EUR 25.265

USD 23.663

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.663

Text: Jiří Havelka

27. 10. 2015

0 komentářů

Boj proti suchu: Využití dešťové vody a odpadní čistička u každého domu

 


 

Řešením je zachycování dešťové vody. „Každá domácnost se zahradou bude mít vlastní jímku na srážkovou vodu a bude se s ní snažit hospodařit,“ uvedl Richard Brabec. Cílem je zadržet v půdě co nejvíce vody a vyžít ji dále jako vodu užitkovou a podpořit tak přirozený koloběh. Ten by měl výrazně snížit rizika povodní a extrémního sucha.

Návrh je inspirován izraelským systémem, který je velmi propracovaný. Česká republika by se mu měla v budoucnu přiblížit. Ministerstvo chce, aby tato strategie motivovala občany, aby dešťovou vodu nenapojovali na kanalizaci a dále ji využívali. Spotřeba vody se sice díky ceně snižuje, v některých oblastech se ale stále značně plýtvá. „Žádný velký tok k nám nepřitéká, voda naopak odtéká do moře. Když si ji neudržíme, nebudeme mít nic,“ obává se Richard Brabec.

Ministerstvo neplánuje v souvislosti s návrhem rozpočtové změny. Na projekty, které mají zabránit ubývání vody, by měla Evropská Unie do Česka poslat až osm miliard korun. Dokument počítá s podporou instalací domácích čističek odpadních vod.
Zdroj : iHned.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Pronajímatelé často zakazují i to, co nemají

Nájemní smlouva o nájmu bytu či domu je jedním z nejčastějších typů smluv, které lidé uzavírají. Protože si je většinou píší pronajímatelé sami, jejich obsah se může velmi odlišovat, a to jak od jiných nájemních smluv, tak zejména od znění zákonných ustanovení. Vzniká velké množství situací, kdy je nájemníkovi zakázáno něco, co zakázat nelze. Jaké […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

20. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *