Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

ČSOB usnadní studentům financování bydlení

ČSOB ve spolupráci s Hypoteční bankou přichází od září s nabídkou Studentského bydlení. Novinka umožní vyřešit rodičům a jejich studujícím dětem financování bydlení. O zvýhodněný hypoteční úvěr mohou podle potřeby žádat studenti společně s jejich rodiči.

Do hypotečního úvěru mohou vstupovat studenti a podle potřeby i jejich rodiče. Posuzovány pak budou  příjmy rodičů a případně i studentů. Majitelem nemovitosti může být student, nebo mohou nemovitost vlastnit rodiče společně se studentem. V případě spoluvlastnictví rodičů a studenta bude možné zdarma vyvázat rodiče, pokud bude mít student dostatečné příjmy. Úroková sazby Studentského bydlení je zvýhodněna o 0,2 % ročně.

Většina rodičů je podle průzkumů ochotná svým dětem s bydlením pomoci. Jsme přesvědčeni, že jde o nabídku, která usnadní studentům i rodičům rozhodování, zda jít během studia na kolej, do nájmu nebo zda se postavit na vlastní nohy a pořídit si vlastní bydlení. Koupě vlastní nemovitosti je chytrou investicí, která bude vstupní branou do dalšího života studenta,„ říká Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB.

Většina rodičů je ochotna svým dětem s financováním bydlení pomoci. Pouze 15 % rodičů neuvažuje o podpoře financování bydlení svých dětí. „Nabídkou Studentského bydlení vycházíme vstříc mladým, kteří se chystají ke studiu nebo už studují, a také jejich rodičům, kteří chtějí svým dětem pomoci s bydlením, a kteří nechtějí své peníze zbytečně utrácet za nájem či kolej a myslí na další budoucnost svých dětí,“ dodává Richard Kotrlík.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *