EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

10. 06. 2024

0 komentářů

V nově stavěné hale “B” ve VGP Parku České Budějovice vznikají flexibilní prostory pro malé a středně velké podniky

 

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Hala s celkovou plochou cca 8 700 metrů čtverečních je navržena tak, aby odpovídala potřebám dynamických firem, které hledají malé, ale kvalitní skladové a kancelářské prostory v blízkosti centra města.

Loading 

Koncept tzv. “Small business units” představuje ideální řešení pro menší a středně velké firmy. VGP Park České Budějovice jim umožní rychlé spojení jak do centra, tak po dálnici D3 do Prahy i sousedního Rakouska. Předpokládaný termín dokončení nové haly je v prvním čtvrtletí 2025. Mezi budoucí nájemce se řadí společnosti jako Toyota Dolák, největší prodejní a servisní partner Toyota v tuzemsku, prodejce sportovní výživy Fitness Trade anebo specialista na solární panely Sun construct.

O multifunkční jednotky je velký zájem

Nově stavěná hala je navržena tak, aby splňovala potřeby různých typů podniků. Nabízí kombinaci skladových, výrobních a kancelářských prostor s možností pronájmu od cca 250 m². Prostory jsou ideální jak pro velkoobchodní, tak maloobchodní prodej a současně mohou být využity jako showroomy. V současné době je již 4 869 m² pronajatých, takže hala je již z více než poloviny obsazená.

Tím, že ve svých parcích společnost VGP nabízí k pronájmu i menší prostory, podporuje zejmena místní ekonomiku. Díky tomu mohou i firmy menších velikostí snáze nalézt vhodné místo pro své podnikání.

Její architektonické pojetí vychází z typologie moderní průmyslové haly, které je ovšem formováno do výrazu komerčního objektu. Jednolitost tmavé kovové fasády rozbíjí bohaté prosklení, jež do interiéru přináší dostatek denního světla a bohatě prosvětluje jak obchodní, tak skladové prostory. V neposlední řadě betonové pilastry odkazují na industriální kořeny, zatímco dřevěné fasádní lamely a vodorovné slunolamy podtrhují budoucnost s důrazem na udržitelnost. Hala bude realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Excellent.

O VGP Parku České Budějovice

VGP Park České Budějovice vzniká na 37hektarém pozemku s přímým nájezdem na dálnici D3. Po svém dokončení bude zahrnovat 7 hal s celkovou pronajímatelnou plochou přes 130 000 metrů čtverečních. Součástí realizace areálu je i rekonstrukce stávající cyklostezky a revitalizace přilehlého rybníka, což přispěje k podpoře biodiverzity a zadržování vody v krajině. VGP již v parku dokončila dvě haly (C a D), které jsou plně využívány logistickou společností Dachser. Hala B je tudíž v pořadí třetí nemovitostí v tomto rozvíjejícím se areálu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

Již pátý měsíc se měřeno Swiss Life Hypoindexem úrokové sazby hypotečních úvěrů prakticky nehýbou. Průměrný úrok se pohybuje mírně nad 5,5 % p. a. Optimistické představy, že sazby hypoték budou více kopírovat poměrně svižné tempo České národní banky a v polovině roku se běžně budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí, se nenaplnily, a hned tak nenaplní. […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

07. 06. 2024

Oživení zájmu o novostavby v Praze je doslova raketové

Po rok a půl trvajícím období, během kterého kupující vyhlíželi cenové dno a zlepšení ekonomické situace, se na přelomu letošního roku rezidenční trh v Praze znovu rozběhl a průměrná nabídková cena nových bytů za posledních 6 měsíců vzrostla o 1,4 % na 152 425 Kč za metr čtvereční. Faktory jako pokles úrokových sazeb spolu s očekáváným růstem […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *