EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

05. 06. 2024

0 komentářů

Unikátní rezidenční projekt Eden Rožnov je těsně před dokončením

 

V květnu byla zkolaudována již čtrnáctá z patnácti rezidenčních budov, které jsou součástí projektu Eden Rožnov. Ten do Beskyd přinesl moderní domy oceňovaného architektonického Studia acht, které jsou citlivě zasazeny na okraj Rožnova pod Radhoštěm a horské přírody. Právě dokončený předposlední dům nabízí třináct bytů, které se již postupně předávají majitelům. Poslední patnáctá budova s osmi byty, kterou se celý projekt uzavře, bude zkolaudována již letos v létě.

Loading 

„Když jsme se před lety rozhodli vybudovat nový rezidenční projekt v Rožnově pod Radhoštěm, chtěli jsme, aby citlivě respektoval okolní přírodu a aby nabídl maximální pohodlí svým obyvatelům. Proto jsme pečlivě vybírali architekty a rozhodli se místo jedné či dvou velkých budov postavit raději větší počet malých domů. Zájem o bydlení v našem projektu potvrdil, že toto rozhodnutí bylo správné – v nabídce zbývá posledních pár bytů,“ říká Petr Goldmann z Eden Rožnov.

Projekt Eden Rožnov tvoří novou přirozenou hranici města. Navazuje na stávající městskou zástavbu, od které jsou domy rozmístěny směrem do volné krajiny k horám tak, aby respektovaly tvar kopce a nepřevyšovaly horizont. Nabízí přitom krásný výhled na Radhošť i na město. Eden Rožnov tak dokonale ztvárňuje bydlení v přírodě, a zároveň v bezprostřední blízkosti od všeho, co obyvatelé nových domů potřebují. Vzdálenosti školy, mateřské školky, veřejné dopravy, sportovního vyžití i možnosti nákupů jsou minimální.

Koncepce všech domů je v projektu Eden Rožnov vytvořena tak, aby bylo zajištěno maximální soukromí všech obyvatel. Pomáhá tomu i velikost jednotlivých domů, ve kterých je vždy pouze šest až třináct bytů. Celkem projekt zahrnuje 97 bytů v patnácti zděných domech. Dispozice bytů jsou od 1 + kk až po 4 + kk ve velikostech od 35 do 120 m². Součástí každého bytu je balkón nebo terasa, samozřejmostí je parkovací stání. První z domů byl dokončen v roce 2019, poslední bude hotový letos v létě.

Autorem podoby celého projektu Eden Rožnov je architektonické Studio acht. To působí v České republice od roku 1993 pod vedením Václava Hlaváčka a navazuje jako již třetí generace na holandský ateliér založený v Rotterdamu v roce 1973. Studio acht stojí například za brněnským administrativním areálem Vlněna nebo konverzí brownfieldu u říčky Ponávka ve stejném městě.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *