EUR 24.745

USD 23.668

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.0 %

EUR 24.745

USD 23.668

Text: Monika Lukešová

09. 04. 2014

0 komentářů

Michal Bureš: Hypotéky sjednávám, jako bych je dělal pro sebe

 


 

Jaké je vaše tajemství úspěšnosti prodeje hypoték?

Tajemství? Nejedná se o žádné tajemství. Jsem si na 100 % jistý, že můj dlouhodobý úspěch je především založený na mém přístupu ke klientům, k práci s nimi, k realizaci obchodů a k celkové komunikaci.  Mým cílem není klienta oškubat, ale najít mu co nejlepší a nejefektivnější řešení jeho záměru a to často i na úkor své odměny.

Všechny řešení navrhuji tak, jako bych si je navrhoval sám pro sebe. Mým cílem tedy není primárně obchod za každou cenu, ale realizace záměru klienta, ze které budu mít dobrý pocit.  Jsem velice opatrný a vše si důkladně promýšlím, z úvěrů mám hodně velký respekt. Možná to zní zvláštně vzhledem k tomu, že cca 60 % mé roční produkce jsou příjmy právě z hypotečního financování, ale jsem si jistý, že když tuto svou opatrnost a respekt přenesu na klienty, tak si začnou více uvědomovat svůj budoucí závazek.

Ocení takový přístup klienti?

Klienti to ve většině případů opravdu ocení, navíc to přináší i velkou vzájemnou důvěru. Ne zřídka klienty přesvědčuji o tom, že jejich záměr pro ně představuje hodně velkou budoucí zátěž a že je potřeba ho přehodnotit a investici do nemovitosti snížit tak, aby jejich budoucí životní změna pro ně neznamenala, že budou jen přežívat, ale že budou moci i nadále žít. Ano, často to znamená nižší úvěry, nižší odměnu za práci, ale na obou stranách je ve výsledku vzájemná spokojenost. Spokojený klient je pro mě ta nejcennější odměna, kterou za práci mám a které si nejvíce vážím. Každý spokojený klient mi následně dříve či později přinese doporučení, mnoho další práce, a tak mnoho možností dalších ochodů a odměn. J Má práce ale nekončí podpisem smlouvy. Klienti vědí, že se na mě mohou kdykoliv s čímkoliv obrátit a že je vždy mou maximální snahou jim pomoci. Často se náš pracovní vztah prohloubí na přátelský vztah….

REKLAMA

Co vám tedy pomáhá?

Má práce mě baví a je mým velkým koníčkem. Nedělám ji, protože musím, ale protože chci. Snažím se být stále nad věcí, být pozitivní a mít neustále úsměv na tváři. Nestěžovat si a řešit jen to, co ovlivním a ne to, co ovlivnit nemůžu. Nekoukat na klienta jako na budoucí odměnu, ale jako na někoho, kdo potřebuje moji pomoc. Snažím se mu ukázat cestu v obrovském bludišti a podat pomocnou ruku. Velice mi pomáhá můj všeobecný přehled. Mám za sebou mnoho prodaných nemovitostí a tak relativně dobře znám problematiku nemovitostí a vše si hlídám od samého počátku.

Mám mnoho zkušeností se zpracováním hypoték v objemu několika miliard, což už předpokládá také nějaké znalosti. Vždy se na záměr klienta dívám z pohledu kompletních financí a ne jen z pohledu realizace bydlení. Spolupracujeme také s výbornou právničkou, která se o naše klienty stará z právního hlediska. Ale to nejdůležitější, co mi pomáhá, že mám kolem sebe skvělé zázemí. Mám úžasnou rodinu, od které dostávám obrovskou podporu. Mám skvělého učitele, mého velkého tahouna, parťáka a nejlepšího bráchu, kterému jsem vděčný za to, kde dnes jsem, co umím a co mám. Je to z velké části i jeho práce. 

Kdo je Michal Bureš?

REKLAMA

Michal Bureš pracuje ve společnosti Fincentrum od roku 2007 a od roku 2010 zastává nejvyšší poradenskou pozici exkluzivní poradce. V oboru finančního poradenství pracuje od roku 2000, nejdříve jako asistent svého bratra při studiu na vysoké škole a od roku 2003 jako samostatný hypoteční konzultant. Od roku 2005 se každým rokem umisťoval na prvních místech v realizovaných obchodech v rámci Hypoteční banky (dříve ČMHB), což plynule přešlo i do Fincentra. Vystudoval Vysokou školu oboru Technologická zařízení staveb na ČZU Praha. Michal Bureš je ženatý, má dvě dcery a mezi jeho zájmy patří cestování, sport, závody na horských kolech, dobré jídlo a hlavně jeho rodina.

V minulém roce prodal nejvíce hypoték za společnost Fincetrum. Celkem jich bylo 63, a to v hodnotě 173 milionů korun. Průměrná prodaná hypotéka byla zhruba ve výši 2,74 milionu korun.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.71 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%
Historie vývoje


Související články

Situace v Brně – roste počet dostupných bytů, ceny ale neklesají a jsou na maximu

V nabídkách brněnských developerů se na začátku léta nachází 1220 volných bytů. To je skoro třikrát více než před rokem. Ceny brněnských novostaveb přesto neklesají a drží se na historických maximech. Situaci s vývojem cen nepomáhá ani odklad nového územního plánu, který měl možnosti výstavby dostupného bydlení rozšířit. Růst cen se promítá také do cen nájemních bytů […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: IMPERA Styl

04. 07. 2022

Komentář: Co se jinde o současném realitním trhu nedočtete. Je čas panikařit?

Chtěl by koupit byt v Praze, a proto začal pražský realitní trh sledovat. Říkejme mu Jakub a řekněme, že je bádavý příslušník střední třídy. Vystupuje na straně kupujících a má v tomto ohledu vlastně i střet zájmů. I tak jeho postřehy mohou být výpovědí o aktuálním dění na realitním a hypotečním trhu.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 06. 2022

Zájem o pronájmy je nejvyšší za 10 let. Snů o vlastním bydlení se ale lidé nevzdávají

Snížení cen nemovitostí v dohledné době nelze očekávat. Důvodem je zdražování stavebního materiálu, energií a nedostatek pracovní síly, která se promítá do růstu mzdových nákladů. Celkové stavební náklady výrazně vzrostly a jejich pokles s největší pravděpodobností do konce roku nenastane. Nejpravděpodobnějším scénářem je jejich stabilizace na současné úrovni.

Text: František Veselý

16. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.