EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

07. 03. 2023

0 komentářů

Slavia klientům pojistí neomezený počet fotovoltaických panelů. Změna se týká i stávajících smluv

 

Slavia pojišťovna má dobrou zprávu pro všechny klienty, kteří u ní mají sjednaný produkt Šťastný domov. V rámci majetkového pojištění již neplatí limit počtu 12 kusů pojištěných fotovoltaických panelů – pro nové i stávající smlouvy se limit ruší a počet pojištěných panelů pro danou nemovitost je nově neomezený.

Loading 

V současné sobě si mnoho majitelů nemovitostí pořizuje sluneční kolektory nebo právě fotovoltaické panely. Jejich motivací není jenom ekologie, ale především růst cen elektřiny. „Od obchodních zástupců víme, že počet staveb s pojištěnými fotovoltaickými panely v posledním roce značně stoupá. Panely jsou pojištěné podle umístění buď do limitu pojistné částky hlavní budovy, v případě umístění na vedlejší stavbě do limitu sjednané pojistné částky pro vedlejší stavby,“ uvádí produktový manažer Lukáš Rozsypal ze Slavia pojišťovny.

V pojistných podmínkách majetkového pojištění Šťastný domov od Slavia pojišťovny bylo v minulosti napsáno, že fotovoltaické panely jsou pojištěné na všechna sjednaná rizika, avšak maximálně do počtu 12 kusů. Tohle už neplatí. Lidé si jich na střechu začali umísťovat mnohem více. Na tento trend Slavia zareagovala a pojistné podmínky upravila.

Již zkraje roku uveřejnila Slavia pojišťovna na svých webových stránkách veřejný příslib, podle kterého nebude v případě vzniku pojistné události uplatňovat limit pro jejich maximální počet. Týká se to pojistných smluv platných a účinných v době trvání tohoto příslibu. Jinak řečeno, tyto stavební součásti jsou bez omezení jejich počtu plně pojištěny na všechna sjednaná rizika a do výše sjednané pojistné částky budovy, na které jsou umístěné.

Další vylepšení a rozšíření majetkového pojištění plánuje Slavia už na jaro, kdy představí mimo jiné mnohem více položek bez limitů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *