EUR 23.660

USD 21.748

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.660

USD 21.748

07. 03. 2023

0 komentářů

Slavia klientům pojistí neomezený počet fotovoltaických panelů. Změna se týká i stávajících smluv

 

Slavia pojišťovna má dobrou zprávu pro všechny klienty, kteří u ní mají sjednaný produkt Šťastný domov. V rámci majetkového pojištění již neplatí limit počtu 12 kusů pojištěných fotovoltaických panelů – pro nové i stávající smlouvy se limit ruší a počet pojištěných panelů pro danou nemovitost je nově neomezený.

Loading 

V současné sobě si mnoho majitelů nemovitostí pořizuje sluneční kolektory nebo právě fotovoltaické panely. Jejich motivací není jenom ekologie, ale především růst cen elektřiny. „Od obchodních zástupců víme, že počet staveb s pojištěnými fotovoltaickými panely v posledním roce značně stoupá. Panely jsou pojištěné podle umístění buď do limitu pojistné částky hlavní budovy, v případě umístění na vedlejší stavbě do limitu sjednané pojistné částky pro vedlejší stavby,“ uvádí produktový manažer Lukáš Rozsypal ze Slavia pojišťovny.

V pojistných podmínkách majetkového pojištění Šťastný domov od Slavia pojišťovny bylo v minulosti napsáno, že fotovoltaické panely jsou pojištěné na všechna sjednaná rizika, avšak maximálně do počtu 12 kusů. Tohle už neplatí. Lidé si jich na střechu začali umísťovat mnohem více. Na tento trend Slavia zareagovala a pojistné podmínky upravila.

Již zkraje roku uveřejnila Slavia pojišťovna na svých webových stránkách veřejný příslib, podle kterého nebude v případě vzniku pojistné události uplatňovat limit pro jejich maximální počet. Týká se to pojistných smluv platných a účinných v době trvání tohoto příslibu. Jinak řečeno, tyto stavební součásti jsou bez omezení jejich počtu plně pojištěny na všechna sjednaná rizika a do výše sjednané pojistné částky budovy, na které jsou umístěné.

Další vylepšení a rozšíření majetkového pojištění plánuje Slavia už na jaro, kdy představí mimo jiné mnohem více položek bez limitů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Na co si dát pozor před instalací fotovoltaiky?

Spotřebitelé se snaží hledat nové cesty k udržitelným energiím. Jednou z možností jsou fotovoltaické systémy, které jsou stále populárnější volbou. Na co si dát pozor, pokud plánujete instalaci takového systému? Přinášíme několik tipů, na co se před podpisem smlouvy zaměřit.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 02. 2023

Inflace a Vánoce nahrávají podpojištěnosti u domácností

Listopadová inflace stoupla na 16,2 procenta. Důsledkem toho je zdražování takřka veškerého zboží. Jenže vyšší ceny také zvyšují hodnotu vaší domácnosti, zvlášť jestli jste se pustili do rekonstrukce nebo vám Ježíšek nadělí novou elektroniku.

Text: Monika Lukešová

14. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *