EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

Perličky z pojištění: Kosočtverce na baráku kazí koncepci

 


 

Na naší nové fasádě se přes noc objevily jisté geometrické obrazce. Takové ty kosočtverce… S novým pojetím fasády jsem nebyla vůbec spokojena. Kosočtverce neladily ani barevně, ani s celkovou koncepcí domu. A nakonec ještě odolávaly veškeré mé snaze o odstranění,“ uvádí jako příklad kuriózního pojištění majetku Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny.
Součástí pojištění majetku v ČSOB Pojišťovně je také ochrana proti sprejerství. Paní Lucie už má fasádu zase čistou a raději okamžitě nechala dodělat plot.

Nelekejte své blízké, může to dopadnout špatně

Mikulášský den přinesl nepříjemné chvíle jednomu mladému páru. „Mladý muž si chtěl vystřelit ze své přítelkyně, čekal na ni proto doma schovaný ve výklenku v masce čerta. Když si dívka došla pro džus do ledničky, vybafl na ni. Její reakce ale byla tak silná, že vyběhla nejen z bytu, ale také z domu na ulici. Zde ji však srazil projíždějící cyklista. Nevinný žert tak vedl ke zlomené levé ruce, naražené kostrči a dalším poraněním,“ popisuje Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí České pojišťovny.

Infarkt kvůli lyžákům postihla jednu ženu, která svůj příběh popsal takto: „Při objevení se prvního sněhu venku jsem šla do sklepní kóje, která je součástí panelového domu a při vytáhnutí krabic od lyžáků na mě vyskočila myš. Ale to ještě nic, infarkt jsem měla až při otevření krabice, jelikož máme tři lyžáky vevnitř rozežrané. Dva byly kupované loni.“

Nevěra a nehoda v jednom

Při průjezdu městem jsem zahlédl stojící automobil Mazda, kde jsem měl vážné podezření, že v tomto automobilu mi je nevěrná manželka. Zabočil jsem tedy do ulice, abych zastavil před ním. Když jsem byl na stejné úrovni s Mazdou po mém pravém boku, Mazda začala prudce ujíždět, já jsem se jen snažil zařadit před ní a zastavit. Mazda narazila do zadního nárazníku. Když jsem vystoupil z vozidla, abych zhodnotil škody, Mazda se znovu rozjela a ujela od nehody. Bohužel ve vozidle Mazda opravdu byla má manželka. Majitele Mazdy znám ze zaměstnání, jeho přesnou adresu a rodné číslo bohužel nevím,“ vyprávěl o pojistné události klient pojišťovny Slavia. Momentálně případ šetří policie a manžel se s milencem nemohou shodnout, kdo nehodu zavinil.

Snaha někoho zachránit může leckdy právě naopak ublížit a způsobit pojistnou událost. Své o tom ví paní Kamila, které by se bez cestovního pojištění dovolená pekelně prodražila. Svůj zážitek popsala pracovníkům ČSOB Pojišťovny: „Ano, sice pro mě přiletěla pobřežní stráž, ale ten otřes mozku mi byl způsoben až poté, co mě probudil zvuk lodní sirény parníku, který mi zkřížil cestu. Spadla jsem leknutím z matračky do moře a někdo z těch lidí na palubě po mně hodil záchranný kruh, který mě udeřil do hlavy. Následně jsem se začala opravdu topit.“ Celá záchranná akce i s následným ošetřením vyšla na 183 tisíc korun.

REKLAMA

Ne každý lyžař na vás mává kvůli pozdravu

Vzhledem k tomu, že lyžařská sezona ještě neskončila, nakonec tu máme příběh ze sjezdovky. „Slunce krásně hřálo, zastavila jsem u kraje sjezdovky, abych si chvilku odpočinula. Že mě ten rychle se blížící, něco křičící a mávající lyžař nezdraví, bylo jasné hned, co mě strhl s sebou na projížďku lesem,“ popsala paní Jana. Ta si z Krkonoš odvezla zlomenou ruku, nohu, ale i šíleného lyžaře. ČSOB Pojišťovna Janě zaplatila 250 korun za každý den léčení, celkem tedy 15 tisíc korun. S lyžařem, který ji přivodil zranění nyní žije ve společné domácnosti a prý ho naučí pořádně lyžovat.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Průzkum: Více než polovina nemovitostí nemá dostatečné pojištění

V průzkumu společnosti FinGO, který reprezentoval více než 3000 klientů z celé České republiky, se ukázalo, že více než polovina (53,5 %) smluv na pojištění nemovitosti, které klienti v minulosti uzavřeli, je v současné době podpojištěna. K tomu dochází nejen u hlavních budov, ale také u vedlejších staveb, jako jsou pergoly, garáže nebo zahradní domky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *