Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Zájem o „dětské“ smlouvy stále roste – meziročně o třetinu

29.11.2018 09:11 Tisková zpráva: Wüstenrot – stavební spořitelna

Stále více rodičů myslí na finanční budoucnost svých dětí. Za prvních deset měsíců letošního roku uzavřeli u Wüstenrotu o třetinu více „dětských“ smluv než ve stejném období roku 2017. Wüstenrot má pro mladé klienty do 24 let dvě speciální nabídky – Kamarád a Kamarád+. Jejich největší výhodou je nadstandardní úrok 1,2 % a  uzavření smlouvy o stavebním spoření zdarma.

Mezi lety 2016 a 2017 vzrostl zájem o dětské smlouvy zhruba o 14 procent. Za letošních deset měsíců stoupl počet uzavřených smluv ve srovnání se stejným obdobím loňského roku dokonce o třetinu. „Dětské smlouvy máme ‚v akci‘ po celý rok. Bez poplatku za uzavření smlouvy je může klient sjednat v lednu i v listopadu – na děti a mladé do 24 let myslíme stále,“ říká Jiří Procházka, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot, a dodává: „Při srovnání s rokem 2016 je nárůst ještě markantnější – počet ‚dětských‘ smluv vzrostl během dvou let o rekordních 68 %.“

Význam spoření a vlastních úspor je dnes kvůli regulaci hypotečních úvěrů o to významnější. Klienti potřebují pro vyřízení úvěru minimálně 10 %, ideálně 20 % z ceny pořizované nemovitosti. Pro vytvoření potřebné rezervy je třeba začít spořit co nejdříve. „Ideální je, pokud dětem začnou spořit jejich rodiče či prarodiče,“ doplňuje Procházka.

Wüstenrot proto nabízí zvýhodněné stavební spoření pro děti a mladé až do 24 let. Zájemci mají na výběr ze dvou variant: Kamarád+ (pevně daná cílová částka 300 000 korun), nebo Kamarád (cílová částka 150 000 korun). Uzavření smlouvy o stavebním spoření je zdarma, klienti tak ušetří 3000, respektive 1500 korun (1 % z cílové částky). Vklady jsou zhodnocovány nadstandardní úrokovou sazbou 1,2 % ročně bez jakýchkoliv dalších podmínek. Navíc má každý klient možnost získat státní podporu až 2000 korun za rok.

Ze statistik Wüstenrotu vyplývá, že stavební spoření Kamarád a Kamarád+ nejčastěji zakládají rodiče potomkům v prvních dvou letech jejich života. Druhé nejpopulárnější období je pak spojeno s nástupem do první třídy. Nejčastěji se rodiče pro dětské stavební spoření vydávají před koncem kalendářního roku – například v prosinci 2017 činil podíl Kamaráda téměř 40 procent.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *