Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Mráz probouzí v lidech solidaritu. Bezdomovcům kupují nocleženky

Uhodily kruté mrazy, které mohou ohrozit zdraví i život lidí bez domova. Armáda spásy zavedla tzv. nocleženky. Nocleženka v hodnotě 100 korun je v podstatě příspěvek na noc v teple pro lidi bez přístřeší.

V nocležence je zahrnuto přespání, polévka s pečivem, teplý čaj a možnost provést osobní hygienu. Navíc člověk, který poukázku uplatňuje, se také potká se sociálním pracovníkem, se kterým může svou situaci dále řešit.

Za poslední týden nocleženku koupily čtyři tisíce lidí. „Za tak krátkou dobu je to neuvěřitelné číslo,“ říká koordinátorka projektu Lucie Stejskalová. Nocleženky se začínají prodávat v listopadu. Od toho loňského se jich prodalo celkem devět tisíc.

Jak nocleženka funguje?

Poukázku vytiskne vždy daná noclehárna a sociální pracovník ji pak předá člověku v nouzi. Noclehárny Armády spásy jsou v Praze, Brně, Karlových Varech, Ostravě, Krnově, Opavě, Šumperku a Havířově.

„Za tento víkend jsme zaznamenali raketový nárůst zájmu nejen o Nocleženky, ale i o problematiku lidí bez domova obecně. Veřejnost si uvědomuje, jak náročné je pro člověka bez domova v těchto mrazech přečkat noc,“ uvádí Stejskalová.

Zdroj: ČT24.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *