EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

26. 04. 2024

0 komentářů

Urbanity Campus Tachov se zařadil mezi nejlepší udržitelné projekty v ČR. Bodoval v soutěži na Czech & Slovak Sustainability Summit 2024

 

Prestižní cenu Sustainability Star 2024 od vědecké rady konference Czech & Slovak Sustainability Summit získal Urbanity Campus Tachov. Projekt nemovitostní skupiny Urbanity představuje moderní přístup k průmyslovému developmentu, který staví na vysokých standardech a technologiích šetrných k životnímu prostředí. Výrobní areál se umístil mezi deseti nejlepšími projekty z hlediska udržitelnosti v rámci druhého ročníku soutěže. Summit si klade za cíl představit projekty, které měly prokazatelně pozitivní dopad na životní prostředí nebo společnost. Cenu 25. dubna v Cubex Centru Praha převzala Markéta Šimáčková, COO a Deputy CEO společnosti Urbanity.

Loading 

„Moc si vážíme toho, že rada soutěže Czech & Slovak Sustainability Summit vybrala do deseti  top udržitelných projektů roku 2024 právě Urbanity Campus Tachov. Vytváření udržitelných průmyslových areálů, které jsou postavené na obnovitelných zdrojích energie a dalších technologiích zmírňujících dopady na životní prostředí, je nedílnou součástí naší vize již od počátku fungování naší společnosti. Zároveň jsme velice rádi, že se takto o udržitelných projektech, jako je Urbanity Campus Tachov,⁠⁠⁠⁠⁠ dozví více lidí a firem, které můžeme  inspirovat. Aktivity, které mají skutečný pozitivní dopad na život lidí a životní prostředí, jsou důležité pro budoucnost naší země,“ uvedl Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny Urbanity.

Urbanity Campus Tachov představuje novou generaci průmyslových areálů, které komplexně využívají brownfieldové území. Jeho unikátnost spočívá mimo jiné ve využívání obnovitelných zdrojů energie v podobě největší střešní solární elektrárny v ČR včetně rozsáhlého bateriového uložiště. Pracuje také s dalšími pokročilými technologiemi v oblasti hospodaření s vodou či teplem. Zároveň je kampus integrální součástí města Tachov, poskytuje totiž služby nejen zaměstnancům, ale také místním komunitám. Nechybí zde například závodní lékař, relax zóny nebo dětská skupina, jejíž založení významně podpořilo místní předškolní vzdělávání. Probíhající dostavba areálu navíc projekt postupně rozšíří o multifunkční budovu s hotelem nebo o veřejný lesopark a mateřskou školu.

Tento inovativní projekt se stal vůbec prvním průmyslovým areálem v České republice, který získal prestižní certifikaci BREEAM Communities pro udržitelné čtvrti měst, který běžně získávají spíše rezidenční areály, a dosáhl nejvyššího hodnocení ve střední a východní Evropě. V minulém roce si Urbanity Campus Tachov dokonce odnesl první místo z Best of Realty a také dvě první místa ze soutěže Estate Ewards, kde odborná porota ocenila zejména způsob, jakým Urbanity celý kampus začlenilo do místního prostředí, kdy významně přispívá ke zvýšení kvality života obyvatel Tachova a okolí. Skupina Urbanity se navíc v roce 2023 jako vůbec první developer zařadila v ESG Ratingu v kategorii TOP10 středních podniků.

Vědeckou radou soutěže byl letos Urbanity Campus Tachov vybrán spolu s dalšími devíti projekty a zařadil se tak mezi nejlepší udržitelné počiny posledního roku. Do soutěže bylo přihlášeno přes 60 projektů. Letošní druhý ročník summitu se odehrál v Cubex Centru v Praze. Oproti prvnímu ročníku přinesl větší zapojení státních institucí, rozšíření o rozmanité interaktivní konferenční sekce a workshopy a širší okruh zainteresovaných stran. Summitu se zúčastnilo více než 500 účastníků.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přijdou vám ceny nemovitostí v Praze drahé? Kde stojí metr čtvereční 1,3 milionu Kč?

Podle studie Savills World Cities Prime Residential Index 2023 zůstává Monako nejdražším rezidenčním trhem na světě s cenou za metr čtvereční téměř 1,3 milionu Kč (51 400 eur), což je o 0,9 % více než v roce 2022 a o 1 % méně než rekordní cena 51 900 eur z roku 2021. Nejdražší čtvrtí v knížectví je Larvotto s […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2024

Startovací byty jsou ty nájemní. Smiřme se s tím

Ceny bytů pravděpodobně znovu vystřelí vzhůru. Trend poklesu úrokových sazeb pod pět procent na sebe nenechá dlouho čekat a ceny nemovitostí na to budou reagovat. Například mladí lidé by se měli připravit na to, že startovací byty prostě budou ty nájemní. Česká touha po vlastním bydlení pomalu mizí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

23. 05. 2024

Dostupné bydlení – za 60 tisíc Kč za metr čtverečný mohou stavět družstva, města i obce

Nový byt v ceně od 51 000 Kč do 59 000 Kč za čtverečný metr, tedy třípokojový byt 70 m2 již od 3,6 milionu korun? Nejde o početní chybu, podvod ani návrat do roku 2015, kdy se za tuto cenu prodávaly byty i v Praze. V tomto cenovém rozpětí vycházejí přepočtem objemových cenových ukazatelů, který pro potřeby měst a […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *