Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Silvestrovské perličky z pojištění aneb Za požár může rohlík

Monika Lukešová

Pokud vše dobře dopadne, můžeme se některým pojistným událostem zasmát. A kdy jindy než na konci roku. Vybrali jsme pro vás několik vtipných pojistných hlášek, které popsali klienti některým pojišťovnám.

„V tomto období rychle roste počet havárií na silnicích. Žádné jiné období roku není pro řidiče tak nevyzpytatelné. Trendem pak je nárůst drobných požárů v domácnostech způsobených prskavkami nebo na přelomu roku zábavnou pyrotechnikou,“ uvedl Marcel Klaban, ředitel Odboru likvidace pojistných událostí neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Když je člověk ve stresu z nějaké nehody, je schopen říct do telefonu kde co. Nebo se případně snaží zamaskovat svou nešikovnost „zajímavým“ podáním.

Příčina vzniku škody: Asi nedopatřením,“ uvedl ve své zprávě jeden z klientů pojišťovny Generali a popsal škodní událost: „Uklízečka utírala prach. Když se natahovala, spadlo koště, které rozbilo sklo. Utíráním také sepla mikrovlnku, kde byl rohlík, který shořel, a mikrovlnka vyhořela.“

Jiná klientka popsala požár na balkóně vlastními slovy: „Kouřili jsme vodní dýmku a dcera dala zbytek uhlíku na balkon. Ve tři ráno se ozvala obrovská rána, okno prasklo a za ním půlmetrové plameny! V rozespalosti jsem myslela, že to jsou snad teroristi! Ale vždyť bydlíme ve 4. patře. Nicméně jsem oheň uhasila, málem u toho ještě zašlápla našeho pejska, a pak do rána moc nespala. To ze strachu, jestli jsem to uhasila dobře. Tu spoušť bych vám za denního světla nepřála vidět!“

Výmluva pes mi sežral „úkol“ nabrala nový rozměr, když České pojišťovně nahlásil klient kuriózní škodu. V té sehrál hlavní roli tříletý bígl Andy a přihodila se v jedné malé hospůdce. Pojištěný a poškozený spolu seděli v hospodě u jednoho stolu. Když se poškozený chystal zaplatit útratu, položil na stůl pětisetkorunovou a stokorunovou bankovku. V tu chvíli však vystartoval pes Andy a peníze hbitě zbaštil. Pětisetkorunovou bankovku se ještě podařilo z jeho tlamy vytáhnout a její část byla tedy zachráněna a předložena mobilnímu technikovi při prohlídce. Se stokorunou už to bylo horší, ta prošla trávicím traktem hladového bígla.

Vánoční stromky už hasiče neburcují

„Příčiny škod se postupně mění,“ konstatuje Jiří Cívka, mluvčí pojišťovny GENERALI.  „Před dvaceti lety bývaly poměrně časté zejména požáry způsobené svíčkami na vánočních stromečcích. V současnosti převažují zejména vodovodní škody či škody způsobené tíhou sněhu. Požárů je oproti minulosti minimum. Pokud už k nim dojde, bývá zpravidla příčinou svíčka na adventním věnci,“ dodává Jiří Cívka.

Mezi nejčastější škody o svátcích tak podle pojišťovny Generali patří takzvané vodovodní škody způsobené mrazem, popřípadě škody způsobené tíhou napadaného sněhu. V posledních letech také roste počet škod z odpovědnosti, tedy škody způsobené lyžaři.

Krásný rok 2014, dobrou ruku při výběru hypotéky a co nejméně pojistných událostí vám přeje redakce Hypoindex.cz.

 

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *