EUR 25.335

USD 23.337

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.335

USD 23.337

Snížení úroků a nový produkt. Stavební spořitelny se snaží

 


 

Na začátku srpna snížila Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) úrokové sazby u překlenovacích úvěrů HYPOsplátka a HYPOsplátka plus. První ze jmenovaných úvěrů můžete pořídit s úrokovou sazbou od 3,6 procenta a druhý úvěr za 3,4 procenta.

Produkt HYPOsplátka je hlavně pro ty, kteří plánují větší rekonstrukci svého bydlení, refinancování hypotečních úvěrů, ale i pro zájemce o nové bydlení formou koupě nebo výstavby.

RSTS přišla s novou akční nabídkou, při akontaci do 10 procent nyní můžete získat úvěr HYPOsplátka s úrokem 4 procenta, navíc při složení akontace nad 10 procent bude úrok ještě o 0,2 procenta nižší, tedy od 3,8 procenta ročně. 

Ani stávající klienti nepřijdou zkrátka. V rámci EKOprogramu je pro ně k dispozici úvěr HYPOsplátka plus s úrokem 3,6 procenta.

Celkově tak dochází ke snížení úrokové sazby o 0,3 procentního bodu. Uvedené úrokové sazby mohou být dále sníženy o 0,1 % p.a. při splnění podmínky splácení úvěru ze Zlatého účtu nebo z účtu vedeného u Raiffeisenbank a o dalších 0,1 % p.a. při sjednání pojištění pro případ smrti a trvalých následků úrazu,“ říká Karel Pavlík, ředitel odboru podpory prodeje Raiffeisen stavební spořitelny.

Snížení úroků u PÚ RSTS

Původně

Nově

Při splácení ze ZÚ nebo účtu RB a při pojištění

HYPOsplátka – akontace 0–10 %

4,30 % p.a.

4,00 % p.a.

3,80 % p.a.

HYPOsplátka – akontace od 10 % (vč.)

4,10 % p.a.

3,80 % p.a.

3,60 % p.a.

HYPOsplátka plus*

3,90 % p.a.

3,60 % p.a.

3,40 % p.a.

Nový produkt od Buřinky

Stavební spořitelna České spořitelny v létě začala nabízet nezajištění „Úvěr od Buřinky.“ Produkt si prý vyžádali sami klienti, kteří preferují jednoduchost a srozumitelnost. Výhodou každopádně je, že po celou dobu splácení zůstává výše splátky na stejné úrovni a klient si ji společně s délkou splácení úvěrů může zvolit při podpisu smlouvy.

Roční úroková sazba je u nového úvěru od Buřinky 6,35 procenta do 800 tisíc korun. Délka splácení může být až 18 let. Půjčku 100 tisíc korun je možné získat za měsíční splátku 855 korun. Klient si také může zvolit způsob čerpání úvěru. Spořitelna buď převede celou půjčku na bankovní účet, nebo případně peníze poukáže na účet klienta oproti kupní smlouvě, či faktuře.

„´Úvěr od Buřinky´ je komfortní novinka v úvěrové nabídce trhu stavebního spoření. Je výjimečný svou jednoduchostí a rychlostí uzavření smlouvy, které lze zvládnout už za půl hodiny. Zrychlit a zpříjemnit klientovi tento proces jsme dokázali mj. zavedením technologických novinek, například od smlouvy zcela nově pojaté formou otázek a odpovědí, přes jednostránkové shrnutí nejdůležitějších údajů smlouvy až po možnost zaslat prostřednictvím internetu kopie dokladů k doložení účelového použití půjčky,“ uvedl Jan Diviš, náměstek generálního ředitele Stavební spořitelny České spořitelny.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

stavební spoření 2024

Vyplatí se stavební spoření v roce 2024?

V rámci konsolidačního balíčku byla opět snížena podpora stavebního spoření. Přítom ale už v minulých letech víceméně platilo, že šlo o velmi konzervativní formu spoření/investice. Která nedokázala porazit ani inflaci a to ani po započtení státní podpory. Jak je to se stavebním spořením nyní? Vyplatí se a pro koho?

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

05. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *