EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

25. 03. 2021

Společnost SAS se zapojila do řešení problému domácího násilí

 

Statistiky potvrzují, že covid-19 má nežádoucí vedlejší účinek – rostoucí domácí násilí. Případy agresivity partnerů během nouzového stavu neutěšeně přibyly. V karanténě a izolaci roste konzumace alkoholu, do toho stres, nejistota… Podle neziskové organizace ROSA – centrum pro ženy zemřelo za dvacet let v ČR nejméně 195  žen rukou svého partnera. To jsou data pouze převzatá z denního tisku, skutečný počet bude výrazně vyšší. Statistiky Policie ČR totiž zveřejňují jen počty vražd motivované osobními vztahy, nikoli počty vražd v důsledku domácího násilí. 


S řešením, které má rostoucí statistiky domácího násilí zastavit, přišla společnost SAS ve spolupráci s firmami Calhoun a CAP Science. Výsledkem je nositelné zařízení s geolokací a IoT (Internet of Things – internet věcí). Náramek (v podobě FitBit) nosí jak oběť domácího násilí, tak pachatel, aby se zajistilo, že pachatel zůstane v bezpečné vzdálenosti od oběti. Senzory v nositelném zařízení komunikují se softwarem SAS na nepřetržitém sběru dat a podávání zpráv o poloze pachatele v reálném čase.
„Naší doménou je analýza dat. Dokážeme na datových souborech analyzovat v podstatě jakékoli oblasti a obory, od bankovnictví a telekomunikací, přes maloobchod až po zdravotnictví a boj s pandemií covid-19. Naše možnosti jsou prakticky neomezené. Zapojení do projektu na ochranu obětí domácího násilí umožnilo vytvořit skutečně efektivní způsob, který dokáže násilné typy udržet v dostatečné vzdálenosti od oběti, a rovněž demonstruje možnosti moderních technologií při řešení společenských problému,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.
Pokud se pachatel blíží někam, kde by neměl být, nebo je v blízkosti oběti, dostane policie a oběť varování. Proaktivní upozornění pomáhají úřadům včas reagovat na ochranu obětí a zaznamenané údaje představují přijatelné důkazy, které lze použít k usvědčení pachatelů, pokud poruší soudní příkazy.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.