EUR 25.355

USD 23.377

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.355

USD 23.377

Listí padá, úrokové sazby rostou a banky lákají na hypoteční akce

 


 

Lidé, kteří uvažují o vlastním bydlení a k jeho financování chtějí využít hypoteční úvěr, určitě slevové akce bank uvítají. V srpnu totiž v průměru úrokové sazby vzrostly na 3,01 procenta. Pořád ale jsou na velmi nízké úrovni.

Česká spořitelna odměňuje řádné splácení

Česká spořitelna od 23. září do 31. prosince zohledňuje poctivé splácení. Klientům, kteří si tedy sjednají novou půjčku u této banky a budou ji řádně splácet, sníží banka úrokovou sazbu o 1 % ročně. Česká spořitelna také u všech typů půjček umožní zdarma až 2× ročně odložení splátky; snížení či zvýšení splátky až o 50 % nebo změnu data splátky.

Vedle odměny řádně splácejících klientů přicházíme i s dalším zatraktivněním našich půjček a klientům nabídneme flexibilitu splácení, která je na českém trhu skutečně unikátní. Díky novému balíčku mají klienti možnost si u našich půjček zdarma až dvakrát ročně odložit splátku nebo ji snížit či zvýšit až o 50 %. Zdarma si také mohou měnit datum splátky, a to i opakovaně,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.

Komerční banka snižuje sazbu a ruší poplatky

Komerční banka u své hypotéky Klasik během září garantuje úrokovou sazbu ve výši 2,99 % a slibuje nulové poplatky. Akce se týká klientů, kteří od 1. do 30. září podají žádost o hypotéku a zároveň do 15. listopadu podepíší smlouvu. Garantovaná úroková sazba 2,99 procenta platí však jen pro fixaci na dobu tří let a maximálně pro 85 procent LTV.

„Snažíme se klientům rozhodování o volbě hypotečního úvěru co nejvíce zjednodušit. Proto ve své nabídce uvádíme sazbu, kterou klient skutečně zaplatí. Navíc v rámci kampaně neúčtujeme poplatky za ocenění nemovitosti a zpracování úvěru,“ uvedl Radek Basár, zástupce výkonného ředitele pro Marketing, Komunikaci a Business Development Komerční banky.

REKLAMA

LBBW také nabízí garantovanou sazbu

Stejně jako Komerční banka, tak i LBBW začala poskytovat klientům garantovanou úrokovou sazbu u hypoték. Od 16. září 2013 do 10. října 2013 všem žadatelům o novou účelovou hypotéku nabízí banka garanci úrokové sazby ve výši 2,95 % p. a. s fixací na 3 roky a 3,23 % p.a. s fixací na 5 let a bez poplatku za správu úvěru. Aby však na garantovanou sazbu klient dosáhl, musí uzavřít úvěrovou smlouvu do 29. listopadu 2013. Nabídka platí pro nově zřízené účelové hypoteční úvěry do 70% hodnoty zastavované nemovitosti.

mBank: nižší sazby až o 1,49 procenta

mBank u účelové hypotéky s tří až pětiletou fixací snižuje úrokové sazby až o 0,55%, u neúčelové hypotéky dokonce o 1,49%. Garantované úrokové sazby tedy u mBank začínají na 2,49 % p.a. pro tříletou fixaci, spolufinancování ve výši 50%,  (LTV 50%) a při sjednání životního pojištění. Bez sjednání životního pojištění je úroková sazba 2,74% p.a.

UniCredit Bank snižuje sazbu u variabilní hypotéky

UniCredit Bank nově snižuje sazbu Převratné hypotéky, tedy u hypotéky s variabilní úrokovou sazbou, na 2,09 % p.a. „Klienti, kteří dali v uplynulých letech přednost variabilní sazbě před fixací, ušetřili při splácení hypotéky řádově desítky tisíc korun. Popularita tohoto typu hypotéky s klesajícími sazbami stále roste. Vyhovíme ale také konzervativním klientům, kteří preferují hypotéky s fixací. Tříleté hypotéky aktuálně nabízíme se sazbou od 2,99 % p.a.,“ říká Darek Filip, ředitel Household Financing, UniCredit Bank.

 

REKLAMA

 

 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajímavosti o rezidenčních hypotékách v USA, část 3.: Přefinancování hypotéky v USA

Vzhledem k tomu, jak jsou dva základní produkty amerických hypoték nastaveny (třicetiletá hypotéka se zafixovanou úrokovou mírou a hypotéky s proměnlivou úrokovou mírou ), je pro žadatele o hypotéku důležitá jejich celková finanční strategie, ne pouze konkrétní finanční podmínky dané hypotéky. Americký hypoteční systém totiž poskytuje široké možnosti finančního manévrování a nabízí k úvaze několik zajímavých operací.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 03. 2024

Letošní rok bude pro hypotéky přelomový

V oblasti hypotečních úvěr můžeme letošní rok bez nadsázky označit za přelomový. A to hned z několika důvodů. Jedním z nich je pokračující snižování úrokových sazeb hypoték, které jde ruku v ruce se snižováním základní sazby ze strany České národní banky. Druhým důvodem je platnost novely zákona o spotřebitelském úvěru. Ta jasně definuje účelně vynaložené […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 03. 2024

Nastala optimální doba pro nákup nemovitosti, ceny zase půjdou nahoru

Pokud někdo vyčkával s pořízením vlastního bydlení na lepší časy, tak ty právě nastávají. Shodují se na tom odborníci z realitní i hypoteční branže. A doporučují nákup nemovitosti, byť za cenu dražší hypotéky, neodkládat. Kdo naopak uvažuje o prodeji, vyplatí se mu ještě vyčkat.

Text: redakce hypoindex.cz

01. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *