EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

AFI Europe a FINEP budou dlouhodobě spolupracovat na zlepšení dostupnosti nájemního bydlení v Praze

 

Mezinárodní investorská a developerská skupina AFI Europe a český developer FINEP oznamují dvě podepsané transakce, díky nimž přibude v následujících třech letech na trhu nájemního bydlení v Praze více než 800 bytů ve dvou různých lokalitách.

Loading



 

FINEP pro AFI Europe nově vybuduje dva bytové domy s více než 300 byty v projektu Nová Elektra v Praze 9 – Hloubětíně. AFI Europe navíc kupuje od FINEPu projekt „V Korytech“ v Praze 10 – Strašnicích, kde plánuje postavit rezidenční projekt s více než 500 byty. Obě společnosti současně předpokládají pokračující spolupráci na nájemním bydlení i v dalších lokalitách.

 „Rozvojem nájemního a družstevního bydlení přispíváme k dostupnosti mnohem významněji než jakákoliv zamýšlená regulace, která, jak ukazují zahraniční zkušenosti, vede k pravému opaku,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP. Poukazuje přitom například na studii Mense z německého Berlína, která prokázala, že přidání jedné nové tržní jednotky ke stovce aktuálně dostupných na nájemním trhu, snižuje nájmy v jejich okolí o 0,4 – 0,7 %.

„Cestou k zvýšení dostupnosti bydlení je zvýšení počtu dostupných bytů na trhu,“ zdůrazňuje Pardubický. Spolupráci s AFI Europe Pardubický vítá nejen proto, že se jedná o zkušeného partnera s unikátním know-how a podobnou strategií podporující dostupnost bydlení, jako razí sám FINEP, ale také pro vysoký morální kredit společnosti a její smysl pro odpovědnost.

Pro AFI Europe je současná dohoda potvrzením a zároveň rozvojem vlastní dlouhodobé strategie se zaměřením na budování nájemního bydlení v Praze. „Koncept nájemního bydlení AFI Home se rychle prosazuje nejen v tuzemsku, ale i na dalších trzích střední Evropy. Novou strategii nájemního bydlení jsme přijali na začátku roku 2017 a pilotní projekt AFI Home Třebešín v Praze 3 dokončili v létě 2022. Následovaly AFI Home Karlín a AFI Home Kolbenova s celkovým počtem téměř 900 bytů. Vzhledem k tomu, že se tyto projekty v metropoli již blíží k plné obsazenosti, realizujeme další plány. V příštích třech letech se chystáme počet našich nájemních bytů až ztrojnásobit. Ve střední Evropě je platforma AFI Home aktivní v ČR, Polsku, Rumunsku a Srbsku, kde by naše portfolio mělo dosáhnout celkového počtu více než 6 000 nájemních jednotek,“ říká Doron Klein, zástupce generálního ředitele AFI Europe, o plánech skupiny na další růst.

REKLAMA

Na rozdíl od FINEPu přitom AFI Europe nájemní byty nejen staví, ale specializuje se i na jejich dlouhodobé provozování. Rozhodnutí o spolupráci s FINEPem ovlivnily zajímavé lokality a kvalita projektů, které jsou od samého počátku připravovány právě pro tento segment – a to jak výběrem samotné lokality, tak architektonickým návrhem jednotlivých bytů a adekvátní skladbou dispozic – což je v ČR stále poměrně výjimečný přístup.

 „Úspěchy FINEPu v oblasti stabilizace a optimalizace projektů pro nájemní bydlení, stejně jako jeho schopnost dodržet nejvyšší standardy udržitelné výstavby, nás utvrdily ve společném partnerství. Obě transakce posilují naši strategii zaměřenou na poskytování dostupného, kvalitního a udržitelného nájemního bydlení v atraktivních lokalitách Prahy,“ komentuje podpis dohody Doron Klein a pokračuje: „Nové projekty nám umožní dále rozšířit naše portfolio. Praha je pro nás přirozenou volbou, jelikož má velký potenciál do budoucna. Z pohledu urbanismu zde vidíme stále velké příležitosti, přitom jde o bezpečné, progresivní město. Praha je jedno z nejlepších míst pro život v Evropě. Chybí mu jen dostatečná nabídka dostupného bydlení. A v tom se snažíme pomoci a situaci zlepšit.“

800 bytů do nájemního bydlení v Praze 9 a 10

Projekt dvou domů v lokalitě Nová Elektra v Hloubětíně v Praze 9 představuje atraktivní rezidenční komplex, který nabízí celkem 291 bytových jednotek různých velikostí od 1+kk až po 4+kk. Kromě bytů je zde k dispozici také 309 parkovacích míst a komerční prostory, které dodávají projektu na praktičnosti a komplexnosti. Objekty se nachází ve vyhledávané lokalitě s kompletní veřejnou vybaveností, včetně pošty, škol, lékařských zařízení, supermarketu a nákupních center. To vše v pěší dostupnosti, což ještě zvyšuje pohodlí místních obyvatel.

Projekt je navíc zajímavý svým bezprostředním propojením s přírodou a dopravní infrastrukturou. Přírodní park Rokytka, který se nachází jen dvě minuty chůze od domů, nabízí rozmanité možnosti pro relaxaci a aktivní odpočinek. Jsou zde dětská hřiště a fitness zóny, najdete zde krajinářskou architekturu, která vybízí k procházkám a odpočinku v přírodě. Navíc je bydlení umístěno přímo u tramvajové zastávky s rychlým přístupem na stanici metra Hloubětín a Kolbenova, což umožňuje snadné spojení s centrem během 20 minut. Díky kombinaci dopravní dostupnosti a blízkosti zeleně je projekt domů „UV XY“ ideálním místem pro život.

Projekt „Obytný soubor v Korytech“ v Praze 10 nabízí 519 bytových jednotek v dynamicky se rozvíjející části města s výbornou dostupností veřejnou dopravou a v blízkostí zelených ploch. Efektivně navržené dispozice jednotek reagují na aktuální poptávku na trhu a jsou přizpůsobené pro maximální efektivnost nájemního bydlení. Projekt zahrnuje udržitelné prvky jako elektrické nabíjecí stanice či komunitní vnitrobloky.

Kombinuje výbornou dostupnost do centra města s pohodlím klidné rezidenční čtvrti. Mimo jiné nechybí rozsáhlé zelené plochy a promenáda přímo u projektu, což přispívá k vyšší kvalitě života obyvatel. Dopravní infrastruktura zahrnuje snadno dostupné spojení metrem, tramvajemi a vlaky, díky kterému se pohodlně dostanete do všech částí města. Navíc jsou všechny bytové jednotky navrženy s důrazem na prostor a funkcionalitu. To zaručuje, že každý obyvatel najde pro své bydlení optimální řešení. „Obytný soubor v Korytech“ je svou kombinací lokality, kvality a komfortu skvělou volbou pro jednotlivce a rodiny hledající nový domov.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Swiss Life Hypoindex červenec 2024: Banky hypotéky opět nezlevnily

Česká národní banka na konci června počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 bazických bodů na 4,75 % p. a. A jak na to zareagovaly banky s úrokovými sazbami u svých hypoték? Jedno velké nic. Dokládá to aktuální hodnota červencové průměrné nabídkové sazby podle Swiss Life Hypoindexu, která se v porovnání s červnem prakticky nezměnila. Stagnace úrkokových […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

10. 07. 2024

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *