EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

09. 07. 2024

0 komentářů

Společnost Prochazka & Partners zprostředkovala další významné pronájmy v Ostravě

 

Přední poradenská společnost v oblasti komerčních realit Prochazka & Partners zprostředkovala dva významné pronájmy v Ostravě. V moderní kancelářské budově Organica si prostory pronajaly společnosti Stora Enso s 2200 m2 a Scott.Weber Workspace s 4400 m2. Celková pronajatá plocha přesahuje 6500 metrů čtverečních, což představuje jedny z největších transakcí na ostravském trhu v posledních letech.

Loading 

„Organica je budova v nejvyšším standardu s vynikajícími technologickými parametry, strategickou polohou v centru Ostravy a impozantním designem a my jsme přesvědčeni, že pro naše klienty bude ideálním sídlem,“ říká Radek Procházka, Managing Partner společnosti Prochazka & Partners, a dodává: „Tyto transakce představují významný milník pro ostravský trh s kancelářskými prostory a dále posiluje pozici Prochazka & Partners jako lídra v oblasti poradenství v tomto segmentu nejen na Ostravsku.

Kancelářský trh v Ostravě nabízí asi 240 000 m2 moderních kancelářských ploch, téměř stoprocentní obsazení nové budovy, která velikost trhu zvětšila téměř o deset procent, je velkým úspěchem. Organica, dokončená v loňském roce, je nejmodernější kancelářskou budovou v Ostravě s celkovou pronajímatelnou plochou přes 25 000 m2.

„Budova je navržena ve vysokém standardu, ale zároveň tak, aby se chovala šetrně k životnímu prostředí. Výsledkem je dosažení nejvyšší certifikace BREEAM Excellent, která je zárukou šetrného provozu a dlouhodobé udržitelnosti. Za úspěch Organicy však vděčíme nejen její unikátnosti a vyspělosti, ale i skvělé spolupráci s Prochazka & Partners při jejím obsazování významnými klienty,“doplňuje Martin Budina, Project Development Director z developerské společnosti Contera, která je tvůrcem ostravské Organici.

„Pronájmy v Organice dokazují, že ostravský kancelářský trh rozhodně nespí. V minulých letech se nám již podařilo zajistit prodloužení smluv a sjednání nových nájemních podmínek pro Českou spořitelnu na 8 tisících metrech v budovách GATE Nová Karolína a The Orchard či zajistit pronájem prostor v budově IQ Building pro KPMG a jsem velice rád, že s novými transakcemi v Organice jsme jednou z nejaktivnějších firem, které přispívají k rozvoji ostravského trhu,“ uvádí Radek Procházka, Managing Partner společnosti Prochazka & Partners.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024

Názor: O bruselské byrokracii a dostupnosti bydlení v Česku

Setkal se s tím každý, kdo si v poslední době koupil plastovou láhev. Po jejím otevření zůstalo plastové víčko k láhvi připojené. Někdo se jím píchá do oka, jinému ničí pečlivě pěstěné vousy. Na sociálních sítích píší tisíce rozhořčených lidí, vznikla spousta často rádobyvtipných videí. Většina lidí nakonec dříve či později víčko stejně utrhne, čímž nařízení vyrábět plastové […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *