Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Bezdomovectví vyjde dráž než sociální bydlení, ukázal průzkum

Veřejným rozpočtům se bezdomovectví prodraží více než sociální bydlení. U lidí bez domova jsou podle průzkumu celkové náklady na krizové přístřeší, výjezdy záchranné služby, zdravotní péči či vězení vyšší, než když osoby v tísni žijí v sociálním bytě. S těmito údaji přišel americký průzkum.

Výsledky tohoto průzkumu představil na semináři v Praze americký expert na problematiku bydlení Dennis Culhane. V minulosti pracoval jako poradce prezidenta Baracka Obamy pro sociální otázky.

Jenže v České republice sociální bydlení oficiálně neexistuje, odborníci tedy vycházeli z dat registrů. Z lidí bez domova asi desetina žila na ulici dlouhodobě. A právě oni  v krizovém přístřeší pobývali nejdéle..

Podle dat z New Yorku noclehárna, záchranná služba, ošetření, vězení a další výdaje vyšly na rok asi na 20 tisíc dolarů (448 830 korun). V případě, že by člověk žil naopak v sociálním bytě, výdaje by se pohybovaly kolem 16 tisíc dolarů (359 050 korun) za rok.

Veřejné rozpočty se utrácejí a lidé spí stále venku. Každé tři dny využívají nějaké přístřeší za nemalé peníze,“ uvedl Culhane.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *