EUR 24.460

USD 23.992

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.460

USD 23.992

24. 01. 2020

0 komentářů

Zájem o malé byty ve městech rapidně roste. Vyžadují je zejména mladí, pořizují se také jako investice

 

Praha, 23. ledna 2019 – Spojení rychlého růstu cen nemovitostí, velkého počtu singles, mladých bezdětných párů a trendu bydlení v centru města v poslední době způsobuje velkou poptávku po malometrážních bytech. Developeři tak věnují při stavbě nových bytových jednotek nejvíce prostoru právě bytům o dispozici 1+kk nebo 1+1. Zájem o tento typ bydlení potvrzují také zástupci realitních kanceláří. 


Nejdůležitější roli zde hraje lokalita
O tom, že se lidé opět navracejí z venkova do měst svědčí také nedostatek bytů především v našem hlavním městě. Důvodem je nejen úspora času, který strávíme na cestách, ale hlavně vysoká občanská vybavenost v okolí domovů. Mladí lidé oceňují zejména široký výběr specializovaných gastro obchodů, kaváren, restaurací či kulturního a sportovního vyžití.
Mezi nejprodávanější byty ve velkých městech aktuálně patří především malometrážní. Tomuto faktu také podléhá nabídka developerů, jejichž nově postavené nebo zrekonstruované garsonky či byty 1+1 jsou opravdu lákavou investicí. „Malé byty tak uzpůsobujeme tak, aby se v nich nacházelo co nejvíce úložného prostoru, aby byl každý malý kousek prakticky využit a celek působil sice útulně, ale zároveň vzdušně. Na ploše zhruba třiceti až čtyřiceti metrů čtverečních opravdu lze vytvořit luxusní a naprosto vyhovující bydlení, o čemž svědčí i náš poslední projekt, Terasa Lavande na Vinohradech,“ říká Serge Mayer z developerské společnosti Acord Invest.
Investice, která se vyplácí
Právě byty o dispozici 1+kk nebo 1+1 nyní nejvíce lákají investory a není se čemu divit. Pořizovací cena není až tak vysoká a při stabilním růstu tržního nájemného je potenciál malometrážních bytů opravdu lákadlem. „Při aktuální situaci zejména v Praze je koupě malého bytu samozřejmě atraktivní investicí nejen díky rychlé likviditě. Vytváří ideální řešení především pro mladé páry nebo singles, kteří tak nacházejí spojení stylového bydlení v centru města a zároveň skvělé investice do budoucnosti, jelikož pořizovací cena není tak vysoká a malé byty se nejlépe pronajímají,“ říká Jiří Švec z Evropa realitní kanceláře.
Tisková zpráva Acord Invest

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Bydlení bude dále zdražovat. I kvůli podfinancovaným fondům oprav

Měsíční náklady potřebné k bydlení neustále rostou, například zálohy na energie se jen v posledním roce zvýšily hned několikrát. Trochu stranou doposud stály odvody do SVJ u bytových domů. Stávající pravidelné platby ale často nezohledňují nárůst nákladů nebo cen nutných i plánovaných stavebních úprav.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.