Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

STING slaví 15 let své existence

18.10.2012 05:10 Tisková zpráva: Realitní kanceláře STING, s. r. o.

RK STING je na trhu už od roku 1997, letos tak slaví své 15. narozeniny. První pobočka, která je dodnes centrálou firmy, byla otevřena v Třinci. Za léta svého působení RK STING otevřela 38 poboček, prodala více jak 35 000 nemovitostí a zařadila se mezi největší realitní kanceláře v České republice.

Když jsem v roce 1997 začínal podnikat, bylo to doslova od píky. S otcem jsem si vyrobil svůj první pracovní stůl. Měl jsem tedy nábytek, počítač a rezervu – dvacet, třicet tisíc z úspor. Firma začínala v kanceláři o dvou lidech. Konkurence, ke které jsem vzhlížel, začala říkat, že teď realitní obchody nejdou a že asi podnikání ukončí. Jenže já neměl srovnání s tím, že to kdysi šlo líp, tak mi to připadalo normální. A to byla obrovská výhoda,“ říká Martin Zaremba. 

Když svou firmu rozjížděl, neměl zkušenosti, know-how ani kapitál. Absolvoval pouze desetidenní seminář o nemovitostech a rozhodl se založit realitní kancelář. Svůj úspěch však připisuje tomu, že měl vždy štěstí na správné lidi.

Mým cílem bylo vytvořit firmu, která je silná, inovativní, s konkurenčními výhodami a jsou v ní dobré vztahy. To byl plán, který se z velké části podařil – zvlášť v minulém roce, kdy jsme dosáhli nejlepšího hospodářského výsledku za 15 let,“ sdělil Zaremba

V současnosti pro realitní skupinu STING pracuje přes 300 lidí na obchodních i neobchodních pozicích.  Vedle školení uskutečňujících se v rámci STING Akademie, která zajišťuje vzdělávání zaměstnanců, obdržela v roce 2010 firma dotaci z Evropské unie na vzdělávání ve výši 6,5 milionu korun. 

Jako jediná realitní kancelář na trhu v ČR má Realitní skupina STING svůj uzavřený investiční fond pod dohledem České národní banky, který zaštiťuje výkupy nemovitostí a spravuje výnosové nemovitosti. STING poskytuje komplexní služby ve všech oblastech souvisejících s nemovitostmi – financování nákupu nemovitostí, výkupy nemovitostí včetně oddlužení nemovitostí , specializuje se na komerční nemovitosti i developerskou činnost. Samozřejmostí je rovněž právní servis ve všech zmíněných oblastech.

Za celých 15 let fungování jsme se neustále rozvíjeli. Zvlášť na počátku bylo pro nás velkou konkurenční výhodou to, že 95 % vydělaných peněz ve firmě zůstalo a mohli jsme otevřít další oblasti a divize,“ uvedl Zaremba.

Dnes STING znamená propojení několika sesterských firem. Vedle realitní kanceláře je to společnost Kredit Finance (poskytování úvěrů a půjček z vlastních zdrojů), Max Finance (finanční broker se specializací na financování bydlení, pojištění a investice), STING Development (výstavba a zprostředkování nového bydlení, inženýring) a Realitní fond STING (výkupy nemovitostí a správa výnosových nemovitostí).

Co se týče dalších plánů, v příštím roce to bude franšíza. Za 15 let působení máme zkušenosti a osvědčený systém. Při tak velkém počtu poboček je čím dál těžší je na dálku řídit z jednoho místa. Bude pro nás tedy snadnější poskytnout know-how, zkušenosti a silnou značku,“ oznámil Zaremba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *