EUR 24.350

USD 22.389

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.350

USD 22.389

Text: Monika Lukešová

24. 10. 2012

1 komentář

Česká spořitelna a mBank znovu srazí sazby u hypoték

 


 

V současné chvíli nabízíme hypotéky s nejnižšími úrokovými sazbami v historii České spořitelny. Navíc budeme začátkem listopadu pořádat ve všech našich pobočkách Hypoteční dny, během kterých klientům žádajícím o hypotéku garantujeme pevnou úrokovou sazbu 2,99 procenta,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů a procesů České spořitelny.

Nižší úroky i pro refinancování

Akce s názvem Hypoteční dny bude probíhat ve všech pobočkách České spořitelny od 1. do 9. listopadu 2012. Všichni klienti, kteří si v této době zažádají o hypotéku u České spořitelny a splní standardní podmínky pro poskytnutí úvěru, získají hypotéku s garantovanou úrokovou sazbou 2,99 procenta. Akce se vztahuje na hypoteční úvěry s fixací na pět let, a to až do 90 procent hodnoty nemovitosti. Mohou ji využít i klienti pro refinancování hypoték a úvěrů od jiných bank. Česká spořitelna dokonce slibuje garantování sazby až jeden rok dopředu.

Akce platí i pro klienty, kteří se rozhodnou u České spořitelny svou hypotéku refinancovat.  Banka jim může tuto sazbu garantovat až jeden rok dopředu.

České spořitelně se letos v oblasti hypotečních úvěrů dařilo. Klienti si za první tři čtvrtletí roku 2012 sjednali více než 16 300 hypoték v celkovém objemu 25,8 miliard korun. Bance se tak meziročně zvýšil počet sjednaných hypoték o více než 16 procent. Objem vzrostl o více než 25 procent. Podle banky je důvodem přetrvávajícího zvýšeného zájmu o hypotéky České spořitelny i příznivá situace na trhu s nemovitostmi.

Tip na článek:
Úrokové sazby u hypoték v září na novém rekordu

mBank slaví narozeniny nízkou sazbou

Také mBank se rozhodla snížit úrokovou sazbu u hypotečního úvěru. Listopadová akce se ale vztahuje pouze na hypotéku s variabilní úrokovou sazbou. Od 1. do 30. Listopadu si ji klienti budou moci pořídit od 1,99 procenta. mBank tak chce oslavit svůj pátý rok působení na českém trhu.

Tato akce se týká nejoblíbenější hypotéky, kterou aktuálně využívá třetina z těch, kteří ji u nás mají. Jde o hypotéku s proměnlivou úrokovou sazbou, která je poskytována do 50 procent hodnoty nemovitosti, s životním pojištěním,“ uvádí mBank.

LBBW hlásí dvojnásobek poskytnutých hypoték

Letos se v prodeji hypotečních úvěrů daří i menším bankám. U LBBW Bank oproti loňskému roku došlo ke zvýšení o 120 procent. Ke konci září roku 2011 byly uzavřeny hypotéky v objemu 909,2 mil. korun a k 30. 9. letošního roku již v objemu 2 001,9 mil. korun. LBBW Bank se u významných zprostředkovatelů hypoték a hypotečních makléřů dostala na čtvrté místo mezi hypotečními produkty ostatních velkých bank, které makléři svým klientům nabízejí

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Proč se vyplatí koupit nemovitst teď? Vysoké nájemné roztočí na jaře kola hypotečního byznysu a tím i cen

Proč je výhodné investovat do vlastní nemovitosti právě nyní? Klíčovým faktorem ovlivňujícím blízké chování realitního trhu je stále rostoucí výše nájemného v České republice, což komplikuje hledání cenově dostupného bydlení. Průměrná cena nájmu ve městech se pohybuje okolo 300 Kč za metr čtvereční, což se mnoha lidem jeví jako neudržitelné.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023

Komentář: Zrušení dalšího omezení pro zájemce o hypotéku je dobrým krokem, trhu ale více pomohou až nižší sazby

Další bariéra pro zájemce o hypoteční úvěr už brzo padne. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém posledním jednání zrušila už druhý z požadavků na klienty bank. Ty od prvního ledna nebudou u žadatelů o hypotéku muset posuzovat výši celkového dluhu žadatele vůči jeho ročnímu příjmu (DTI). Jediným kritériem požadovaným ČNB tak bude maximální výše […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • poradce001@seznam.cz

    26 října, 2012

    Svým klientům zajištuji hypotéku s úrokovou sazbou již od 1,96%. Pokud máte zájem tak mi napište email.

    Odpovědět