EUR 24.595

USD 23.074

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 14.2 %

EUR 24.595

USD 23.074

Text: Monika Lukešová

03. 10. 2013

0 komentářů

Dva se perou, třetí se směje. Z bitvy o levné nemovitosti vychází jako vítěz klient

 


 

Za tři čtvrtletí letošního roku bylo v developerských projektech v Praze prodáno celkem 3 464 bytů. Podle Ekospolu jde o meziroční nárůst o více jak 34 procent.

„Zatím nejsilnější zájem o nové byty po nástupu recese v roce 2008 má tři společné jmenovatele. Dlouhodobě rekordně nízké úroky hypoték, trend nákupů bytů za účelem investice a především širokou a neustále doplňovanou nabídku bytů v tzv. superlevných projektech,“ vypočítává Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva Ekospol.

Otázkou je, jak bude vypadat prodej nových bytů ke konci roku. Loni totiž vzrostly prodeje právě kvůli počínající cenové válce a zajímavým nabídkám mnohých developerů.

Klient vítězí, ceny klesají

Central Group a Ekospol se stále přetahují o to, kdo nabídne lepší cenu za nové byty v Praze 10 v Horních Měcholupech. Obě nabídky jsou v podstatě výhodné. Ekospol do svých cen většinou nezahrnuje například parkovací stání, kdežto Central Group uvádí ceny již s touto položkou. Ať už si zákazník vybere byt od jednoho nebo druhého developera, v každém případě získá velice levnou nemovitost.

Central Group rozjel novou etapu novostaveb právě v Horních Měcholupech. Ceny se pohybují od 1,1 mil. Kč za byty 1+kk, od 1,9 mil. Kč za byty 2+kk a od 2,6 mil. Kč za byty 3+kk. Uvedené ceny jsou all inclusive, to znamená, že zahrnují DPH, parkovací stání a sklep (kromě některých 1+kk).

REKLAMA

Nejlevnější byt 2+kk u Ekospolu podle jejich internetových stránek stojí 1 789 431 korun. V ceně není zahrnuto parkovací stání a sklep. Central group nabízí byty s dispozicí 2+kk od 1 866 328 korun s podzemním parkovacím stáním a se sklepem. Oba developeři plánují projekty dokončit na podzim nebo v zimě příštího roku.

Superlevné projekty budou přibývat

Bytům prodávaným za průměrné a nadprůměrné ceny se dnes může dařit pouze ve velmi lukrativní lokalitě. Cenové války pravděpodobně donutí i další developery, aby ceny svých novostaveb v běžných lokalitách snížili.  

„Zájemcům o bydlení v těchto lokalitách bych ale doporučil prozatím počkat. Je totiž otázkou času, než se i tam superlevné projekty velkých developerů objeví. Třeba EKOSPOL aktuálně kromě dalších etap v Kyjích připravuje i zbrusu nové projekty ve Stodůlkách, Horních Měcholupech a Uhříněvsi, i v lokalitách širšího centra Prahy. Dlouhodobým cílem je, aby v každé velké lokalitě byl nejméně jeden superlevný bytový projekt vzhledem k tamní cenové úrovni,“ uzavírá Evžen Korec.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.33 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%
Historie vývoje


Související články

Pět hlavních důvodů, proč nemovitosti nezlevní

Situace na trhu s nemovitostmi je rok od roku napjatější. Nemovitostí je nedostatek a jejich ceny neustále rostou. V tomto roce – díky razantnímu zvyšování úrokových sazeb i opětovnému zpřísňování podmínek poskytování hypotečních úvěrů ze strany ČNB – dojde nejprve k poměrně významnému poklesu poptávky. A tak se naskýtá obvyklá otázka posledních let: můžeme očekávat propad cen na trhu […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 05. 2022

Slasti a strasti bytového spoluvlastnictví

Nákup i vlastnictví bytu má svá specifika. Vlastník bytu v osobním vlastnictví potřebuje znát nejednu věc. Nejde jen o informace z katastru nemovitostí nebo informace uvedené v prohlášení vlastníka. Jde také o to, jak funguje společenství vlastníků (SVJ), tedy právnická osoba spravující dům, ve kterém se vlastněná bytová jednotka nachází. S pořízením bytové jednotky jsou kupovány jak práva, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

09. 05. 2022

Realitní žebřík a sny o dosažení na hypotéku

Proti zájemcům o bydlení ve vlastním se vše spiklo. Nejen v Česku, ale třeba i na Britských ostrovech. Rostou úrokové sazby, ceny nemovitostí i životní náklady. Ztížil se přístup k úvěrům, rostoucí ceny nemovitostí zvýšily k financování potřebný balík vlastních peněz a potřebu splnit požadavek na LTV.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

25. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.