EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

02. 06. 2022

0 komentářů

Tři tisícovky dlužníků v Praze se mohou levně zbavit exekucí

 

Prvních 200 dlužníků z hlavního města oslovilo Exekutorský úřad Prachatice kvůli akci Férové exekuce. Projekt běží od začátku května. Jeho cílem je zlepšit situaci v oblasti dluhů a pomoct lidem v exekuci.

Loading 

Díky Férovým exekucím zaplatí dlužník jen jistinu dluhu. To znamená žádné úroky ani sankce. Slevu ve výši až 60 % z exekuce nabízejí vybraní soukromí věřitelé – společnosti, u kterých se lidé zadlužili např. kvůli půjčkám na nákup lednic, mobilních telefonů nebo kvůli úvěrům.

„V Praze se projekt týká celkem 3 tisíc dlužníků. To je čtvrté nejvyšší číslo v mezikrajském srovnání, po Ústeckém, Jihočeském a Libereckém kraji. Tito lidé nespláceli své závazky vůči společnostem B2 Kapital, JK Chaloupky Komárov, Kandahár a SONSTAV,“ říká soudní exekutor Kamil Košina.

Průměrná výše původní částky, kterou lidé v Praze dluží, je 20 386 Kč. Vůbec nejvyšší jistina činí 114 371 Kč. Průměrný věk dlužníků je 52 let. Jde převážně o muže.

Projekt Férové exekuce vyhlásil Exekutorský úřad Prachatice, který má celorepublikovou působnost. Odpuštění úroků a příslušenství se tedy vztahuje jen na exekuce vedené tímto úřadem. Dlužníci zaplatí pouze jistinu dluhu a minimální náklady exekuce ve výši 7 865 Kč.

REKLAMA

„Jde opravdu o významnou nabídku ze strany věřitelů, kteří se rozhodli být solidární a v této těžké době vyjít lidem vstříc. Dlužníci se takto zbaví svých exekučních břemen, smažou se jejich dlužnické záznamy ve veřejných rejstřících a znovu získají možnost čerpat například půjčky nebo žádat o hypotéky. Nebudou se tak muset uchylovat k často neseriózním, nebo dokonce lichvářským nabídkám,“ pokračuje Kamil Košina.

Jak o slevu požádat? Na webu www.exekutor-prachatice.cz stačí vyplnit kontaktní formulář. Soudní exekutor vyčíslí přesnou částku k úhradě. Po jejím zaplacení se exekuce zastaví a dlužník je osvobozen od celého závazku.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Komentář: Chcete i u nás garantovanou hypotéku za 2 nebo dokonce 0,5 % p. a. jako v Polsku? Byla by to cesta do pekla

Obvykle lidé kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského garantovala dvouprocentní hypotéky. To bylo něco, co lidi milovali. Poptávka byla obrovská. Během chvilky se dotace na hypotéky vyčerpala. Přitom měla platit až do […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 03. 2024

Investici do energetických úspor sníží výdaje i zhodnotí dům

Banky se stále více zaměřují na financování energeticky úsporného bydlení. Kromě výhodnější úrokové sazby lze takto umořit část úvěru z vyplacené dotace bez sankcí. Hypotéky jsou sice stále drahé, úrokové sazby však mohou být s další refixací již o dost nižší, což se ale nedá říci o cenách. Bonusem je výrazné zhodnocení nemovitosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 12. 2023

Český realitní trh dusí i absence pobídek pro zahraniční investory

Trh s nemovitostmi napjatě vyhlíží první výraznější snížení úrokových sazeb. Nové kanceláře se nestaví, prodeje bytů rostou zatím pozvolna a většímu rozvoji nájemního bydlení brání kromě drahého financování i současná legislativa. Nejen na tom se shodují realitní odborníci.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *