EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

Air Bank nově nabídne hypotéku, kterou lze splatit předčasně a bez sankcí

 


 

„Zkušenosti samotných klientů nám potvrdily, že lidé chtějí od hypotéky hlavně dvě věci. Na začátku ji snadno a výhodně získat. A když ji získají, tak se té těžké koule na noze co nejrychleji zbavit. Naši hypotéku jsme vymysleli tak, aby jim pomohla v obojím,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Hlavní výhodou hypotéky od Air Bank je její flexibilita, která lidem umožní splatit úvěr rychleji. Klienti budou moci hypotéku splácet všemi volnými penězi, a to kdykoliv budou chtít. Banka slibuje, že je nebude omezovat maximální počtem ani výší splátek, a ani během doby fixace nebudou muset čelit v podstatě žádným poplatkům ani sankcím

 „Přibližně 60 procent lidí si chtělo někdy v průběhu fixace snížit hypotéku mimořádnou splátkou. Kvůli vysokým poplatkům a sankcím to ale udělá jen jeden člověk z deseti. Každý rok, o který si klient splácení hypotéky zkrátí, přitom může znamenat desítky i stovky tisíc ušetřených korun,“ vysvětluje Michal Strcula.

Sazba 2,4 procenta pro všechny

Hypotéka od Air Bank je kompletně bez poplatků. Jediné, co zaplatíte, je převod hypotečního úvěru k jiné bance. Poplatek, kterým se pokryjí náklady banky na zajištění úvěru, je 0,1 procenta.

Výše hypotéky může být minimálně 100 tisíc korun a maximálně až 30 milionů korun. Splácet pak daný hypoteční úvěr můžete jeden rok, nebo i 35 let, a to maximálně do 70 let věku žadatele.

REKLAMA

Dalším lákadlem Air Bank hypotéky je nízká úroková sazba. V únoru si můžete sjednat úrokovou sazbu jen ve výši 2,4 procenta, přičemž fixace je pouze na tři roky. Další úrokové sazby budou pak zveřejňovány vždy na konci měsíce pro následující měsíc.

Úrok 2,4 procenta odpovídá konkurenčním nabídkám ostatních bank. V lednu byla průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindex 2,37 procenta. Získat můžete dokonce i nižší sazbu, ale pozor na podmínky, za kterých vám banka takhle nízkou úrokovou sazbu poskytne.

Prozatím Air Bank bude svou novou hypotéku nabízet jen těm klientům, kteří chtějí hypoteční úvěr refinancovat. S prodejem zbrusu nových hypoték chce banka začít až příští rok.

Pilotní provoz je zatím jen na dvou pobočkách, a to v Praze a Brně, do konce března, nejpozději v dubnu budou hypotéky k dispozici na všech pobočkách a internetových stránkách banky. Banka už začíná převedení hypotéky zkoušet s prvními klienty, kteří jí v minulosti na sebe nechali kontakt.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Na co si dát pozor při využití advokátní úschovy peněz při převodu nemovitosti?

Koupě či prodej nemovitosti jsou finanční transakce, při nichž se hýbou miliony. Aby byly obě smluvní strany chráněny, existuje možnost takzvané advokátní úschovy. Proč je vhodné svěřit peníze za převod nemovitosti nezávislé třetí straně? Můžete využít úschovu i jinde než u advokáta? Kolik to bude stát a na co si dát pozor?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 11. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *