Prahy 8 naskytla další příležitost k developmentu. Věřím, že se nám prostřednictvím Blízké podaří navázat na úspěch, s jakým se u zájemců o nové bydlení setkaly naše dokončené projekty Rezidence Vltava a KAY River Lofts, které stojí přímo u nově vzniklé lávky.“

Vzhledem k tomu, že se Blízká nachází v hustě obydlené a stále centrální části města, budou stavební práce probíhat s ohledem na minimalizaci omezení pro její okolí i dopadů na životní prostředí. Skupina Horizon se už dříve během letošního roku zavázala své veškeré nově vznikající projekty předložit k certifikaci podle mezinárodního schématu hodnocení udržitelné výstavby BREEAM – a stejně tomu bude i u Rezidence Blízká.

Více informací o Rezidenci Blízká najdete na www.rezidenceblizka.cz, o společnosti Horizon a jejích dalších projektech čtěte více na www.horizonholding.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

Již pátý měsíc se měřeno Swiss Life Hypoindexem úrokové sazby hypotečních úvěrů prakticky nehýbou. Průměrný úrok se pohybuje mírně nad 5,5 % p. a. Optimistické představy, že sazby hypoték budou více kopírovat poměrně svižné tempo České národní banky a v polovině roku se běžně budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí, se nenaplnily, a hned tak nenaplní. […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

07. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *