EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

24. 01. 2020

Zájem o malé byty ve městech rapidně roste. Vyžadují je zejména mladí, pořizují se také jako investice

 

Praha, 23. ledna 2019 – Spojení rychlého růstu cen nemovitostí, velkého počtu singles, mladých bezdětných párů a trendu bydlení v centru města v poslední době způsobuje velkou poptávku po malometrážních bytech. Developeři tak věnují při stavbě nových bytových jednotek nejvíce prostoru právě bytům o dispozici 1+kk nebo 1+1. Zájem o tento typ bydlení potvrzují také zástupci realitních kanceláří. 


Nejdůležitější roli zde hraje lokalita
O tom, že se lidé opět navracejí z venkova do měst svědčí také nedostatek bytů především v našem hlavním městě. Důvodem je nejen úspora času, který strávíme na cestách, ale hlavně vysoká občanská vybavenost v okolí domovů. Mladí lidé oceňují zejména široký výběr specializovaných gastro obchodů, kaváren, restaurací či kulturního a sportovního vyžití.
Mezi nejprodávanější byty ve velkých městech aktuálně patří především malometrážní. Tomuto faktu také podléhá nabídka developerů, jejichž nově postavené nebo zrekonstruované garsonky či byty 1+1 jsou opravdu lákavou investicí. „Malé byty tak uzpůsobujeme tak, aby se v nich nacházelo co nejvíce úložného prostoru, aby byl každý malý kousek prakticky využit a celek působil sice útulně, ale zároveň vzdušně. Na ploše zhruba třiceti až čtyřiceti metrů čtverečních opravdu lze vytvořit luxusní a naprosto vyhovující bydlení, o čemž svědčí i náš poslední projekt, Terasa Lavande na Vinohradech,“ říká Serge Mayer z developerské společnosti Acord Invest.
Investice, která se vyplácí
Právě byty o dispozici 1+kk nebo 1+1 nyní nejvíce lákají investory a není se čemu divit. Pořizovací cena není až tak vysoká a při stabilním růstu tržního nájemného je potenciál malometrážních bytů opravdu lákadlem. „Při aktuální situaci zejména v Praze je koupě malého bytu samozřejmě atraktivní investicí nejen díky rychlé likviditě. Vytváří ideální řešení především pro mladé páry nebo singles, kteří tak nacházejí spojení stylového bydlení v centru města a zároveň skvělé investice do budoucnosti, jelikož pořizovací cena není tak vysoká a malé byty se nejlépe pronajímají,“ říká Jiří Švec z Evropa realitní kanceláře.
Tisková zpráva Acord Invest

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

jak získat číslo popisné

Kde a jak získat číslo popisné?

Dostavěné rodinné domy a jiné stavby, pro jejichž výstavbu je nutné stavební povolení nebo ohlášení, musíte označit číslem popisným (resp. evidenčním). Žádost o přidělení čísla se podává prostřednictvím stavebního úřadu příslušnému úřadu obecnímu. Co do žádosti uvést a jak dům následně označit?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

19. 10. 2021

Státní nájemní byty? Stát plánuje stavět v partnerství se soukromým sektorem

Ministerstvo pro místní rozvoj připouští, že stimulace poptávkové strany, tedy dotace pro obyvatele, současnou krizi bydlení nevyřeší. Připravuje proto modelový projekt výstavby nájemního bydlení ve spolupráci se soukromým sektorem. Projekt má být vhodný adept pro spolupráci s Národním rozvojovým fondem.

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

14. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.