EUR 24.595

USD 23.074

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 14.2 %

EUR 24.595

USD 23.074

Text: Petr Zámečník

25. 05. 2017

0 komentářů

Lepší bydlení? Nebojte se rekonstrukce

 


 

Ceny nemovitostí především ve velkých městech stále stoupají. Navíc kvůli pokračující regulaci hypoték začíná být pořízení nového bytu či domu obtížnější než dříve. Sen o útulném bydlení lze ale vyplnit různými způsoby. Stačí sebrat odvahu a pustit se do rekonstrukce. Půjčku ProBydlení od Wüstenrotu navíc nyní získáte zcela bez poplatků!
Pokud uvažujete o rekonstrukci a přemýšlíte, kde si obstarat potřebné finance, měli byste vybírat mezi hypotékou a úvěrem ze stavebního spoření. Klasické spotřebitelské úvěry příliš vhodné nejsou. Jsou nejen mnohem dražší, ale zároveň není možné zaplacené úroky odečíst od daňového základu.
Hypotéka se hodí především pro velké částky v řádech milionů korun a tedy spíše pro nákup nemovitosti. Finance potřebné na rekonstrukci obvykle dosahují stovek tisíc a úvěr ze stavebního spoření je na ně jako dělaný. Navíc nemusíte ručit nemovitostí a vyřízení je mnohem rychlejší. A když zvolíte Půjčku ProBydlení od Wüstenrotu, získáte mnohem více výhod.

Žádné poplatky a atraktivní sazba

S Půjčkou ProBydlení (sjednanou v PÚ tarifu OF-P) se nemusíte obávat zbytečných poplatků. Zdarma je nejen zpracování a poskytnutí úvěru, ale i vedení úvěrového účtu. A navíc, až do 30. září 2017 nemusíte hradit ani poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Ušetřit tak můžete několik tisíc korun.
Půjčku ProBydlení můžete získat s atraktivním úrokem od 4,89 % ročně. Výhodou oproti hypotéce je fakt, že sazba se nemění po celou dobu splácení. Jakýkoliv růst úrokových sazeb se tak nijak neprojeví na výši vaší měsíční splátky. Ta zůstává stále stejná. „Navíc lze úroky zaplacené u Půjčky ProBydlení odečíst z daňového základu,“ upozorňuje David Krček, produktový manažer Wüstenrot – stavební spořitelny.
Kromě toho si můžete sami zvolit, jak dlouho chcete splácet – na výběr máte 6, 10, 14, 18 nebo až 22 let. Samozřejmě čím delší doba, tím nižší splátka a tedy menší zásah do vašeho rodinného rozpočtu.
Půjčku ProBydlení můžete získat bez jakékoliv akontace, takže nepotřebujete mít žádné vlastní úspory. A nemusíte ručit vaším bytem či domem.
Navíc, až 20 % z úvěru můžete použít na nákup volně stojícího nábytku i nevestavěných spotřebičů. Do svých plánů tak určitě zahrňte jak novou sedací soupravu, postele tak myčku či pračku. I na ně vám Wüstenrot půjčí.
Nezapomeňte, že ke stavebnímu spoření můžete získat státní podporu až 2 000 korun ročně a zaplacené úroky si odečíst od základu daně z příjmů. To vám žádný spotřebitelský úvěr neumožní.
Fotografie 1 a 2: Jak může rekonstrukce vypadat ukazuje proměna, která se odehrála v rámci pořadu „Jak se staví sen“, jehož je Wüstenrot dlouhodobým partnerem.
Půjčak ProBydlení - Wüstenrot
Půjčak ProBydlení - Wüstenrot

A na kolik by taková rekonstrukce s Půjčkou ProBydlení přišla?

Jana a Petr se rozhodli modernizovat kuchyni s kompletním vybavením, to vše za 250 000 korun. Rozhodli se, že měsíčně chtějí splácet částku do 2 000 korun. Požádali o Půjčku ProBydlení na 250 000 korun s 22letou dobou splatnosti a měsíční splátkou 1 629 Kč. Překlenovací úvěr (na 13 let a 5 měsíců) je úročen sazbou 4,89 % p., následný úvěr ze stavebního spoření (na 8 let a 7 měsíců) 2,99 % ročně. Celkem za 22 let zaplatí 428 713 Kč. RPSN činí 5,70 %.
Podrobnosti o Půjčce ProBydlení najdete na www.wuestenrot.cz, kde si ji na kalkulačce můžete také snadno spočítat.
Fotografie 3 a 4: Jak může rekonstrukce vypadat ukazuje proměna, která se odehrála v rámci pořadu „Jak se staví sen“, jehož je Wüstenrot dlouhodobým partnerem.
Půjčak ProBydlení - Wüstenrot
Půjčak ProBydlení - Wüstenrot

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.33 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%
Historie vývoje


Související články

Propad poskytnutých hypoték v dubnu citelně zesílil

Hypoteční trh v dubnu výrazně zpomalil. Objem poskytnutých hypoték oproti březnu propadl podle České bankovní asociace (ČBA) zhruba o 40 %, a to jak z pohledu objemu, tak počtu poskytnutých hypoték. Banky a stavební spořitelny poskytly domácnostem hypotéky v celkovém objemu 17,5 mld. Kč, zatímco v březnu činil objem přes 30 mld. Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Nejedna otázka kolem stavebního spoření – 2. část

Jedině pro rok 2022 jedna z bank zdvojnásobuje úrokovou sazbu z vkladů na stavebním spoření. Namísto 1, 5 % klient první rok šestiletého spoření dostane 3 %. Úrokové sazby se pohybují kolem 1% úrovně. Stavební spořitelny v reklamě rády uvádějí celkový výnos, který zahrnuje i státní podporu. Aktuálně také mizí 1% poplatky za založení stavebního spoření.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

24. 02. 2022

Stavební spoření a zádrhel v podobě inflace

Chcete spořit? Máme řešení. Potřebujete úvěr k řešení bytových potřeb? Není problém. Pro úvěrově bonitní zařídíme. Stavební spoření, často označované jako „stavebko“ se stalo oblíbeným produktem, nejen na poli spoření. Bezpečné spoření? Ano, i to tento bankovní produkt z pohledu zákonného pojištění vkladů umožňuje. O reálných výnosech šestiletého spoření ovšem v realitě rozhoduje budoucí inflace.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

21. 02. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.