EUR 24.645

USD 20.917

REPO sazba ČNB 3.50 %

Inflace 2.40 %

EUR 24.645

USD 20.917

22. 06. 2021

Úspěšní účastníci Greenhacku získali místo ve startupovém akcelerátoru ČSOB

 

Náhradní díly k nábytku, univerzální označování chemických sloučenin a upozornění na zapnuté spotřebiče. To jsou projekty třech firemních týmů z evropského inovačního maratonu Greenhack, který se uskutečnil v Praze ve dnech 11. a 12. června. Stojí za nimi týmy Unicorn Hackers, BASF in pocket a Pre-Algo, které získaly možnost rozvíjet své nápady i dál v akceleračním programu pro začínající firmy Start it@ČSOB. Greenhacku se úspěšně zúčastnil i tým zaměstnanců ČSOB.

Loading



 


GreenHack je největší inovační akcí na téma udržitelnosti v Evropě a koná se pod záštitou Evropské komise. Letos bylo vypsáno celkem 11 výzev, kterými se zabývalo více než 150 inovátorů z Česka i celého světa. Vítězný tým z firmy Unicorn Hackers získal 2 500 eur, BASF in pocket na druhém místě byl odměněn částkou 1 500 eur a o třetí místo dotované částkou 1 000 eur se podělil tým Balance in motion a Nature Catcher sestavený z lidí z ČSOB. ČSOB navíc jako partner Greenhacku připravila výzvu zaměřenou na optimalizaci spotřeby vody a elektřiny v obytných domech, které se úspěšně ujala firma Pre-Algo.
Způsob, kterým účastníci Greenhacku přistupovali k připraveným výzvám byl nejen inovativní, ale i velmi profesionální. Jejich řešení mají potenciál stát se skutečnou změnou v přístupu k ochraně klimatu pro každého z nás. Proto jsme se rozhodli nabídnout třem nejúspěšnějším místo v našem akceleračním programu Start it@ČSOB,“ řekla Zuzana Paulovics, vedoucí akcelerátoru Start it @ČSOB. ČSOB nabídla firmám Unicorn Hackers, BASF in pocket a Pre-Algo účast ve svém akcelerátoru Start it @ČSOB pro začínající inovativní firmy.
Úspěšné firmy tak mohou pět měsíců využívat poradenství a mentoring expertů ČSOB i výhody plynoucí z členství v prestižní mezinárodní síti akcelerátorů GAN, která sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů. Startupy tak mohou lépe nadefinovat i zacílit své produkty, vylepšit svůj byznys plán i obchodní procesy a získat přístup k budoucím platícím klientům. Akcelerační program Start it @ČSOB již podpořil 40 českých startupů.
Naše aplikace umí pomocí QR kódu identifikovat nábytek IKEA a umožní zákazníkovi objednat nebo si nechat vyrobit chybějící náhradní díly, načerpat nápady k jeho vylepšení nebo ho prodat. Když jsme se hlásili na Greenhack, tak nás ani ve snu nenapadlo, že bychom mohli vyhrát něco tak úžasného jako je účast v akcelerátoru ČSOB. Dává nám to šanci převést náš nápad do skutečného podnikání,” uvedla Zuzana Rybářová z týmu Unicorn Hackers.
Do startupového programu míří i BASF in pocket, který v něm bude rozvíjet aplikaci, která přináší univerzální řešení označování chemických sloučenin, shromažďuje o nich veškeré relevantní informace, nabízí postup při zasažení těla, radí, co dělat v případě požáru a jak správně vrátit daný obal a mnoho dalšího.
Potkají se tam i s členy týmu Pre-Algo, který chce v akcelerátoru postupně rozvíjet své IoT řešení, které lidi upozorní při opuštění místnosti na zapnuté spotřebiče a přispěje tak k úspoře energie. Vzhledem k tomu, že se jedná o tým z Indie, ČSOB jej podpoří zejména mentoringem připraveným na míru.
Tým měl opravdu hodně myšlenek, stál zejména na technických znalostech, ale během dne se mu podařilo skvěle proniknout i do myšlení uživatele. Nadchla mě snaha měnit zaběhnuté zvyklosti pomocí hravosti a soutěživosti v mobilní aplikaci, a algoritmus přepočítávající uspořené kWh na peníze. Věřím, že spolupráce bude pokračovat,“zhodnotil tým Pre-Algo David Kneř, poradce segmentového řízení ČSOB mj. v oblasti udržitelnosti, který byl mentorem na Greenhacku.
Do inovačního maratonu Greenhack se navíc zapojilo i 5 zaměstnanců ČSOB se svojí aplikací Nature Catcher. Ta se zatím zaměřuje na kraj Vysočina, kde pomáhá nejen monitorovat nelegální skládky, ale i zvyšovat turistickou návštěvnost z řad českých i mezinárodních cestovatelů. Aplikace byla tak úspěšná, že členům týmu vyhrála 3. místo.

Loading

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%4.94 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%

5.11%

5.05%

5.01%

4.96%

4.94%
Historie vývoje

 

 


Související články

Co by mělo rozhýbat bytovou výstavbu v ČR? Zde je konkrétní desatero

Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), zastupující přední odborníky napříč realitním, investičním a stavebním sektorem, zveřejnila stanovisko, ve kterém vyzývá politickou reprezentaci k okamžitému a rozhodnému řešení kritické situace v oblasti bytové výstavby v České republice. Součástí předkládaného dokumentu je „desatero“ shrnující klíčové požadavky ARTN k zajištění efektivní bytové výstavby.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 07. 2025

Ceny pozemků lámou rekordy, přesto může být vlastní dům levnější než byt

Ceny městských bytů zůstávají pro mnoho domácností nedosažitelné. Naproti tomu výstavba vlastního domu na pozemku mimo velké město se překvapivě stává dostupnější alternativou – nejen díky příznivějším cenám pozemků, ale i díky odlišnému financování. Při detailnějším pohledu se tak ukazuje, že vlastní dům přestává být luxusem a stává se praktickým řešením.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 07. 2025

Komentář: Za bydlení platíte víc, než by odpovídalo zdravě fungující ekonomice

Od jara 2022 se v Česku z čistě ekonomického hlediska více vyplatí nájem než vlastnické bydlení – a rozdíl je výrazný. Podle dat Asociace nájemního bydlení činil ve čtvrtém čtvrtletí 2024 rozdíl mezi průměrnou měsíční splátkou hypotéky a tržním nájmem 9245 korun – ve prospěch nájemníků.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 07. 2025