EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

19. 06. 2024

0 komentářů

Urbanity získalo stavební povolení na unikátní kampus v Bruntále

 

Nemovitostní skupina Urbanity získala stavební povolení na výstavbu průmyslového areálu v Bruntále. Bude se jednat již o druhý výrobní kampus skupiny Urbanity, který si stejně jako ten v Tachově bude zakládat na úspornosti, kvalitním pracovním prostředí, jedinečné architektuře i úzké spolupráci s představiteli města a místními obyvateli.

Loading 

Součástí jsou čtyři mimořádně úsporné budovy, které poskytnou celkem 53 600 m² ploch k pronájmu. Areál opět počítá s občanskou vybaveností a s dostatkem zeleně a přírodních prvků. Architektem projektu je ateliér JA architekti a investice se bude pohybovat v řádech miliard korun, přičemž projekt by měl být dokončen do tří let.

Urbanity Campus Bruntál bude dalším průmyslovým areálem nové generace, který je integrální součástí města a poskytne služby nejen zaměstnancům, ale také místním komunitám. Kampus vznikne na místě současného brownfieldu mezi výpadovkami na Opavu a Krnov. Součástí projektu je také vybudování nové příjezdové komunikace do areálu, která přinese zklidnění dopravy v přilehlé rezidenční oblasti. Hlavní budova o velikosti 36 000 m2 může na přání klienta dosahovat výšky až 20 metrů, čímž je připravena pro automatizovaný a robotizovaný provoz a zbylé 3 budovy o velikosti 3 300 – 10 000 m2 jsou vhodné také pro regionální výrobní firmy.

Architektonické ztvárnění projektu bude moderní, neotřelé a zároveň se snaží co možná nejcitlivěji navázat na místní prostředí. Průmyslový charakter regionu bude reflektovat použití kortenu na fasádách budov. Veřejná prostranství jsou záměrně – oproti přísné geometrii hal – pojata volnou organickou formou a mají vybízet k odpočinku a působit uvolněně.

 „Velmi nás těší, že se můžeme pustit do budování Urbanity Campusu Bruntál. Věřím, že jsme připravili velmi kvalitní a inovativní projekt poskytující příjemné pracovní prostředí v regionu, který nabídne širokou škálu podpůrných služeb nejen pro zaměstnance, ale i pro veřejnost. Pokračujeme ve výstavbě mimořádně hospodárných budov s chytrými energetickými řešeními,“ vysvětluje Roland Hofman, spoluzakladatel a CEO společnosti Urbanity.

Stejně jako v Tachově, bude areál aspirovat na komplexní certifikaci, a i zde má být k dispozici občanská vybavenost zahrnující například relax zóny, kantýnu či veřejné služby. Zároveň se počítá s velkorysou výsadbou zeleně a budováním nové infrastruktury včetně nové autobusové zastávky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024

Názor: O bruselské byrokracii a dostupnosti bydlení v Česku

Setkal se s tím každý, kdo si v poslední době koupil plastovou láhev. Po jejím otevření zůstalo plastové víčko k láhvi připojené. Někdo se jím píchá do oka, jinému ničí pečlivě pěstěné vousy. Na sociálních sítích píší tisíce rozhořčených lidí, vznikla spousta často rádobyvtipných videí. Většina lidí nakonec dříve či později víčko stejně utrhne, čímž nařízení vyrábět plastové […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *