Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Stavebko pro děti a mladé s výnosem přes 4 % ročně

03.04.2018 10:04 Tisková zpráva: Raiffeisen stavební spořitelna

Od dubna nabízí Raiffeisen stavební spořitelna dětem a mladým do 25 let stavební spoření s nadstandardní úrokovou sazbou. Každou novou dětskou smlouvu bude úročit 1,5 procentem, a to minimálně po celou dobu vázací lhůty smlouvy, to je 6 let.

Včetně úroku a plné státní podpory tak lze získat celkové zhodnocení přes 4 procenta ročně. Státní podpora činí až 2 000 korun a pro její připsání je nutné na účet stavebního spoření vložit každý rok alespoň 20 tisíc korun.

 „Stavební spoření je mezi lidmi stále velmi oblíbené. V loňském roce jsme uzavřeli téměř 60 tisíc spořicích smluv, z toho přes 8 tisíc bylo pro děti. Během letošního roku očekáváme navýšení počtu nových dětských smluv zhruba o 20 procent,“ říká Jan Jeníček, předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

Nezletilému dítěti může založit stavebko jeho zákonný zástupce ihned po narození. Ratolestem však mohou pravidelně spořit také prarodiče. Stačí, když budou znát číslo účtu stavebního spoření dítěte. Našetřené peníze se pak mohou dětem hodit například na studia, cestování nebo pořízení prvního bydlení.

„Na budoucnost potomků se vyplatí myslet co nejdříve. Podle průzkumu, který pro nás vypracovala výzkumná agentura SC&C, spoří rodiče svým dětem průměrně 1 200 korun měsíčně. Ukládání peněz na stavební spoření je bezpečné, vklady jsou totiž pojištěny do výše 100 tisíc EUR,“ uzavírá Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Všichni starší 25 let mohou na stavebku spořit s úročením 1 % ročně, což je stále jedna z nejvýhodnějších sazeb na trhu. Včetně úroku a plné státní podpory lze dosáhnout zhodnocení až 3,6 procenta ročně.

Akce na tzv. dětské smlouvy platí na všechny nově uzavřené spořicí smlouvy pro děti od narození a mladé do 25 let včetně a potrvá od 1. dubna do 30. června 2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *