EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

10. 04. 2018

0 komentářů

Skupina Wüstenrot dosáhla zisku 415 milionů korun

 

Wüstenrot má za sebou další úspěšný rok. V uplynulých 12 měsících dosáhla finanční skupina Wüstenrot zisku 415 milionů korun. V letošním roce se zaměří především na investice a podporu prodejní sítě. Wüstenrot – stavební spořitelna poskytla v uplynulém roce úvěry za více než dvě miliardy korun. Objem čerpaných hypotečních úvěrů překonal hranici sedmi miliard korun, Wüstenrot hypoteční banka tím dosáhla nejlepšího výsledku za celou dobu své činnosti. 


„Dosažené úspěchy jsou opětovným potvrzením správnosti rozhodnutí soustředit se na činnosti, které nám jsou vlastní – služby zaměřené na financování bydlení našich klientů,“ říká Michael Pupala, generální ředitel a předseda představenstva finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Rekordní výsledek nám otevírá možnost investovat v letošním roce do dalšího zkvalitnění našich produktů, obchodní sítě a do další podpory finančních poradců a obchodních partnerů.“
Silně konkurenční prostředí, přísnější regulace trhu s financováním bydlení i novela zákona o spotřebitelském úvěru byly klíčové faktory ovlivňující podnikání v bankovním sektoru v roce 2017. Navzdory těmto vlivům a zejména díky zlepšené efektivitě dosáhla finanční skupina Wüstenrot v uplynulém roce zisku 415 milionů korun.
Wüstenrot – stavební spořitelna dokázala i na klesajícím trhu s novými smlouvami téměř udržet svůj tržní podíl. Klienti uzavřeli v roce 2017 celkem 32 733 smluv o stavebním spoření s cílovou částkou přes 10,5 miliardy korun. Prodej úvěrů překonal hranici 5,5 tisíce kusů v celkovém objemu 2,1 miliardy korun.

Hypoteční úvěry – refinancování především

Více než polovina (50,2 %) uzavřených smluv na hypoteční úvěr byla za účelem refinancování. Ke koupi nemovitosti jej využila čtvrtina klientů.  Klienti čerpali hypotéky za více než 7,2 miliardy korun, což je meziročně zhruba o tři procenta více. Ačkoliv počet hypotečních úvěrů nepatrně poklesl, opět vzrostla průměrná půjčená suma na více než 1,7 milionu korun (+4 %).
„Do budoucna budeme chtít ještě více těžit z unikátní struktury finanční skupiny Wüstenrot. Zaměříme se na maximální využití synergických efektů spolupráce dvou finančních institucí, abychom nabízeli nejefektivnější řešení nejen pro klienty, ale i pro obchodní partnery,“ upozorňuje Michael Pupala.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Koupě bytu k rekonstrukci. Výdělek, nebo noční můra?

Stále rostoucí ceny nemovitostí nahrávají myšlence koupit byt před rekonstrukcí. Ceny starších bytů jsou nižší a zrekonstruovat si nemovitost můžete i svépomocí. Pak je možné buď byt dál prodat, nebo si jen pořídit levnější bydlení.

Text: Monika Lukešová

12. 02. 2018

Zisk bytového družstva na opravu domu nelze použít

Při privatizaci obecních bytů vznikala často bytová družstva. Byty z nich následně přešly do osobního vlastnictví. Družstva ale mnohdy nezanikla – některé byty zůstávají družstevní a jsou komerčně pronajímány. Zisk ale nelze využít na opravy domu. Proč?

Text: Jiří Havelka

13. 10. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.