EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

05. 06. 2024

0 komentářů

Startuje výstavba prvního multiplexu v regionu. Varyáda chystá skutečnou filmovou revoluci

 

Obchodní centrum Varyáda se mění k nepoznání díky rozsáhlé modernizaci a rozšíření, které slibují přinést návštěvníkům nejen skvělé nákupy, ale i nezapomenutelné zážitky. Stavební práce probíhají rychlým tempem, a to za plného provozu centra. Aktuálně v jeho přední části začíná výstavba dlouho očekávaného multiplexu (tedy vícesálového kina) Premiere Cinemas, které zprostředkuje místním obyvatelům i návštěvníkům z celého kraje jedinečnou filmovou zábavu. Karlovy Vary, město proslulé bohatou festivalovou tradicí, se tak konečně zařadí po bok ostatních krajských měst, která svým obyvatelům již moderní multiplexy nabízejí.

Loading 

„Naše nové karlovarské kino vybavíme špičkovou projekční a zvukovou technologií, která zahrnuje také laserové projektory a vícekanálový prostorový zvuk Dolby Atmos. V současné době dokončujeme výběr konkrétních typů zařízení a máme v úmyslu instalovat zde ty opravdu nejpokrokovější modely,“ popisuje David Horáček, spolumajitel Premiere Cinemas, a dodává: „Myslíme také na komfort našich zákazníků. Samozřejmostí jsou příjemné sedačky, ale i bezbariérový přístup pro diváky s omezenou mobilitou. Součástí konceptu karlovarského multiplexu bude také naše osvědčené a diváky oblíbené Premiere VIP, tedy pohodlná, elektricky sklápěná křesla a VIP salonek s nabídkou popcornu a točených nápojů zdarma.“ 

Multiplex přinese oživení kulturní scény a nové příležitosti

Nové kino, jehož otevření je plánováno na léto příštího roku, nabídne celkem šest sálů s kapacitou až 1 000 míst na velkorysé ploše 2 500 m². „Kromě promítání aktuálních filmových hitů bude prostory možné využít i jako kongresové sály pro firmy či organizace, což bude velkým přínosem pro město, které dosud postrádalo vhodné a rozsáhlé zázemí pro tyto příležitosti. Nové prostory poskytnou ideální podmínky pro konference i firemní akce, což přispěje k dalšímu rozvoji místní ekonomiky a podpoří podnikatelské prostředí,“ komentuje Martin Malý, ředitel marketingu a komunikace EPG Group.

Multiplex v každém případě oživí místní kulturní scénu a přinese i další příležitosti, ať už jde o využití prostor, nová pracovní místa či zvýšení návštěvnosti okolních obchodů a služeb. Celkově má potenciál pozitivně ovlivnit další rozvoj města a přilákat návštěvníky z širokého okolí. Tento nový kulturní a společenský bod na mapě Karlových Varů se stane místem, kde se lidé budou moci setkávat a sdílet společně strávené chvíle před stříbrným plátnem.

Poslední kraj bez multiplexu se konečně dočká nápravy

Výstavba Premiere Cinemas je významným milníkem pro celý region, který jako poslední z českých krajů zatím postrádá vlastní multiplex. Až dosud museli místní obyvatelé i návštěvníci za filmovými zážitky cestovat do desítky kilometrů vzdálené Plzně anebo Prahy. Přitom Karlovy Vary se kromě dlouhé tradice lázeňství proslavily především Mezinárodním filmovým festivalem.

O možné spolupráci Varyády s jeho organizátory se bude teprve jednat. Nové prostory multiplexu by však mohly výrazně navýšit kapacitu míst pro promítání během festivalu, což je s rostoucí popularitou akce stále více žádané. Tato spolupráce má potenciál dále obohatit kulturní dění ve městě a zvýšit prestiž festivalu.Kompletní informace o nové Varyádě, stejně jako detaily o jednotlivých fázích výstavby, jsou k dispozici na webové stránce www.nova.varyada.cz. Předpokládaný termín dokončení všech stavebních prací se shoduje se zahájením vánoční sezóny 2025.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *