EUR 25.355

USD 23.377

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.355

USD 23.377

Zloděj vykradl přes 50 domů. Okradené i vzbudil a smál se jim

 


 

Kriminalistům pak muž u výslechu prozradil, že probouzení okradených ho na nočním loupení bavilo nejvíc. Pro okradeného člověka a jeho rodinu je leckdy velice těžké se s narušením soukromí vyrovnat.

Doma nebo pryč. Zlodějům je to jedno

Bohužel zloděj z Přerova není žádnou raritou. Trendem poslední doby je vykradení nemovitosti bez ohledu na přítomnost obyvatel bytu či domu. Policejní statistiky ukazují, že drzost a brutalita pachatelů dnes skutečně nezná mezí. Pokud člověka lupiči zastihnou doma, čeká ho bohužel jeden z nejstrašnějších zážitků života.

„Jak se člověk s vykradením vyrovná, záleží na mnoha faktorech. Silnější osobnosti nebo rodiny, které žijí stmeleně, většinou reagují tak, že uklidí, rozhodnou se pro nové a lepší zajištění bytu, nakoupí si nové věci a snaží se vyrovnat s tím, že jim byly odcizeny i drahocennosti, které již nebude možné nahradit. Slabší jedinci, kteří žijí často osamoceně a senioři mohou reagovat velmi silně a může se u nich vytvořit posttraumatická stresová porucha, která jim následně značně komplikuje život. Trpí například poruchami spánku, kdy se jim ve spánku opakuje celá situace vykradení. Dále trpí úzkostmi, které mohou gradovat do nejrůznějších fobií, celkové sociální staženosti a nedůvěry k ostatním lidem,“ popisuje možné důsledky vykradení psychiatrička MUDr. Dana Dufková.

Při vykradení často zmizí nejen šperky a hotovost, ale i cenné doklady. Ty pak zloději prodají nebo zneužijí k páchání další trestné činnosti, zakládání falešných firem, provádění finančních transakcí a dalších ilegálních aktivit. Podobné problémy již potkalo mnoho obětí vykradení. „Vedle důkladného zabezpečení bytu či domu, zejména certifikovanými bezpečnostními dveřmi minimálně ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře samotné, doporučujeme nejcennější věci uchovávat v domácím trezoru, který stále dává další šanci, že se do něj zloději nedostanou,“ doporučuje Ivan Pavlíček.

Nechutný podpis

Zvrácenou a nepochopitelnou zálibou některých bytařů bývá znečištění a znehodnocení interiéru bytu, zvlášť když nikdo není doma. Nábytek je rozřezán, věci, které nelze odnést jsou zdemolovány.

REKLAMA

Vykradení může zapříčinit neprodejnost nemovitosti. Jestliže se rodina po nepříjemném zážitku chce odstěhovat a nemovitost prodat, nemusí se jí to hned tak povést. Příběh o krádeži se může rozkřiknout a ovlivnit tak další prodej nebo sumu, za kterou je byt či dům prodáván. „Je pravda, že makléři lidem kupujícím dům či byt často doporučují, aby si v místě zjistili reference od sousedů, v hospodě či v obchodě. Pokud má dům, či byt „cejch vykradeného“, jistě se prodává hůře,“ říká Ivan Pavlíček.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Průzkum: Více než polovina nemovitostí nemá dostatečné pojištění

V průzkumu společnosti FinGO, který reprezentoval více než 3000 klientů z celé České republiky, se ukázalo, že více než polovina (53,5 %) smluv na pojištění nemovitosti, které klienti v minulosti uzavřeli, je v současné době podpojištěna. K tomu dochází nejen u hlavních budov, ale také u vedlejších staveb, jako jsou pergoly, garáže nebo zahradní domky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *