EUR 23.985

USD 22.380

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.985

USD 22.380

Stavební spořitelny se probouzí z letního spánku

 

Stavební spořitelny se na začátku školního roku probudily. Zářijové akční nabídky stavebních spořitelen se hemží nižšími úroky, odpouštěním poplatků i netradičními soutěžemi.

Loading 


Stavební spořitelny zvýšily v prvním pololetí objem úvěrových obchodů o více než 30 procent. Svůj růst si chtějí udržet i ve druhé polovině roku, proto přicházejí s nejrůznějšími akčními nabídkami. S novinkami během srpna a na začátku školního roku přišly všechny stavební spořitelny.

Liška cílí na děti a mladé

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška) od 1. září 2017 odměňuje děti a mladé klienty do 26 let prémií až dva tisíce korun za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Prémie se počítá jako jedno procento z cílové částky, maximálně tedy dva tisíce korun. Nový klient však hotovost nezíská, protože výše odměny odpovídá poplatku za uzavření smlouvy.
„Chceme na vhodnost spoření do budoucna upozornit především mladou generaci, která se teprve chystá na své první bydlení. Díky stavebnímu spoření navíc získají mladí lidé přístup k budoucím výhodným úvěrům,“ uvádí člen představenstva ČMSS Jochen Maier.
V platnosti zůstávají i nadále letní akce ČMSS. Klienti nad 26 let získají odměnu tisíc korun za uzavření smlouvy. Zároveň Liška v rámci letní akce odpouští poplatek za předčasné ukončení smlouvy ve výši 0,5 procenta z cílové částky při době spoření alespoň tři roky.
Liška také 4. září spustila v rámci nové komunikační kampaně a podpory konceptu „Najděte se ve vlastním“ akci „Letní koulovačka s Liškou“. „Pokud si klienti uzavřou smlouvu o stavebním spoření u ČMSS do 22. září, mohou soutěžit o dvoudenní pobyt pro čtyři osoby v iglú na rakouském ledovci,“ dodal Jochen Maie.

Modrá pyramida garantuje sazbu 4,99 procenta

Modrá pyramida nabízí Rychloúvěr s akční garantovanou sazbou 4,99 procenta bez zajištění až do výše 700 tisíc korun. Akční nabídka platí pro smlouvy podepsané do 29. září 2017.
„Začátek podzimu je ideální doba pro rekonstrukci nebo modernizaci bydlení. S Rychloúvěrem se mohou naši klienti pustit do rekonstrukce, do pořízení nové koupelny i kuchyně nebo třeba do zateplení fasády. A když už se začne s rekonstrukcí bydlení, proč si rovnou nedopřát i nové spotřebiče a nábytek? Peníze získáte velice rychle, bez zajištění až do výše 700 000 Kč a díky mimořádně nízké garantované sazbě 4,99 % p.a. můžete mít například 100 tisíc korun jen za 816 korun měsíčně,“ uvádí Martin Sikora z marketingu Modré pyramidy.
Další akce Modré pyramidy míří na Hypoúvěr. Úrokovou sazbu Hypoúvěrů až do 80 procent zástavy nemovitosti (LTV) snížila Modrá pyramida na 2,29 procenta pod podmínkou podání žádosti do 6. října 2017. Modrá pyramida navíc neúčtuje poplatky za zpracování úvěru a ocenění nemovitosti a nemovitost pojistí s 30 procentní slevou.

Wüstenrot slaví a soutěží o půl milionu

Wüstenrot – stavební spořitelna v rámci oslav 25 let působení v Česku připravila soutěž o dvakrát 250 tisíc korun. Do slosování o dvě výhry budou zařazeni stávající i potenciální klienti, kteří si sjednají Půjčku ProBydlení do konce roku.
„Výše úvěru bez zajištění může činit až jeden milion korun, v případě družstevního bydlení dokonce 1,5 milionu korun. Dobu splácení si nastavíte dle svých potřeb i na 22 let, z čehož plynou nižší měsíční splátky,“ uvedl David Krček, produktový manažer stavební spořitelny Wüstenrot.

RSTS a SSČS snižují sazby úvěrů

Na začátku září přišla s akčními novinkami i Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS). RSTS snížila úrokovou sazbu HYPOsplátky na 1,68 procenta ročně, navíc stále neúčtuje poplatek za sjednání úvěru. Nižší sazbu nabízí i u REKOpůjčky, a to od 4,28 procenta ročně.
„Pokud se po létě chcete pustit do dlouho odkládané rekonstrukce, aktuální snížení úrokových sazeb našich úvěrů určitě oceníte. Výhodnější je také pořízení vlastního domu nebo bytu, kdy s HYPOsplátkou můžete získat financování od 1,68 % ročně. Moderní a pohodlné bydlení tak nutně nemusí být také nedostupné,“ říká Michal Noha, ředitel odboru podpory prodeje Raiffeisen stavební spořitelny.
Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka) nabízí od poloviny srpna Úvěr od Buřinky se sazbou od 4,55 procenta. Pro úvěry do 400 tisíc korun také nově zavádí možnost sjednat si úvěr s tří nebo šestiletou fixací úrokové sazby. Od začátku července do konce letošního roku navíc běží akce pro děti do 15 let. Dětem do tří let dává Buřinka za uzavření smlouvy pěnovou podložku a dětem od tří do 15 let power banku.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nezájem o hypotéky stále trvá

Objem poskytnutých hypoték v  únoru patřil mezi nejnižší za posledních 10 let. Banky a stavební spořitelny poskytly během tohoto měsíce hypoteční úvěry v objemu 7,9 miliardy Kč. Meziměsíčně objem poskytnutých hypoték vzrostl o 20 %. Objem i počet poskytnutých hypoték mírně překonal hodnotu z konce minulého roku a dostal se na nejvyšší úroveň za posledního […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 03. 2023

Za rok se objem poskytnutých hypoték snížil o 82 %

Propad hypoteční aktivity nebere konce. Banky a stavební spořitelny poskytly v září domácnostem hypotéky v celkovém objemu 7,16 miliardy Kč, což je o 2,9 miliardy Kč méně než v srpnu. Hypoteční trh tak dále slábne, což je patrné i z meziroční dynamiky. Objemy jsou menší o 82 %. Vyplývá to za aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *