EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

Česká spořitelna i Komerční banka v dubnu zlevnily hypotéky

 


 

Česká spořitelna garantuje nízké sazby

Od 7. do 20. dubna 2014 garantuje Česká spořitelna úřokovou sazbu 2,55 procenta. Podmínky pro získání této nabídky nejsou nijak zvláštní. Stačí, když klient splácí hypotéku z aktivního účtu u České spořitelny a k hypotečnímu úvěru si sjedná pojištění schopnosti splácet. Bez pojištění banka nabízí sazbu 2,75 procenta. Tato akční hypotéka je poskytována do 85 procent hodnoty zástavy nemovitosti s pětiletou fixací.

Tím ale Česká spořitelna s akcemi nekončí. Do 30. června 2014 banka poskytne zájemcům k hypotéce účet na dva roky zdarma. Stačí, aby klienti na tomto účtu každý měsíc provedli minimálně tři jakékoliv transakce. Pochopitelně se nepočítají připsané úroky bankou, popř. poplatky za služby.

Hypotéky České spořitelny banka navíc poskytuje bez poplatku za vyřízení a správu úvěru a klientům nabízí také možnost odkladu, přerušení či změny splátek nebo možnost mimořádných splátek. Při výstavbě lze peníze čerpat rychle a bez faktur.

Komerční banka také zlevňuje hypotéky

V podstatě jiné bonusy, než snížená úroková sazba, už moc netáhnou. Proto není divu, že i Komerční banka přistoupila ke krátkodobému snížení sazeb. Po celý duben tak Komerční banka garantuje úrokovou sazbu u pětileté a tříleté fixace ve výši 2,79 procenta. Smlouvu pak klienti musejí podepsat do 15. června.

Hypoteční úvěr Klasik je pro všechny klienty, kteří se rozhodli pořídit si vlastní nemovitost, anebo chtějí refinancovat současný hypoteční úvěr, a to až do 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti.

REKLAMA

V porovnání s běžně poskytovanými úrokovými sazbami jde o velmi výhodnou nabídku. Například podle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila v minulém roce průměrná úroková sazba poskytnutých hypoték v ČR 3,05 %. Ve srovnání s ní mohou klienti v Komerční bance ušetřit na splátkách i stovky korun měsíčně,“ uvedl Charles-Pierre Serain, výkonný ředitel pro Marketing, Komunikaci a Business Development.

Ani Raiffeisenbank se nenechala zahanbit

Další, kdo snižuje na několik dnů úrokové sazby u hypoték je Raiffeisenbank. Díky jejím Hypodnům se klienti mohou dostat na úrokovou sazbu sníženou o 0,4 procentního bodu. „Zvýhodněnou sazbu klient získá, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet
a následně  uzavře hypoteční smlouvu  do 15. června 2014. Na průměrné hypotéce tak klienti měsíčně ušetří na splátkách několik set korun,“
uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Hypodny banka uspořádá ve dnech 11. až 20. dubna.

Navíc za poskytnutí hypotéky klienti banky neplatí žádný poplatek, další výhodou je možnost mimořádných splátek zdarma při využití tzv. Turbo sazby. Což je možnost mimořádných „turbo“ splátek úvěru bez sankce za předčasné splacení až do 25 % z výše nesplacené jistiny po každých 12 řádně uhrazených splátkách.

 

REKLAMA

 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

Již pátý měsíc se měřeno Swiss Life Hypoindexem úrokové sazby hypotečních úvěrů prakticky nehýbou. Průměrný úrok se pohybuje mírně nad 5,5 % p. a. Optimistické představy, že sazby hypoték budou více kopírovat poměrně svižné tempo České národní banky a v polovině roku se běžně budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí, se nenaplnily, a hned tak nenaplní. […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

07. 06. 2024

Oživení zájmu o novostavby v Praze je doslova raketové

Po rok a půl trvajícím období, během kterého kupující vyhlíželi cenové dno a zlepšení ekonomické situace, se na přelomu letošního roku rezidenční trh v Praze znovu rozběhl a průměrná nabídková cena nových bytů za posledních 6 měsíců vzrostla o 1,4 % na 152 425 Kč za metr čtvereční. Faktory jako pokles úrokových sazeb spolu s očekáváným růstem […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2024

Ceny domů, bytů i pozemků v Česku začínají opět růst. Už na nic nečekejte

Situace na českém trhu bydlení se obrací, ceny bytů i rodinných domů se opět začínají zvyšovat a následují stejný trend u stavebních pozemků. Experti na hypotéky proto radí těm, kteří dosud s hypotékou otáleli kvůli vysokým úrokovým sazbám, aby už na nic nečekali.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *