Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Čapí hnízdo čelí trestnímu oznámení

Farma Čapí hnízdo, která je pod vlastnictvím holdingu Agrofert, čelí trestnímu oznámení z dotačního podvodu. Farma ministra financí Andreje Babiše totiž získala padesátimilionové dotace z evropských fondů, na  které neměla nárok.

O dotaci požádala společnost Farma Čapí hnízdo s anonymními akciemi a neprůhlednou vlastnickou strukturou. Společnost vznikla účelově jen několik měsíců před udělením dotace přejmenováním původní Babišovy firmy ZZN Agro Pelhřimov a ke stavbě farmy využila Babišovy pozemky na místě bývalého lihovaru.

Firmy žádající o dotaci nesměly být součástí podniku s obratem nad miliardu korun. Pokud by farma patřila do kteréhokoli podniku Babišova holdingu, nemohla by tak na dotaci dosáhnout. 

Tyto skutečnosti popsané opakovaně v médiích, jsou potvrzeny přímo majitelem koncernu Agrofert Andrejem Babišem v dokumentu Matrix AB vysílaném v listopadu tohoto roku Českou televizí,“ cituje Svobodné fórum z trestního oznámení. To zmiňuje desítky osob, které se na podvodu mohly podílet, a to včetně Babiše.

Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *