EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

27. 06. 2024

0 komentářů

UBM naplňuje svou vizi výstavby dřevostaveb v Evropě

 

Společnost UBM Development AG směřuje ke splnění svého strategického cíle stát se vedoucím developerem projektů dřevostaveb v Evropě. V roce 2024 má v přípravě již přes 300 000 m² dřevostaveb. Timber Pioneer, první dřevěná kancelářská budova s dřevohybridní konstrukcí v byznysové čtvrti Frankfurtu nad Mohanem, je již dokončena a jejím kotevním nájemcem je společnost Universal Investment.

Loading 

UBM nedávno zahájila výstavbu čtvrti Timber Factory v Mnichově, výškové budovy Timber Peak v Mainzu a kancelářského komplexu LeopoldQuartier Office ve Vídni. Společnost má v přípravě řadu dalších dřevostaveb jako například projekty Timber Works a Timber Living v Mnichově či Timber Port v Düsseldorfu. Vizi mateřské společnosti následuje také česká pobočka UBM Development Czechia, která letos v létě dokončí projekt Timber Praha, první vícepodlažní bytové dřevostavby v historii české metropole.

Velkou část dřevostaveb společnosti UBM Development AG tvoří v současnosti segment lehkého průmyslu a kanceláří. Další část představuje segment bydlení. Zaměření na dřevostavby je v souladu s firemní strategií „green. smart. and more.“ Nastavené emisní cíle společnosti také počátkem letošního roku oficiálně potvrdila mezinárodně uznávaná iniciativa Science Based Targets (SBTi). „UBM se tak v současné době stalo jednou z osmi realitních společností v Rakousku a Německu se schválenými Science Based Targets a jedinou společností s čistě nulovým emisním cílem do roku 2050,“ říká Thomas G. Winkler, generální ředitel společnosti UBM Development AG.

Rozhodující pro potvrzení ze strany SBTi je ověřitelné zaměření definovaných cílů na plnění Pařížské klimatické dohody a omezení globálního oteplování na 1,5 °C. UBM se zavazuje ke snížení emisí v rozsahu Scope 1+2 o 42 % do roku 2030 (oproti roku 2022). Společnost usiluje o dosažení čisté nuly do roku 2050 prostřednictvím 90% snížení emisí Scope 1+2+3 nejpozději do roku 2050 (oproti roku 2022).

Timber Factory: největší projekt dřevostaveb v Mnichově

UBM zahájila v Mnichově výstavbu a prodej první fáze multifunkční čtvrti s názvem Timber Factory. Na celkové ploše 28 000 m2 nabídne prostory jak pro vývoj např. v oblasti biologických věd, robotiky a IT, tak pro lehkou průmyslovou výrobu, ale také pro kanceláře a maloobchodní jednotky.

REKLAMA

Komplex budov, který je společným projektem společností UBM Development AG a ARE Austrian Real Estate, je prvním mnichovským komplexem komerčních nemovitostí v hybridním dřevěném provedení. Po dokončení v roce 2027 poskytne cca 59 500 m2 hrubé podlažní plochy, což z něj činí největší projekt dřevostaveb v bavorské metropoli.

Areál je vzorem udržitelnosti. Dřevěná hybridní konstrukce je šetrná ke klimatu a energetická koncepce představuje různé zdroje energie jako například tepelná čerpadla a fotovoltaické systémy minimalizující uhlíkovou stopu. Celkově je dosaženo nejnižší možné spotřeby energie při nejvyšší možné míře nezávislosti, a to navíc zcela bez fosilních paliv. Projekt usiluje o získání mezinárodně uznávaného certifikátu DGNB (Německá rada pro trvale udržitelné budovy) v nejvyšší kategorii Platinum.

LeopoldQuartier: první evropská čtvrť, postavená v dřevohybridní konstrukci

UBM v severozápadní části centra Vídně podél kanálu Dunaje na celkové ploše téměř tří hektarů realizuje první městskou čtvrť v Evropě, jejíž budovy budou postaveny výhradně v dřevohybridní konstrukci. Součástí LeopoldQuartier s celkem cca 75 000 m2 podlahové plochy budou byty a kanceláře. Prodej 253 bytů v rezidenční části s názvem LeopoldQuartier Living bude brzy zahájen. U kancelářské části LeopoldQuartier Office s cca 22 000 m2 kancelářských ploch zahájila UBM výstavbu.

Vysoké stropy a přírodní dřevěné povrchy vytvářejí zdravé pracovní prostředí, flexibilní prostory nabízejí ideální podmínky pro individuální řešení kanceláří. Moderní technologie umožňují inteligentní a energeticky úsporný provoz. V prvním patře vznikne supermarket a restaurace, zatímco podzemní podlaží poskytne 127 parkovacích míst. Dřevohybridní způsob výstavby snižuje emise CO2 na minimum. V budově bude použito přibližně 2 800 m3 dřeva, včetně 17 000 m2 dřevobetonových stropů z křížem vrstveného dřeva a přibližně 700 lepených dřevěných sloupů. Dokončení kancelářské části je plánováno na konec roku 2025.

Timber Peak: nejvyšší budova v dřevohybridní konstrukci v Porýní-Falcku

Práce byly zahájeny také na projektu Timber Peak s výškou přes 40 metrů. S celkem dvanácti podlažími se projekt stane nejvyšší dřevěnou hybridní konstrukcí v německé spolkové zemi Porýní-Falc. Na cca 9 500 m2 hrubé podlažní plochy vzniknou v bývalém celním přístavu Mainz (Mohuč) flexibilní administrativní prostory s velikostmi kanceláří od 300 m2. Kromě toho budou mít nájemci k dispozici terasu v 5. patře a střešní terasu s panoramatickým výhledem.[1] UBM v těsném sousedství administrativní budovy chystá také rezidenční čtvrť Timber View se sedmi budovami zahrnujícími celkem 184 bytů na přibližně 13 570 m2 obytné plochy. Zahájení stavby je plánováno na letošní rok.

Timber Pioneer: průkopnický projekt UBM v oblasti dřevohybridních administrativních budov

Timber Pioneer představuje první dřevohybridní kancelářskou budovu v byznysové, finanční a rezidenční čtvrti Europaviertel ve Frankfirtu nad Mohanem. Noví nájemci se nastěhují koncem letošního roku. Kotevním nájemcem, který obsadí téměř 10 000 m2, je společnost Universal Investment. Mezi další nájemce patří supermarket Netto či řetězec fitness studií Fitseveneleven. Z celkových zhruba 15 500 m2 kancelářských prostor zbývá nyní k dispozici pouze cca 4 600 m2.

Timber Pioneer nabízí inteligentní administrativní prostory v široké škále dispozic od jednotlivých kanceláří až po open space. Při výstavbě bylo použito zhruba 1 800 m3 smrkového dřeva s certifikátem FSC (Forest Stewardship Council), v němž je vázáno přibližně 1 800 tun uhlíku. Plášť budovy byl díky tomu postaven téměř bez emisí oxidu uhličitého. Použití průmyslově prefabrikovaných kompozitních dílů urychlilo výrazně stavební práce a až sedmkrát snížilo objem dopravy. Zeleň ve vnitrobloku a střešní terasy navíc významně přispějí ke zlepšení městského mikroklimatu. K dispozici jsou nabíjecí stanice pro elektromobily.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024

Názor: O bruselské byrokracii a dostupnosti bydlení v Česku

Setkal se s tím každý, kdo si v poslední době koupil plastovou láhev. Po jejím otevření zůstalo plastové víčko k láhvi připojené. Někdo se jím píchá do oka, jinému ničí pečlivě pěstěné vousy. Na sociálních sítích píší tisíce rozhořčených lidí, vznikla spousta často rádobyvtipných videí. Většina lidí nakonec dříve či později víčko stejně utrhne, čímž nařízení vyrábět plastové […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *