EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

30. 10. 2023

0 komentářů

Skupina Horizon zahájila prodej bytů z Rezidence Blízká v pražském Karlíně

 

Developerská skupina Horizon spustila prodej bytů z první etapy svého nového rezidenčního projektu v Karlíně – Rezidence Blízká. Projekt rozšíří nabídku nového bydlení v lokalitě o šest budov čítajících celkem 228 jednotek. Zájemcům je aktuálně k dispozici 135 bytů z první etapy. Zahájení výstavby je naplánováno během prvního čtvrtletí roku 2024. Stejně, jako všechny další nové projekty skupiny Horizon, projde i Rezidence Blízká procesem akreditace udržitelné výstavby BREEAM.

Loading 

Rezidence Blízká se nachází v pražském Karlíně, jedné z nejvyhledávanějších čtvrtí v metropoli, a pyšní se nadstandardní občanskou vybaveností i dopravní dostupností – v docházkové vzdálenosti je zastávka metra Invalidovna. Blízká je tak skvělou volbu pro všechny, kdo touží po mimořádném bydlení v širším centru města.

Design Rezidence Blízká, který se zakládá na přímočaré funkčnosti a zároveň ctí industriální charakter okolní čtvrti, je dílem architektonické kanceláře LOXIA. Za cihlovými fasádami se nachází byty v dispozicích od 1+kk po velkorysé 4+kk, které budou vyhovovat jak singles, tak větším rodinám. Ke každé jednotce náleží vlastní balkon, v případě přízemních bytů předzahrádka a apartmány v nejvyšších podlažích doplňují prostorné terasy. Pohodlí budoucích obyvatel podtrhuje důraz na zajištění dostatku denního světla pro každý z bytů i atraktivní úprava okolní zeleně. Součástí projektu jsou také komerční prostory.

„Rezidence Blízká má na tuzemském realitním trhu zcela výjimečnou pozici. Jedná se o komorní projekt s omezenou nabídkou bytů s dobrými standardy a rozumnými cenami v jedné z nejatraktivnějších lokalit v Praze, což potvrzuje vysoký zájem ze strany klientů,“ říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon. „Zároveň mě těší, že se nám v této části Prahy 8 naskytla další příležitost k developmentu. Věřím, že se nám prostřednictvím Blízké podaří navázat na úspěch, s jakým se u zájemců o nové bydlení setkaly naše dokončené projekty Rezidence Vltava a KAY River Lofts, které stojí přímo u nově vzniklé lávky.“

Vzhledem k tomu, že se Blízká nachází v hustě obydlené a stále centrální části města, budou stavební práce probíhat s ohledem na minimalizaci omezení pro její okolí i dopadů na životní prostředí. Skupina Horizon se už dříve během letošního roku zavázala své veškeré nově vznikající projekty předložit k certifikaci podle mezinárodního schématu hodnocení udržitelné výstavby BREEAM – a stejně tomu bude i u Rezidence Blízká.

Více informací o Rezidenci Blízká najdete na www.rezidenceblizka.cz, o společnosti Horizon a jejích dalších projektech čtěte více na www.horizonholding.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak správně formulovat inflační doložku v nájemní smlouvě?

Vysoké ceny nemovitostí a nedostupnost hypoték zvyšují zájem o nájemní bydlení a tržní nájemné roste. Pronajímatelé tak často hledají cesty, jak již sjednané nájemné jednostranně navýšit. Mají přitom pouze tři možnosti, které připadají v úvahu – na základě inflační doložky, souhlasu nájemce nebo rozhodnutím soudu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 12. 2023

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *