EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

04. 06. 2024

0 komentářů

Upvest nabízí participaci na úvěru pro projekt Kolbenova Park developera CPI

 

Společnost Upvest, která patří do skupiny Komerční banky a je finančním partnerem významných realitních projektů, svým klientům aktuálně nabízí možnost participace na seniorním úvěru ve výši 180 mil. Kč pro pražský developerský projekt Kolbenova Park skupiny CPI Property Group. Úvěr Upvest je poskytován za účelem poskytnutí reverzního úvěru mateřské společnosti úvěrovaného a má expozici na dvě fáze tohoto projektu.

Loading 

Úvěr je navázán na majetkovou společnost Vysočany Office, a.s., která vlastní pozemky disponující stavebním povolením k realizaci administrativní budovy o cca. 15 000 m2 pronajímatelné plochy. Úvěr je zajištěn zástavním právem k těmto pozemkům a k akciím úvěrovaného. V rámci této části zajištění úvěru Upvest se jedná o seniorní pozemkové překlenovací financování.

Na pozemcích v přímém sousedství výše uvedených pozemků developer aktuálně realizuje první etapu rezidenčního developmentu KLBNV PARK. V jejím rámci bude vybudováno 245 bytových jednotek, 202 garážových stání a 12 komerčních jednotek. Rezidenční záměr je financován bankovním úvěrem od Raiffeisenbank, a.s. a je realizován projektovou společností Polygon BC, a.s., která má totožného jediného akcionáře jako společnost Vysočany Office, a.s.

Úvěr Upvest je exponován na dva různé záměry v jiných fázích přípravy. Oba záměry spadají do jednotného širšího projektu (development Kolbenova Park), který je realizován developerem CPI.

“Máme radost, že našim klientům můžeme nabídnout tuto příležitost od developera CPI  Property Group, který je jedním z nejvýznamnějších českých developerů. Investice do projektu Kolbenova Park představuje jedinečnou příležitost pro naše klienty podílet se na rozvoji této dynamické části Prahy. Věříme, že podmínky, které u tohoto projektu nabízíme, budou pro naše klienty atraktivní a že v blízké budoucnosti na naší platformě představíme  další projekt tohoto developera,” dodává Petr Volný, spoluzakladatel Upvestu.

Minimální výše investice byla stanovena na 5000 Kč. Splacení úvěru se očekává k 31. 5. 2025. Čistý výnos pro investory (IRR) se v závislosti na výši investice bude pohybovat mezi 8,04 % a 8,31 %.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *