Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Listí padá, úrokové sazby rostou a banky lákají na hypoteční akce

Monika Lukešová

Banky si během letošního teplého léta dopřály také trochu klidu a do hypotečních akcí se pustily až v září. Hned pět bank se rozhodlo zpříjemnit klientům financování bydlení a připravilo si pro ně podzimní akční nabídky. Slevy se týkají hlavně úrokových sazeb, které během srpna lehce vzrostly.

Lidé, kteří uvažují o vlastním bydlení a k jeho financování chtějí využít hypoteční úvěr, určitě slevové akce bank uvítají. V srpnu totiž v průměru úrokové sazby vzrostly na 3,01 procenta. Pořád ale jsou na velmi nízké úrovni.

Česká spořitelna odměňuje řádné splácení

Česká spořitelna od 23. září do 31. prosince zohledňuje poctivé splácení. Klientům, kteří si tedy sjednají novou půjčku u této banky a budou ji řádně splácet, sníží banka úrokovou sazbu o 1 % ročně. Česká spořitelna také u všech typů půjček umožní zdarma až 2× ročně odložení splátky; snížení či zvýšení splátky až o 50 % nebo změnu data splátky.

Vedle odměny řádně splácejících klientů přicházíme i s dalším zatraktivněním našich půjček a klientům nabídneme flexibilitu splácení, která je na českém trhu skutečně unikátní. Díky novému balíčku mají klienti možnost si u našich půjček zdarma až dvakrát ročně odložit splátku nebo ji snížit či zvýšit až o 50 %. Zdarma si také mohou měnit datum splátky, a to i opakovaně,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.

Komerční banka snižuje sazbu a ruší poplatky

Komerční banka u své hypotéky Klasik během září garantuje úrokovou sazbu ve výši 2,99 % a slibuje nulové poplatky. Akce se týká klientů, kteří od 1. do 30. září podají žádost o hypotéku a zároveň do 15. listopadu podepíší smlouvu. Garantovaná úroková sazba 2,99 procenta platí však jen pro fixaci na dobu tří let a maximálně pro 85 procent LTV.

„Snažíme se klientům rozhodování o volbě hypotečního úvěru co nejvíce zjednodušit. Proto ve své nabídce uvádíme sazbu, kterou klient skutečně zaplatí. Navíc v rámci kampaně neúčtujeme poplatky za ocenění nemovitosti a zpracování úvěru,“ uvedl Radek Basár, zástupce výkonného ředitele pro Marketing, Komunikaci a Business Development Komerční banky.

LBBW také nabízí garantovanou sazbu

Stejně jako Komerční banka, tak i LBBW začala poskytovat klientům garantovanou úrokovou sazbu u hypoték. Od 16. září 2013 do 10. října 2013 všem žadatelům o novou účelovou hypotéku nabízí banka garanci úrokové sazby ve výši 2,95 % p. a. s fixací na 3 roky a 3,23 % p.a. s fixací na 5 let a bez poplatku za správu úvěru. Aby však na garantovanou sazbu klient dosáhl, musí uzavřít úvěrovou smlouvu do 29. listopadu 2013. Nabídka platí pro nově zřízené účelové hypoteční úvěry do 70% hodnoty zastavované nemovitosti.

mBank: nižší sazby až o 1,49 procenta

mBank u účelové hypotéky s tří až pětiletou fixací snižuje úrokové sazby až o 0,55%, u neúčelové hypotéky dokonce o 1,49%. Garantované úrokové sazby tedy u mBank začínají na 2,49 % p.a. pro tříletou fixaci, spolufinancování ve výši 50%,  (LTV 50%) a při sjednání životního pojištění. Bez sjednání životního pojištění je úroková sazba 2,74% p.a.

UniCredit Bank snižuje sazbu u variabilní hypotéky

UniCredit Bank nově snižuje sazbu Převratné hypotéky, tedy u hypotéky s variabilní úrokovou sazbou, na 2,09 % p.a. „Klienti, kteří dali v uplynulých letech přednost variabilní sazbě před fixací, ušetřili při splácení hypotéky řádově desítky tisíc korun. Popularita tohoto typu hypotéky s klesajícími sazbami stále roste. Vyhovíme ale také konzervativním klientům, kteří preferují hypotéky s fixací. Tříleté hypotéky aktuálně nabízíme se sazbou od 2,99 % p.a.,“ říká Darek Filip, ředitel Household Financing, UniCredit Bank.

 

 

 

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *