EUR 25.365

USD 23.376

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.365

USD 23.376

Hypotéky: UniCredit zavádí novinku, Česká spořitelna bezpapírové refinancování

 


 

I když letos není tolik refinancovaných hypoték, jako tomu bylo loni, je i tak zájemců o refinancování dost. To si uvědomuje například Česká spořitelna, která přišla s nabídkou bezpapírového přechodu od jiné banky. Pokud se rozhodnete v rámci refinancování přejít k České spořitelně, nebudete potřebovat ani dokládat příjmy a ani ocenění nemovitosti.

Díky bezpapírovému refinancování má klient možnost získat nejen výhodnější podmínky než u stávající banky, ale i snadnější vyřízení refinancování hypotéky. Klient v případě zájmu o refinancování s Českou spořitelnou dokládá pouze původní úvěrovou smlouvu, žádost a doklad totožnosti. Nemusí tak již dokládat výši příjmu, aktuální výši hypotéky ani ocenění, které provedeme buď online zdarma přímo na pobočce, nebo poskytneme nový odhad nemovitosti zdarma. Navíc banka pro klienty ruší poplatek 3 000 Kč za garanci úrokové sazby až rok dopředu. Nyní tedy mohou tuto službu využít zdarma,“ uvedla Kristýna Havligerová, tisková mluvčí České spořitelny.

Jestli vaše fixační období končí až za rok, nezoufejte. Některé banky, včetně České spořitelny, stále nabízejí fixování úrokové sazby i rok dopředu. To znamená, že i když vám končí fixace například až v lednu příštího roku, už teď si můžete zajistit aktuální nízkou sazbu. Úrokové sazby jsou teď tak nízko, že ani kvůli dalšímu případnému snížení si nebudete muset v duchu spílat.

UniCredit přichází s hypoteční novinkou

Pokud si uzavřete hypoteční smlouvu s fixní sazbou, UniCredit vám umožní každý rok mimořádně splatit až 20 procent jistiny, a to zcela zdarma.  Banka také nedávno začala nabízet sedmileté fixace úrokové sazby a zavedla koncept „vše za cenu jedné“, kdy tříleté a pětileté fixace i variabilní sazba začínají všechny od 1,69 % p. a.

„Dlouhodobě vnímáme zájem našich klientů o možnost flexibilnějšího a rychlejšího splácení hypoték, zároveň při zachování jistoty nízké splátky po co nejdelší dobu. Připravili jsme proto pro naše klienty unikátní nabídku, kdy jim umožníme pružnější splácení, které je přizpůsobené jejich potřebám. Využít možnosti mimořádné splátky může nově klient zcela zdarma a bez navýšení úrokové sazby,“ říká Dalibor Mička, ředitel pro financování domácností, UniCredit Bank.

REKLAMA

Raiffeisenbank vítá jaro hypodny

Raiffeisenbank spustila své tradiční jarní Hypodny, kdy klienti mohou získat slevu na úrokové sazbě, mimořádný bonus čtyři tisíce korun při podpisu hypotéky a možnost bezplatných mimořádných splátek. Hypodny budou trvat až do 30. dubna.

Raiffeisenbank v rámci tradičních Hypodnů zlevňuje hypotéky o 0,3 procentního bodu. „Zvýhodněnou sazbu klient získá, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet a následně  do konce května uzavře hypoteční smlouvu. Po podpisu smlouvy pak od banky získá bonus ve výši 4000 Kč,“ uvedl produktový manažer Jan Bureš.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024

Objem poskytnutých hypoték meziměsíčně klesl

Objem popskytnutých hypoték dosáhl v lednu objemu 13 miliard Kč, což znamená meziměsíčně pokles o 13,7 %. Z meziročního pohledu se projevuje vliv nižší srovnávací základny, kdy se data srovnávají se stále relativně slabým začátkem loňského roku. Objem hypoték z meziročního pohledu vzrostl v lednu o 99 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *