EUR 24.430

USD 21.891

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.430

USD 21.891

26. 02. 2019

Subjekty:
UNIQA pojišťovna

UNIQA: Moderní pojištění schopnosti splácet úvěr pro Raiffeisenbank

 

UNIQA pro Raiffeisenbank připravila zcela nový koncept pojištění schopnosti splácet úvěr. Hlavními znaky novinky, která je již od poloviny února nabízena ke spotřebitelským úvěrům Raiffeisenbank, jsou nadstandardní pojistné krytí, jednoduchost, srozumitelnost a ve srovnání s konkurencí rovněž příznivá cena. V blízké budoucnosti bude produktová novinka dostupná také na hypotečních úvěrech a kreditních kartách.  


Zdravotní problémy nebo ztráta zaměstnání jsou největšími strašáky většiny úvěrových klientů. Velmi často se totiž jedná o situace, které výrazně ovlivňují jejich schopnost udržet si životní standard a hlavně dostát závazkům vůči věřitelům.
„Přemýšleli jsme, jak udělat pojištění schopnosti splácet maximálně transparentní a co nejsrozumitelnější pro všechny zúčastněné strany. To vše při zachovaní nadstandardní kvality pojistného krytí. Současně jsme si vytyčili jasný cíl – mít co nejjednodušší pojistné podmínky s minimem výluk. Tyto stanovené parametry pojištění splňuje,“ vysvětlila vznik nového pojištění Eva Trajboldová, ředitelka Pojištění osob UNIQA.
V případě úmrtí nebo invalidity III. stupně uhradí UNIQA za pojištěného celý nesplacený zůstatek jeho úvěru. Při pracovní neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání uhradí pojišťovna klientovi za každých 30 dní jejich trvaní pojistné plnění ve výši měsíční splátky úvěru (včetně poplatku za pojištění), a to až 12x za sebou.
Nové pojištění schopnosti splácet kryje nejenom nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ale také nedobrovolné ukončení služebního poměru. Kryta je rovněž nedobrovolná ztráta zaměstnání sjednaného na dobu určitou, která bývá u konkurence obvykle ve výlukách. Nejenom tyto vlastnosti dělají z našeho produktu významného hráče v oblasti pojištění schopnosti splácet úvěr.
„Naší snahou bylo maximálně zjednodušit proces sjednání pojištění. Pro vstup do pojištění nyní stačí splnit tři podmínky: být mladší 65 let, nebýt v pracovní neschopnosti a nebýt invalidní (III. stupeň). Nové pojištění schopnosti splácet se navíc dokáže rychle přizpůsobit aktuální životní situaci pojištěné osoby. Pokud se například sama rozhodne ukončit svůj pracovní poměr a začít podnikat, není již dále zbytečně pojištěna pro nedobrovolnou ztrátu zaměstnání, ale pojistná částka pro pojištění pracovní neschopnosti se okamžitě zvyšuje na 150 % původní hodnoty,“ doplňuje Miroslav Kluc, vedoucí Bankopojištění UNIQA.
Cena pojištění je 7,2 % z měsíční splátky úvěru.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Fincentrum Hypoindex prosinec 2021: Sazby rostly nejrychleji v historii

Průměrná úroková sazba hypoték rostla v prosinci nejrychleji v celé historii ukazatele Fincentrum Hypoindex, který sleduje hypoteční trh již od roku 2003. Přestože zájem o hypotéky pozvolna opadal, objem poskytnutých hypoték se za celý rok 2021 přiblížil hranici 430 miliard korun. Letos se ale objemy propadnou minimálně o pětinu.

Text: Jana Zámečníková

Foto: Fincentrum Hypoindex

19. 01. 2022

Nutnost dostatečných úspor bude mít na získání hypotéky větší vliv než poměr příjmů a zadlužení

Dostupnost hypoték se v příštím roce opět zhorší. Centrální banka totiž pro žadatele znovu zavádí limity na poměr příjmů a zadlužení. Reálně ovšem bude největším omezením požadavek na vlastní úspory. Bude třeba mít naspořeno alespoň 20 % z ceny nemovitosti, lidem mladším 36 let postačí 10 %. Při aktuálních cenách bydlení a předpokladu dofinancování rekonstrukce nebo vybavení domácnosti to znamená […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *