EUR 24.765

USD 23.115

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.765

USD 23.115

Michal Bureš: Hypotéky sjednávám, jako bych je dělal pro sebe

 


 

Jaké je vaše tajemství úspěšnosti prodeje hypoték?

Tajemství? Nejedná se o žádné tajemství. Jsem si na 100 % jistý, že můj dlouhodobý úspěch je především založený na mém přístupu ke klientům, k práci s nimi, k realizaci obchodů a k celkové komunikaci.  Mým cílem není klienta oškubat, ale najít mu co nejlepší a nejefektivnější řešení jeho záměru a to často i na úkor své odměny.

Všechny řešení navrhuji tak, jako bych si je navrhoval sám pro sebe. Mým cílem tedy není primárně obchod za každou cenu, ale realizace záměru klienta, ze které budu mít dobrý pocit.  Jsem velice opatrný a vše si důkladně promýšlím, z úvěrů mám hodně velký respekt. Možná to zní zvláštně vzhledem k tomu, že cca 60 % mé roční produkce jsou příjmy právě z hypotečního financování, ale jsem si jistý, že když tuto svou opatrnost a respekt přenesu na klienty, tak si začnou více uvědomovat svůj budoucí závazek.

Ocení takový přístup klienti?

Klienti to ve většině případů opravdu ocení, navíc to přináší i velkou vzájemnou důvěru. Ne zřídka klienty přesvědčuji o tom, že jejich záměr pro ně představuje hodně velkou budoucí zátěž a že je potřeba ho přehodnotit a investici do nemovitosti snížit tak, aby jejich budoucí životní změna pro ně neznamenala, že budou jen přežívat, ale že budou moci i nadále žít. Ano, často to znamená nižší úvěry, nižší odměnu za práci, ale na obou stranách je ve výsledku vzájemná spokojenost. Spokojený klient je pro mě ta nejcennější odměna, kterou za práci mám a které si nejvíce vážím. Každý spokojený klient mi následně dříve či později přinese doporučení, mnoho další práce, a tak mnoho možností dalších ochodů a odměn. J Má práce ale nekončí podpisem smlouvy. Klienti vědí, že se na mě mohou kdykoliv s čímkoliv obrátit a že je vždy mou maximální snahou jim pomoci. Často se náš pracovní vztah prohloubí na přátelský vztah….

Co vám tedy pomáhá?

Má práce mě baví a je mým velkým koníčkem. Nedělám ji, protože musím, ale protože chci. Snažím se být stále nad věcí, být pozitivní a mít neustále úsměv na tváři. Nestěžovat si a řešit jen to, co ovlivním a ne to, co ovlivnit nemůžu. Nekoukat na klienta jako na budoucí odměnu, ale jako na někoho, kdo potřebuje moji pomoc. Snažím se mu ukázat cestu v obrovském bludišti a podat pomocnou ruku. Velice mi pomáhá můj všeobecný přehled. Mám za sebou mnoho prodaných nemovitostí a tak relativně dobře znám problematiku nemovitostí a vše si hlídám od samého počátku.

Mám mnoho zkušeností se zpracováním hypoték v objemu několika miliard, což už předpokládá také nějaké znalosti. Vždy se na záměr klienta dívám z pohledu kompletních financí a ne jen z pohledu realizace bydlení. Spolupracujeme také s výbornou právničkou, která se o naše klienty stará z právního hlediska. Ale to nejdůležitější, co mi pomáhá, že mám kolem sebe skvělé zázemí. Mám úžasnou rodinu, od které dostávám obrovskou podporu. Mám skvělého učitele, mého velkého tahouna, parťáka a nejlepšího bráchu, kterému jsem vděčný za to, kde dnes jsem, co umím a co mám. Je to z velké části i jeho práce. 

Kdo je Michal Bureš?

Michal Bureš pracuje ve společnosti Fincentrum od roku 2007 a od roku 2010 zastává nejvyšší poradenskou pozici exkluzivní poradce. V oboru finančního poradenství pracuje od roku 2000, nejdříve jako asistent svého bratra při studiu na vysoké škole a od roku 2003 jako samostatný hypoteční konzultant. Od roku 2005 se každým rokem umisťoval na prvních místech v realizovaných obchodech v rámci Hypoteční banky (dříve ČMHB), což plynule přešlo i do Fincentra. Vystudoval Vysokou školu oboru Technologická zařízení staveb na ČZU Praha. Michal Bureš je ženatý, má dvě dcery a mezi jeho zájmy patří cestování, sport, závody na horských kolech, dobré jídlo a hlavně jeho rodina.

V minulém roce prodal nejvíce hypoték za společnost Fincetrum. Celkem jich bylo 63, a to v hodnotě 173 milionů korun. Průměrná prodaná hypotéka byla zhruba ve výši 2,74 milionu korun.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022

Objem poskytnutých hypoték se v květnu dostal na nejvyšší úroveň od března roku 2022. Meziročně vzrostl o 92 % na 23,7 miliardy Kč. Po zohlednění tradiční sezónnosti meziměsíčně podstatě stagnoval. Květnový objem zůstává příznivý a oživování hypoteční aktivity v letošním roce pokračuje. Údaje vyplývají z aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *