EUR 25.665

USD 22.733

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.665

USD 22.733

15. 11. 2021

Skupina KB pomůže klientům v rámci akce Milostivé léto

 

Klienti Komerční banky a dceřiných společností ESSOX a Modrá pyramida stavební spořitelna, kteří se dostali do exekuce v důsledku nesplácení svých úvěrů, mohou do konce ledna 2022 požádat o možnost zaplatit bance pouze jistinu úvěru. Veškeré příslušenství a náklady spojené s nesplácením závazků klientům odpustíme. 


Odpovědnost vůči společnosti, která nám umožňuje podnikat, představuje pro skupinu Komerční banky jednu z jejích důležitých hodnot. Připojením se k akci právě ve chvíli, kdy část obyvatel čelí rostoucím cenám, zejména energií, pomůžeme našim klientům v nepříznivé životní situaci snížit výši jejich závazků.

Iniciativa Komerční banky a společností z její finanční skupiny se vztahuje na dluhy fyzických osob (občanů a podnikatelů), které vznikly nesplácením úvěrových produktů (hypoték, úvěrů ze stavebního spoření, spotřebitelských úvěrů, podnikatelských úvěrů, kreditních karet a kontokorentních úvěrů) a jsou aktuálně exekučně vymáhány.

Vždy jsme připraveni nabídnout pomoc klientům, kteří se dostanou do potíží se splácením svých závazků. Zapojení do iniciativy Milostivé léto tak chápeme jako samozřejmost, podobně jako v případě poskytování odkladu splátek během loňské vlny covidové pandemie,“ uvedl Miroslav Hiršl, člen představenstva Komerční banky.

Klienti, kteří nabízenou možnost využijí, musí společnostem ze skupiny Komerční banky zaplatit jistinu úvěru nejpozději do konce února 2022.

Současně jsme připraveni pomoci i klientům, kterým se nepodaří zajistit potřebné prostředky do stanoveného data a individuálně se budeme jejich případům věnovat. Naši zákazníci mají možnost obrátit se na Komerční banku prostřednictvím e-mailové adresy splacení@kb.cz, na Modrou pyramidu prostřednictvím adresy milostiveleto@mpss.cz a na ESSOX pak e-mailem milostiveleto@essox.cz. Všechny klienty budeme zpětně telefonicky kontaktovat a společně hledat optimální řešení pro každý jednotlivý případ (např. probereme možnost oddlužení jako způsob řešení všech pohledávek najednou). Klienti mohou nadále využít i poradenství v oblasti své dluhové stránky, konsolidace, restrukturalizace apod.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

milostivé léto

Milostivé léto začíná. Jak na něj?

Dlužníci v exekuci pro dluh vůči veřejnoprávnímu subjektu mohou od 28. října do 28. ledna využít institutu milostivého léta. Zaplatí-li věřiteli plnou částku jistiny (a jednorázovou odměnu exekutora), bude jim odpuštěno příslušenství pohledávky.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

26. 10. 2021

V Praze si za průměrný roční plat „koupíte“ jen 3 m2 bytu. Jak se k tomu před volbami staví politické strany?

Foto: Shutterstock Přesně za měsíc nás čekají sněmovní volby. Lze očekávat, že téma prohlubující se nedostupnosti bydlení bude jedním z klíčových. Skutečnost, jak se situace v oblasti bydlení zhoršuje, je naprosto zřejmá z následujícího příkladu. Proto nás zajímaly plány jednotlivých politických stran, které by měly dostupnost bydlení zlepšit. Ceny nemovitostí totiž stále rostou a zřejmě porostou i […]

Text: Milan Vodička

09. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.