Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Pojištění domácnosti se přesouvá za hranice bytu. Jaké jsou dnešní trendy?

Byt - ložnice - postel - bydlí v nájmu

Monika Lukešová

Pojištění domácnosti je finanční produkt, který má skoro každý majitel nemovitosti i nájemník. Pojišťovny se snaží do zaběhnutého produktu vnést svěží vítr a pojištění domácnosti stále rozšiřují. V rámci pojištění domácnosti můžete mít pojištěny i věci v autě či nákup přes internet.

Pojištění na míru

Pojišťovna Allianz například umožňuje sestavit pojištění doslova podle svých představ. Je možné pojistit si i věci na kolejích, na zahradě, v bezpečnostní schránce. Navíc se pojištění domácnosti vztahuje i na automobil. Osobní věci v autě jsou pojištěny 24 hodin denně, včetně sportovních potřeb, elektroniky a optiky, kočárků, dětských sedaček, a to jak uzamčené uvnitř v autě, tak v uzamčeném střešním boxu.

ČPP chrání proti přepětí

Česká podnikatelská pojišťovna v nejbližší době chystá inovaci produktu pro pojištění majetku a odpovědnosti Domex. „Jsme si vědomi toho, že s ekonomickým a technologickým vývojem společnosti vznikají požadavky na vyšší limity pojistného plnění například pro škody způsobené pojistným nebezpečím přepětím nebo vyšší limity na sportovní vybavení,“ řekla Renata Čapková, tisková mluvčí ČPP. Dále ale dodala, že na přesný a ucelený výčet všech změn si však klienti budou muset ještě chvíli počkat.

ČSOB Pojišťovna pojistí i splátky úvěru

Pojištění domácnosti je nutné sjednat si i k hypotečnímu úvěru. Proto ČSOB Pojišťovna přišla s novinkou, že si klienti mohou od listopadu sjednat i nová připojištění, a to pojištění splátek úvěru na bydlení a pojištění odpovědnosti nájemce stavby.

Generali ruší limity

Současné pojištění domácnosti dále vylepšujeme. Aktuálně to znamená zrušení některých limitů plnění nebo naopak jejich navýšení.  Kromě toho jsme pojištění doplnili o pojištění následných finančních škod, ke kterým dojde v přímé příčinné souvislosti s pojistnou událostí,“ uvedl Jan Marek, tiskový mluvčí Generali.

Trendem je virtuální realita

Takřka vše dnes můžete zařídit přes internet a elektronikou máme skoro všichni zaplavený celý byt či dům. ČSOB Pojišťovna tak do pojištění domácnosti přinesla i technickou podporu. Nabízí servis domácích spotřebičů a nakupující v internetovém světě si dokonce mohou sjednat i krytí kybernetických rizik.

Trendem, který se dříve nebo později promítne naplno do pojištění domácnosti, je docela určitě internet věcí. Díky němu budou moci pojišťovny klientům nabídnout taková řešení, která pomohou jednak s ochranou majetku, ale například také s reálnou možností snížit rozsah škod. Internet věcí se tak významnou měrou bude podílet na chápání pojištění jako takového. Otázkou zůstává, jak rychle se podaří tyto inovace dostat do reality, a především, zda o ně Češi budou mít zájem,“ říká Jan Marek z Generali.

Hmatatelnějším trendem jsou ale asistenční služby u pojištění domácnosti nebo nemovitosti, které se lidé naučili využívat. Například přivolání pomoci přes asistenční službu při zabouchnutí dveří, už je dnes naprosto běžné. V rámci těchto služeb mohou lidé také využít doporučení a zajištění odborníků na opravy a údržbu, či zajištění náhradního ubytování.

Asistenční služby mohou výraznou měrou přispět k rychlému a smysluplnému řešení momentů, když se v domácnosti něco přihodí. Dříve spíš taková pomoc byla spojována s povinným ručením či havarijním pojištěním. Lidé si už ale zvykli, že asistenční službu mohou využít i v rámci pojištění domácnosti.

Anketa: Jaké máte zkušenosti s asistenčními službami?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Pojištění domácnosti se přesouvá za hranice bytu. Jaké jsou dnešní trendy?”

  1. Faboš napsal:

    pojištění
    Abych pravdu řekl, tak mě plně dostačuje pojištění, které se zabývá pouze mým bytem. Je však nutné aby se pojistka vztahovala na co nejvíce věcí, a tak jsem vybíral přes https://www.insiacare.cz/pojisteni-domacnosti/ Díky tomu jsem narazil na pojištění, které se vztahuje na vloupání, požár, ale třeba i vytopení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *