Čtvrtek 02. dubna. Svátek má Erika.

Líbal jsem přítelkyni a ztratil pozornost aneb kuriózní hlášení pojistných událostí

Monika Lukešová

Jak se říká, když nejde o život, tak nejde o nic. Proto i některé pojistné události, ačkoli jsou v danou chvíli k naštvání, mohou po nějaké době rozesmát nejen účastníky nehod. O své poctivě nastřádané perličky z hlášení pojistných událostí se s námi podělily některý pojišťovny.

Příčina nehody může být někdy velice romantická, jako jednou v Českých Budějovicích. „Zastavil jsem za autem pana X na červenou, asi tak 1,5 m. Čekali jsme na zelenou a na chvíli jsem se zaneprázdnil líbáním přítelkyně a ztratil jsem pozornost, pustil brzdu a auto se pomalu rozjelo kupředu. Po 1,5 m se dotklo nárazníkem nárazníku pana X a jemně s ním houplo. Na mém vozidle dopraskl nosník RZ, který již před tím byl načatý. Na nárazníku pana X bylo několik málo vlasových škrábanců jsem zásadně proti, že by např. byl jeho nárazník zlomen, nebo tak něco.“ Klient České podnikatelské pojišťovny také nehodu pečlivě zakreslil (viz úvodní obrázek)

Někdy i do hlášení pojistných událostí se mohou klienti pěkně zamotat. Kuriózní rozhovor přinesla například Česká podnikatelská pojišťovna. Hlášení škody za poškozeného z povinného ručení: Operátor: „Poskytl Vám viník nehody nějaké finanční vyrovnání po nehodě?“ Klient: „Nechtěl.“ Operátor: „Majitelem vozidla jste přímo Vy?“ Klient: „Ne, zeťák… a ten mě zabije, až to zjistí… Myslíte, že to zjistí?“ Operátor: „Vzhledem k tomu, že je majitelem vozidla, obdrží od nás registrační dopis o nahlášené škodní události.“ Klient: „No tak to já mu to asi budu muset říct, co?“

Lidé na sebe prásknou i pojistné podvody

Ve snaze vyřídit si pojistnou událost jako kamarád, si to klient Kooperativy pěkně zavařil. Nejen tedy sobě, ale dalším dvěma kamarádům.

Přišel nám dopis od klienta s velmi kuriózní žádostí. V dopise nám podrobně, i s příslušnými osobními údaji, popsal, jak jeho kamarád naboural auto a jeho známá s ním poté sjednala pojistku a antidatovala datum jejího sjednání. Sice prý mu Kooperativa krátila pojistné plnění, protože vozidlo neabsolvovalo povinnou prohlídku, ale spokojil se i s tím.

No, a jelikož teď také naboural své nové auto, chtěl by ho pojistit stejně jako jeho kamarád. Ale bohužel na tu jeho známou nemá kontakt, tak na koho by se z Kooperativy mohl obrátit. Všichni tři samozřejmě obdrželi obvinění z pojistného podvodu,“ vypráví Milan Káňa, tiskový mluvčí Kooperativy.

Kdo za to může? Komár, koště nebo sen

„Setkáváme se s typicky mužskými zraněními, která si pánové nepřivodí jen při sportu. K úsměvným úrazům dam často dopomůže někdo třetí – partner, hmyz nebo třeba koště. K úrazu může dojít v zoologické zahradě, na koupališti i na operačním stole. Bizarní popis situace často okoření láska lékaře k jazyku českému,“ shrnuje zážitky likvidátorů Jana Kratochvílová, vedoucí oddělení likvidace pojistných událostí Pojišťovny České spořitelny.

Logické hádanky lékařů od Pojišťovny České spořitelny

  • Poraněná část těla: levý malík pravé ruky
  • Zakopnutí o vlastní končetiny na hlavu z vlastní výšky
  • Dnes ráno spadl z kola, bolesti hlavně navečer a v noci
  • Při hodině TV seděla na žíněnce, dostala do čela nafukovacím míčem a poté se udeřila záhlavím do čela

Láska bolí

  • Barvitý sen, při němž se 3× bouchnul hlavou do zdi. Závěr: otřes mozku I. stupně
  • Po sexuálním styku jsem narazil penisem do stolku
  • Nečekaný úder pěstí při rozhovoru s přítelkyní

 

 

Tweet 20

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *