EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

Air Bank nově nabídne hypotéku, kterou lze splatit předčasně a bez sankcí

 


 

„Zkušenosti samotných klientů nám potvrdily, že lidé chtějí od hypotéky hlavně dvě věci. Na začátku ji snadno a výhodně získat. A když ji získají, tak se té těžké koule na noze co nejrychleji zbavit. Naši hypotéku jsme vymysleli tak, aby jim pomohla v obojím,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Hlavní výhodou hypotéky od Air Bank je její flexibilita, která lidem umožní splatit úvěr rychleji. Klienti budou moci hypotéku splácet všemi volnými penězi, a to kdykoliv budou chtít. Banka slibuje, že je nebude omezovat maximální počtem ani výší splátek, a ani během doby fixace nebudou muset čelit v podstatě žádným poplatkům ani sankcím

 „Přibližně 60 procent lidí si chtělo někdy v průběhu fixace snížit hypotéku mimořádnou splátkou. Kvůli vysokým poplatkům a sankcím to ale udělá jen jeden člověk z deseti. Každý rok, o který si klient splácení hypotéky zkrátí, přitom může znamenat desítky i stovky tisíc ušetřených korun,“ vysvětluje Michal Strcula.

Sazba 2,4 procenta pro všechny

Hypotéka od Air Bank je kompletně bez poplatků. Jediné, co zaplatíte, je převod hypotečního úvěru k jiné bance. Poplatek, kterým se pokryjí náklady banky na zajištění úvěru, je 0,1 procenta.

Výše hypotéky může být minimálně 100 tisíc korun a maximálně až 30 milionů korun. Splácet pak daný hypoteční úvěr můžete jeden rok, nebo i 35 let, a to maximálně do 70 let věku žadatele.

REKLAMA

Dalším lákadlem Air Bank hypotéky je nízká úroková sazba. V únoru si můžete sjednat úrokovou sazbu jen ve výši 2,4 procenta, přičemž fixace je pouze na tři roky. Další úrokové sazby budou pak zveřejňovány vždy na konci měsíce pro následující měsíc.

Úrok 2,4 procenta odpovídá konkurenčním nabídkám ostatních bank. V lednu byla průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindex 2,37 procenta. Získat můžete dokonce i nižší sazbu, ale pozor na podmínky, za kterých vám banka takhle nízkou úrokovou sazbu poskytne.

Prozatím Air Bank bude svou novou hypotéku nabízet jen těm klientům, kteří chtějí hypoteční úvěr refinancovat. S prodejem zbrusu nových hypoték chce banka začít až příští rok.

Pilotní provoz je zatím jen na dvou pobočkách, a to v Praze a Brně, do konce března, nejpozději v dubnu budou hypotéky k dispozici na všech pobočkách a internetových stránkách banky. Banka už začíná převedení hypotéky zkoušet s prvními klienty, kteří jí v minulosti na sebe nechali kontakt.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

V Praze se k výstavbě připravuje 145 tisíc nových bytů, ale…

Trh s novými byty výrazně ožil. V letošním prvním čtvrtletí se jich v Praze prodalo téměř 2,5krát více než ve stejném období loni. Nabídka nových bytů ale výrazně zaostává a ceny bytů proto začaly opět růst. A to i přes to, že počet bytů, které investoři v Praze plánují postavit, neustále roste.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 06. 2024

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *