EUR 25.330

USD 23.428

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.330

USD 23.428

Text: Jan Lukeš

30. 01. 2015

0 komentářů

Renovace domu, anebo pěstování bylinek? Praktické příručky pro každého

 


 

Daňové zákony 2015 – Úplná znění platná k 1. 1. 2015
Hana Marková
Vydavatel: GRADA Publishing, a.s.

Na prvním místě je vždy samozřejmě titul, který se stal jedním z neprodávanějších knih na trhu. Publikace je každým rokem aktualizovaná a zaměřuje se na daňové zákony ve znění k 1.1.2015
                Z realitního trhu nás budou zajímat především změny ohledně následujících zákonů:
 – zákon o dani z nemovitých věcí
 – zákon o dani z nabytí nemovitých věcí
 – zákon o DPH + komentář
 – daňový řád

Přehled novelizací, které byly přijaty během roku 2014, je společně se stručným komentářem těchto zákonů, soustředěn v úvodu publikace a tvoří pro čtenáře významnou pomůcku pro sledování změn, ke kterým dochází v daňové oblasti. Mezi přednosti souboru patří nejen vyznačení novelizovaného textu odlišným typem písma ale i to, že významné novely zákonů uvozují odborné komentáře pracovníků, kteří se v různé míře podílejí na přípravě změn zařazených zákonů.

Daňové a nedaňové náklady 2015
Hnátek Miloslav, Zámek David
Vydavatel: GRADA Publishing, a.s.

V publikaci autoři, daňoví poradci, předkládají čtenářům zpracování problematiky správného uplatňování nákladů v základu daně z příjmů. Cílem podnikání je tvorba zisku a každý podnikatel postupuje tak, aby mu ze zisku zbylo co nejvíce. Problematika daňových a nedaňových nákladů je tak každým podnikatelským subjektem pečlivě sledována. Publikace je koncipována heslovitě podle jednotlivých dílčích okruhů zpracovávané problematiky. Obsahuje tak většinu důležitých oblastí, se kterými se může poplatník setkat. Je určena podnikatelům, účetním podnikatelských subjektů a dalším odborným pracovníkům v oblasti daně z příjmů fyzických i právnických osob.

REKLAMA

Rekonstrukce rodinného domu
Perlík Martin
Vydavatel: GRADA Publishing, a.s.

Každý dům či byt potřebuje čas od času opravit. Můžeme se obrátit na renomované firmy, ale stejně tak při troše píle a zručnosti jsme schopni základní opravy udělat sami. Nikdo učený z nebe nespadl. Při manažerské práci, kdy musíme přemýšlet převážně hlavou, je úleva vzít do ruky kladivo, hřebíky a jít něco opravit. Vše potřebné pro rekonstrukce domu se dozvíte ve 100 tipech praktické příručky. Dozvíte se na co si dát u starších domů pozor, jak při rekonstrukci postupovat, kdy máte jít na stavební úřad i s čím vám pomůže architekt či projektant. V knize najdete návod jak odhalit skryté vady domu vzniklé například statikou nebo vlhkostí , jak je odstranit a kolik oprava bude stát. Autor nezapomíná ani na vnitřní vybavení domu, přípojky nebo vytápění. Koncept tipů umožní čtenáři přečíst si přesně o tom tématu, které potřebuje, aniž by se zabýval celou knihou. Pro lepší názornost je vše doplněno množstvím obrázků a fotografií.

Zahrada na jednom metru čtverečním
Vydavatel:  Svojtka&Co.
Kniha vyjde 5.2.2015

K domu patří i zahrada a i přestože bydlíte v panelovém bytě, pak není nemožné takovou zahrádku mít i u vás doma. Pokud toužíte mít vlastní zahrádku a lákají vás vlastnoručně vypěstované čerstvé bylinky, pak je tato kniha určená pro vás. Titul je určen naprostým začátečníkům, kteří bydlí ve městě anebo mají jen málo prostoru na zahrádku. Zahradníci na celém světě ji chválí pro revoluční zahradnickou metodu, kterou popisuje – zahradničení na čtvercových záhonech o jednom metru čtverečním. Vše je do detailů vysvětleno a za pomoci názorných fotografií i podrobně popsáno – od samotné výroby boxů na záhony, přes osazování, péči, až po přehled nejběžnějších bylinek, květin a zeleniny. Staňte se zahradníky a vypěstujte více na menší ploše. Rozvrhněte si sklizeň podle své potřeby a nebudete si tak muset lámat hlavu s plevelem a hnojením. Seznamte se s pěstitelskou metodou se zaručenými výsledky, která vás bude stát jen 10 minut vašeho času denně.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Letošní rok bude pro hypotéky přelomový

V oblasti hypotečních úvěr můžeme letošní rok bez nadsázky označit za přelomový. A to hned z několika důvodů. Jedním z nich je pokračující snižování úrokových sazeb hypoték, které jde ruku v ruce se snižováním základní sazby ze strany České národní banky. Druhým důvodem je platnost novely zákona o spotřebitelském úvěru. Ta jasně definuje účelně vynaložené […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

04. 03. 2024

Komentář:  Proč si myslíme, že část nového stavebního zákona bude účinná až později

Co znamená nový stavební zákon pro developery menších až středně velkých projektů? Podívejte se, co vše nová právní úprava od 1. července letošního roku změní, co bude ku prospěchu, a co naopak zatím pokulhává nebo nebylo vyřešeno vůbec. Řada brzd a omezení pro rozvoj stavebnictví v Česku bohužel nadále zůstává. A některé oblasti jsou dokonce […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *