Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Bitcoiny vstupují na realitní trh

Bitcoiny se postupně dostávají i na realitní trh. První prodej bytu za bitcoiny na světě se uskutečnil v USA a druhý byt byl prodán v pražských Strašnicích. Rus, který byt v Praze koupil, zaplatil 35 bitcoinů, což bylo v době transakce zhruba pět milionů korun.   

Kupec hledal byt v Praze a jednou z jeho podmínek byla platba bitcoinem, chtěl totiž investovat část svého majetku uloženého v digitální měně do nemovitostí,“ říká Jaroslav Kováč, zakladatel firmy Home Hunters, která prodej zprostředkovala.

Pro společnost Home Hunters se jednalo o první transakci v digitální měně. „Měli jsme navržený proces celého obchodu, ale před tím jsme ho nezkoušeli. Klient ale souhlasil s tím, že s námi postup otestuje,“ říká Jaroslav Kováč. Výhodou platby v bitcoinech je, že se kupující při mezinárodních platbách vyhne bankovnímu převodu. Nevýhodou je ovšem nestálost digitální měny.

Bitcoin představuje budoucnost peněžního sektoru, výhodou je i snadný převod ve srovnání s běžnými měnami. To byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl koupit byt pomocí bitcoinu,“ uvedl Rus, který se rozhodl zaplatit za nemovitost v kryptoměně.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *