EUR 23.845

USD 22.125

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.845

USD 22.125

Co dělat, když vás vykradou?

 

Bohužel se to stává. Přijdete domů a zámek vylomený, dveře vypáčené. Hrůza, která děsí mnoho lidí. Nejlepší je této nepříjemnosti předcházet kvalitním zabezpečením bytu, či domu. Ale když už se něco takového stane, okamžitě vše oznamte na Policii ČR.

Loading



 


„Opravdu první, co se vyplatí udělat, když zjistíte, že vás vykradli, je bez dalšího odkladu kontaktovat policii. Do jejího příjezdu s ničím nehýbejte, nic neuklízejte a neupravujte,“ radí Ivan Pavlíček expert na zabezpečení ze společnosti Next. Mohli byste totiž napáchat více škody než užitku.
Protokol od Policie o škodní události je důležitý pro pojišťovnu. Na pojišťovnu byste měli zavolat hned, jak zjistíte výši škody, nejpozději však do 30 dnů.

Šperky mějte v trezoru

Pokaždé, když se stane nějaká pojistná událost, vše si ihned nafoťte, i když Policie ČR bude provádět vlastní fotodokumentaci, mějte raději všechno nafocené i vy. V případě vykradení si sepište, co vám chybí a co se rozbilo. Zkontrolujte hlavně hotovost, šperky a elektroniku. Máte-li doma nějaké velké cennosti, je dobré zabezpečit si je zvlášť. Když už se vám zloději do bytu dostanou, alespoň neukradnou nějaké důležité věci, které budete mít ukryty třeba v trezoru.
„Vedle důkladného zabezpečení bytu či domu, doporučujeme nejcennější věci uchovávat v domácím trezoru, který stále dává další šanci, že se do něj zloději nedostanou,“ doporučuje Ivan Pavlíček, Next.

Karty ihned zablokujte

Jestliže mezi ukradenými věcmi jsou doklady a platební karty, je nutné je ihned zablokovat. „Blokaci karty je třeba provést okamžitě, protože jinak riskujeme ztrátu peněz z účtu. Elegantním řešením je pojištění karty, které kryje její zneužití,“ informuje Hana Drápalová ze Sberbank.
Pojišťovna po vás bude chtít nejen seznam ukradených věci, ale také důkaz o tom, že jste je vlastnili. Proto je dobré schovávat si účtenky od movitých věcí. V případě, že je nemáte, postačí fotodokumentace, nebo svědectví o vlastnictví věci.
Když na něco při soupisu věcí zapomenete, nezoufejte. Dodatečně vše nahlaste jak na Policii ČR, tak i na pojišťovnu. Dobré je ale vše pečlivě zkontrolovat a případně doplnit před ukončením šetření.
Pojišťovna své šetření ukončí zhruba během tří měsíců od nahlášení pojistné události. Do patnácti dnů od likvidace pojistné události byste měli obdržet od pojišťovny finanční plnění. Všechny doklady o zaplacení oprav si uschovejte, kdybyste je náhodou potřebovali.
Návštěva zloděje může způsobit nejen materiální, ale i psychické škody. „Pocity ztráty bezpečí a soukromí mohou u psychicky méně odolných jedinců vést ke zvýšenému stresu, úzkostem a v některých případech až k vytvoření posttraumatické stresové poruchy, která jim následně značně komplikuje život,“ říká MUDr. Dana Dufková, psychiatrička. Proto v případě přetrvávajících úzkostí neváhejte vyhledat odborníka.
 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023

Budoucí vývoj cen nájmů v Praze

V loňském roce trh zaznamenal poměrně prudký vývoj cen nájmů. Díky hned několika vlivům najednou – vysoké míře inflace (18,1 %), válce na Ukrajině a s ní spojeným odchodem mnoha Ukrajinců do ČR a nakonec dlouholeté stagnaci nájmů – došlo k meziročnímu nárůstu o téměř 20 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 03. 2023

Komentář: Jsem optimista, ale optimismus hypotéku nezaplatí

Inflace zaklepala na dveře a s ní zdražování hypoték. „Jsem optimista, což pomáhá, ale optimismus hypotéku nezaplatí,“ zaznívá v jednom komentáři v jedné ze zemí našich protinožců. Australská centrální banka v době, kdy australská inflace atakuje 8% úroveň, zvýšila sazby na 11leté maximum, na 3,6 %. Zdražení ceny peněz, několikáté v řadě.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *