Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Air Bank nově nabídne hypotéku, kterou lze splatit předčasně a bez sankcí

Monika Lukešová

Konkurence na bankovním poli v poskytování hypoték je veliká. S pořádnou zbraní se teď vytasila Air Bank. Jako první banka nyní svým klientům umožní dělat splátky navíc bez jakéhokoliv omezení i během doby fixace. Nový produkt s názvem Převod hypotéky bude však zatím dostupný jen pro ty, kteří chtějí v rámci refinancování hypotečního úvěru přejít k Air Bank.

„Zkušenosti samotných klientů nám potvrdily, že lidé chtějí od hypotéky hlavně dvě věci. Na začátku ji snadno a výhodně získat. A když ji získají, tak se té těžké koule na noze co nejrychleji zbavit. Naši hypotéku jsme vymysleli tak, aby jim pomohla v obojím,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Hlavní výhodou hypotéky od Air Bank je její flexibilita, která lidem umožní splatit úvěr rychleji. Klienti budou moci hypotéku splácet všemi volnými penězi, a to kdykoliv budou chtít. Banka slibuje, že je nebude omezovat maximální počtem ani výší splátek, a ani během doby fixace nebudou muset čelit v podstatě žádným poplatkům ani sankcím

 „Přibližně 60 procent lidí si chtělo někdy v průběhu fixace snížit hypotéku mimořádnou splátkou. Kvůli vysokým poplatkům a sankcím to ale udělá jen jeden člověk z deseti. Každý rok, o který si klient splácení hypotéky zkrátí, přitom může znamenat desítky i stovky tisíc ušetřených korun,“ vysvětluje Michal Strcula.

Sazba 2,4 procenta pro všechny

Hypotéka od Air Bank je kompletně bez poplatků. Jediné, co zaplatíte, je převod hypotečního úvěru k jiné bance. Poplatek, kterým se pokryjí náklady banky na zajištění úvěru, je 0,1 procenta.

Výše hypotéky může být minimálně 100 tisíc korun a maximálně až 30 milionů korun. Splácet pak daný hypoteční úvěr můžete jeden rok, nebo i 35 let, a to maximálně do 70 let věku žadatele.

Dalším lákadlem Air Bank hypotéky je nízká úroková sazba. V únoru si můžete sjednat úrokovou sazbu jen ve výši 2,4 procenta, přičemž fixace je pouze na tři roky. Další úrokové sazby budou pak zveřejňovány vždy na konci měsíce pro následující měsíc.

Úrok 2,4 procenta odpovídá konkurenčním nabídkám ostatních bank. V lednu byla průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindex 2,37 procenta. Získat můžete dokonce i nižší sazbu, ale pozor na podmínky, za kterých vám banka takhle nízkou úrokovou sazbu poskytne.

Prozatím Air Bank bude svou novou hypotéku nabízet jen těm klientům, kteří chtějí hypoteční úvěr refinancovat. S prodejem zbrusu nových hypoték chce banka začít až příští rok.

Pilotní provoz je zatím jen na dvou pobočkách, a to v Praze a Brně, do konce března, nejpozději v dubnu budou hypotéky k dispozici na všech pobočkách a internetových stránkách banky. Banka už začíná převedení hypotéky zkoušet s prvními klienty, kteří jí v minulosti na sebe nechali kontakt.

Anketa: Kdy podle vás vzrostou úrokové sazby u hypotečních úvěrů?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *