EUR 25.355

USD 23.377

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.355

USD 23.377

Dva se perou, třetí se směje. Z bitvy o levné nemovitosti vychází jako vítěz klient

 


 

Za tři čtvrtletí letošního roku bylo v developerských projektech v Praze prodáno celkem 3 464 bytů. Podle Ekospolu jde o meziroční nárůst o více jak 34 procent.

„Zatím nejsilnější zájem o nové byty po nástupu recese v roce 2008 má tři společné jmenovatele. Dlouhodobě rekordně nízké úroky hypoték, trend nákupů bytů za účelem investice a především širokou a neustále doplňovanou nabídku bytů v tzv. superlevných projektech,“ vypočítává Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva Ekospol.

Otázkou je, jak bude vypadat prodej nových bytů ke konci roku. Loni totiž vzrostly prodeje právě kvůli počínající cenové válce a zajímavým nabídkám mnohých developerů.

Klient vítězí, ceny klesají

Central Group a Ekospol se stále přetahují o to, kdo nabídne lepší cenu za nové byty v Praze 10 v Horních Měcholupech. Obě nabídky jsou v podstatě výhodné. Ekospol do svých cen většinou nezahrnuje například parkovací stání, kdežto Central Group uvádí ceny již s touto položkou. Ať už si zákazník vybere byt od jednoho nebo druhého developera, v každém případě získá velice levnou nemovitost.

Central Group rozjel novou etapu novostaveb právě v Horních Měcholupech. Ceny se pohybují od 1,1 mil. Kč za byty 1+kk, od 1,9 mil. Kč za byty 2+kk a od 2,6 mil. Kč za byty 3+kk. Uvedené ceny jsou all inclusive, to znamená, že zahrnují DPH, parkovací stání a sklep (kromě některých 1+kk).

REKLAMA

Nejlevnější byt 2+kk u Ekospolu podle jejich internetových stránek stojí 1 789 431 korun. V ceně není zahrnuto parkovací stání a sklep. Central group nabízí byty s dispozicí 2+kk od 1 866 328 korun s podzemním parkovacím stáním a se sklepem. Oba developeři plánují projekty dokončit na podzim nebo v zimě příštího roku.

Superlevné projekty budou přibývat

Bytům prodávaným za průměrné a nadprůměrné ceny se dnes může dařit pouze ve velmi lukrativní lokalitě. Cenové války pravděpodobně donutí i další developery, aby ceny svých novostaveb v běžných lokalitách snížili.  

„Zájemcům o bydlení v těchto lokalitách bych ale doporučil prozatím počkat. Je totiž otázkou času, než se i tam superlevné projekty velkých developerů objeví. Třeba EKOSPOL aktuálně kromě dalších etap v Kyjích připravuje i zbrusu nové projekty ve Stodůlkách, Horních Měcholupech a Uhříněvsi, i v lokalitách širšího centra Prahy. Dlouhodobým cílem je, aby v každé velké lokalitě byl nejméně jeden superlevný bytový projekt vzhledem k tamní cenové úrovni,“ uzavírá Evžen Korec.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Nastala optimální doba pro nákup nemovitosti, ceny zase půjdou nahoru

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.

Text: redakce hypoindex.cz

01. 03. 2024

Komentář:  Proč si myslíme, že část nového stavebního zákona bude účinná až později

Co znamená nový stavební zákon pro developery menších až středně velkých projektů? Podívejte se, co vše nová právní úprava od 1. července letošního roku změní, co bude ku prospěchu, a co naopak zatím pokulhává nebo nebylo vyřešeno vůbec. Řada brzd a omezení pro rozvoj stavebnictví v Česku bohužel nadále zůstává. A některé oblasti jsou dokonce […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *